Fiókcsapatunk közleménye szerint a Grosics Akadémia nem jelent meg a tegnapi mérkőzésen.

A mai Grosics Akadémia ellen megrendezésre kerülő mérkőzés elmarad! A kezdési időpontra nem jelent a meg az ellenfél! A mérkőzés további sorsáról az MLSZ fog dönteni, mely határozatról értesíteni fogjuk szurkolóinkat!” – olvasható a Sori honlapján.

Az NBII-es bajnoki szerdán fél kettőkor kezdődött volna, egy órával előtte jelent meg a szegediek közleménye honlapjukon: “Keretünkben a mai napig 17 olyan labdarúgó van, aki pozitív PCR-teszttel rendelkezik, emellett a szakmai stábban is akadnak koronavírussal fertőzöttek. A törvény szerint, aki kapcsolatba lép egy fertőzött személlyel annak kötelező újabb tesztet elvégeznie. Labdarúgóink és a szakmai stáb azon tagjai, akik negatív teszttel rendelkeznek ma reggel újabb PCR-teszten estek át, amelynek az eredménye a holnapi napon várható. A fentiekre figyelemmel Klubunk jelenleg egyetlen egy olyan labdarúgóval sem rendelkezik, aki az egészségügyi protokollnak megfelelne és pályára tudna lépni a mai mérkőzésen. Klubunk sem az ellenfél csapatát, sem a még negatív játékosainkat illetve stábtagjainkat nem teheti ki annak a veszélynek, hogy esetleg megfertőződjenek. Csapatunk ennek tükrében nem utazott el a mai Soroksár elleni bajnoki mérkőzésre, erről értesítette a Magyar Labdarúgó Szövetséget. A vírus terjedését és továbbfertőzését csak ebben az esetben tudjuk megakadályozni.