Az “áramszünetek” meccséből végül mi jöttünk ki jobban.

Férfi jégkorong, Erste Liga, alapszakasz, 8. forduló
Ferencváros 5–4 Dunaújvárosi Acélbikák
Harmadok: 3-0, 1-0, 1-4
Gólok: Tóth Re. (Roczanov, Hegyi), Nagy G. (Sági), Somogyi (Hajós), Sági (Tóth Gergely), Nagy G. (Hodgman)

Nagy K. (Földes)
Karmeniemi, Sarcia – Nagy G., Sági, Tóth A.
Ellerby, Tóth Gergely – Hodgman, Kulmala, Németh
Boros, Hegyi – Hajós, Somogyi, Tóth Richárd
Roczanov, Bán – Pavuk, Tóth Gergő, Tóth Renátó

Az első harmadban a Dunaújváros “aludt be” csúnyán, két perc alatt rámoltunk be nekik hármat, majd a szünet után egyből bevittük a negyedik találatot is. Úgy nézett ki, hogy ezzel le is rendeztük a mérkőzést, talán a játékosok is így gondolták. Ez pedig a harmadik harmadban meg is bosszulta magát, négy perc alatt feljöttek egy gólra, majd egy kettős fórt is gyorsan értékesítettek. Az egyenlítő találat után szerencsére nem omlottunk össze és gyorsan visszavettük a vezetést Nagy Gergő találatával, az előnyünket pedig sikerült is megtartanunk.

Bővebb beszámoló: Fradi.hu

Fodor Szabolcs

Teljesen egyértelmű, hogy a játékunk még mindig nem áll készen. Négygólos hátrányból nem engedhetjük meg magunknak, hogy visszaengedjük az ellenfelet a mérkőzésbe, pláne nem az utolsó harmadban. Talán egyedül a második játékrészben mutatott játékkal lehetek valamennyire elégedett, még akkor is, ha akkor csak egy gólt szereztünk. De ezen és a három ponton kívül semmi ok az elégedettségre. Rengeteg munka hiányzik még mindig, úgyhogy nagyon sokat fogunk dolgozni az elkövetkezendő időszakban. Normál esetben válogatott szünet idején kap a keret 3-4 szabadnapot, most hétfőn már újra munkába állnak. Ugyan én a nemzeti csapatnál leszek, de fel van építve a következő hét, aprólékosan átbeszéltük a stábbal, úgyhogy el fogják végezni a munkát. Úgy tekintünk a mostani szünetre, mint egy mini előszezonra, hiszen játékban nekünk tényleg még csak most kezdődik majd az idény…