A Djurgarden viszont kiesett – így alakult Bajnokok Ligája selejtezős ellenfeleink EL-kalandja.

A bajnoki ágon a svédek a második selejtezőkörben a gibraltári Europa FC-t fogadták hazai pályán és nyertek 2-1-re. A harmadik körben a BL-ből a Dinamo Zágráb ellen büntetőkkel búcsúzú kolozsvári CFR-t kapták, ismét hazai pályán játszhattak, de a vasutasok jobbnak bizonyultak, 1-0-ra nyertek (és később bejutottak az EL-csoportkörbe).

A Celtic a harmadik körbe “esett le”, ahol a litván Riga ellen nyertek idegenben 1-0-ra, a 90. percben fektették két vállra házigazdáikat. A playoff körben ismét idegenbe utaztak, a bosnyák FK Szarajevó otthonába, az eredményt is megismételték: 1-0. A sorsolásnál a H-csoportba kerültek a skótok:

A Dinamo Zágrábot a playoff körbe küldtük, ahol ellenfélnek az észt FC Flora Tallinnt kapták, hazai pályán 3-1-re nyertek és jutottak be a csoportkörbe, ahol a K jelű négyesbe kerültek.