Nézzük, mit mutatnak a számok.

Az 53:43 tiszta játékidejű találkozó két ellentétes félidőt hozott, ami a labdabirtoklást és a passzpontosságot is illeti. A Molde többet lőtt kapura és többet is támadott, mindkét félidőben, de a meccs menete mégis egész más volt a két játékrészben.

A mieink 4-3-3-ban játszottak, Haratin rendre hátralépett, de nem a két középhátvéd közé, mint általában, hanem Frimpongtól balra, ilyenkor 3-4-3-ra váltottunk. A hazaiak 4-4-1-1-ben fociztak.

Az első félidőben a mieink 59%-ban birtokolták a labdát, 86.4%-kal passzoltak, a hazaiak 83.4%-kal. Ebben az időszakban mindkét csapat nagyjából hasonló intenzitással támadott (a Ferencváros 14+1, a Molde 18 támadást vezetett), a mieink háromszor, a hazaiak 5-ször lőttek kapura, egy lövés, Boli gólja talált kaput. Az xG ebben a játékrészben 0.65-0.43 volt a javunkra, Boli gólja 0.36, Uzuni blokkolt helyzete 0.22-es értéket hozott. A hazai oldalon James két (15. és 19. perc, 0.2 és 0.17) próbálkozása jelentett veszélyt.

Hogy ebben a játékrészben kontrolláltuk a meccset, megmutatkozik abban, hogy a védekező párharcokat 71.4%-kal, a támadókat 52%-kal nyertünk, miközben 1-szer szabálytalankodtunk a hazai héttel szemben. Ekkor több sikeres passzunk volt a támadóharmadba is, több támadópárharcunk is volt.

Az már ekkor is látszott, hogy sok labdát eladunk hátul (13 labdaeladás a védekezőharmadban, a hazai oldalon ez a mutató 7). A labdavesztésekben ekkor is Civic (10) és Blazic (7) vezetett, lövéshez azonban csak egyszer jutottak a hazaiak, Miha hibájából, aki 4-szer tisztázott veszélyes helyzetben. Összesen 10-szer szorultunk erre, a hazaiak 6-szor. De még több labdát szereztünk (23-20).

Letámadás a részünkről nem volt (PPDA 49.3 nálunk, 14.1 a hazaiaknál), hagytuk passzolgatni a hazaiakat, akik ezt rendkívül gyorsan is tették. Ebben a játékrészben az ő meccstempójuk 20.33 passz/perc volt, a miénk 17.37. A 20.33-as érték kiemelkedő, az elmúlt egy évben két mérkőzésen ért el ennél jobbat a Liverpool.

A második félidőben mindössze 36.3%-ban birtokoltuk a labdát, sokkal több lövés volt (4/3 és 10/4), ez az xG-ben is megmutatkozott (1.15-1.21). Uzuni gólja 0.12, a helyzete 0.25, Haratin tizenegyese 0.76 értékű volt, a másik oldalon James gólja 0.19 volt, ezután még három próbálkozása volt (0.13, 0.13, 0.09). Eikrem gólja 0.15, a legnagyobb hazai helyzet Brynhildsen égbe lőtt ziccere (0.27), Ellingsen gólja pedig 0.11.

Ekkor már csak 73%-os hatékonysággal passzoltunk, a hazaiak viszont 86%-kal. Rengeteg lett a hosszú labdánk (18.12%, az első félidei 8% után). A hazaiak az utolsó bő félórában intenzívebb letámadásra is váltottak (7.7 PPDA).

Míg az első félidőben átlagosan 6.16-szor passzoltunk egymáshoz egy-egy labdabirtoklás során (a hazaiaknál ez 5.75), a második félidőben ez lecsökkent 2.98-ra. A meccs tempója csökkent, bár még mindig nagy volt (17.45 és 18.6 – az előző körben ebben a szakaszban a Dinamóé 16.6 volt, a miénk 14.3).

Ebben a félidőben 22-szer adtuk el a labdát a saját védekezőharmadunkban, a hazaiak 5-ször. Az ebből érkező lövések száma 4 ill. 1.

A védekező párharcaink szűk többségét nyertünk már csak meg (33/17, 51.5%), 17-szer kellett tisztáznunk (Blazic 5, Botka 4), a hazaiaknak 5-ször. Több passzt loptunk ebben az időszakban (31-18), hisz kevesebbet volt nálunk a labda, de 10-szer annyit szabálytalankodtunk (10-5).

A második játékrészben a támadások száma 11+1 és 19 volt.

A hazaiak 11 szögletet rúghattak az egész találkozó alatt, mi mindössze egyet. A fejpárbajok (44) felét-felét nyerte meg a két csapat. Összességében 8 párharccal többet nyertünk (88-80).

A teljes mérkőzésen 48.9%-ban birtokoltuk a labdát, 82%-kal passzoltunk, az xG 1.8-1.64 volt a javunkra.

Az xcG Dibusznál 1.15 (James gólja 0.29, Eikremé 0.3, védése James fejesénél 0.18, Ellingsen gólja 0.38), Lindénél 2.58 (Boli gólja 0.71, Uzunié 0.51, az ő helyzete 0.56, a tizenegyes 0.81 volt).

Dibusz 4 lövést kapott a kapujára (1.15 xcG), ebből 3 gólt kapott, 1-szer védett, 1-szer jött ki a kapujából. Rövid passzai 93%-osak, a hosszúak 57%-osak voltak, 17-szer adtuk haza a labdát neki.

Botka 61 akciójának 66%-a sikeres volt, adott két gólpasszt (0.49 xA), 74%-kal passzolt, 18 párharcból 12-t nyert meg. 13 labdát vesztett, 11-szer szerezte azt vissza, 6 passzt lopott, 6-szor tisztázott.

Blazic 112 akciójának 66%-a volt sikeres. 78%-kal passzolt, 18 hosszú labdájának harmada volt pontos. 19 párharcból 11-et nyert meg. 16 labdát adott el, 11-et szerzett vissza. 10 passzot lopott, 9-szer tisztázott.

Frimpong 78 akciójának 81%-a volt sikeres, 90%-kal passzolt, 8 párharcból 5-öt nyert, 5 labdát vesztett, 7-et szerzett vissza, 3 passzt lopott, 3-szor tisztázott.

Civic 71 akciójának 52%-a volt sikeres. 67%-kal passzolt, 14 párharcból 7-et nyert, 15 labdát adott el, 8-at szerzett vissza, 12 passzt lopott, 4-szer tisztázott.

Haratin 86 akciójának 74%-a sikeres volt. 1 fejese és 1 lövése volt (0.83 xG). 93%-kal passzolt, 10 párharcból 6-ot nyert. 7 labdát vesztett, 10-et szerzett vissza, 8 passzt lopott le, 2-szer tisztázott.

Laidouni 85 akciójának 64%-a jó volt, 82%-kal passzolt, 20 párharcból 11-et nyert. 7 labdát szerzett, 7-et vesztett, 5 passzt lopott.

Somalia 70 perc alatt 48 akciójának 60%-ban volt sikeres. 96%-kal passzolt, 15 párharcból 6-ot nyert mindössze. 4 labdát vesztett, 2-t szerzett vissza, 5 passzt lopott.

Uzuni 55 akciójának 31%-a volt sikeres, 3 kísérletből (0.6 xG) 1 gólt szerzett. 60%-kal passzolt, 18 párharcból 5-öt nyert. 1 lövést készített elő (0.07 xA).

Boli 73 percet volt a pályán, 39 akciójának 56%-a sikeres volt. 1 lövéséből 1 gól lett (0.36 xG). Mind a 12 passza jó volt, 16 párharcból 9-et megnyert.

Tokmac 87 percig játszott, 74 akciójának 58%-a volt sikeres. 82%-kal passzolt, 7 cseléből 4 lett jó, 23 párharcból 11-et nyert meg. 1 lövést készített elő (0.22 xA).

Sigér 27 perce alatt 14 akciója volt, 64%-uk sikeres. 9 passzából 6 jó volt (67%), 4 párharcból 3-at nyert meg. 4 labdát vesztett, 1-et szerzett vissza.

Zubkov 24 perc alatt 13 akcióban vett részt, ezek 38%-a volt sikeres. 1 lövése volt (0.01 xG). 4 passzából 3 volt jó, 6 párharcból 2-t nyert meg, 1 lövést készített elő (0.25 xA).

Isael 10 percet kapott, 4 akciójából 1, 2 passzából 1 volt sikeres, 1 párharcot vesztett.