Újra európai csoportkörben fogunk játszani!

Ferencváros 2-1 Dinamo Zágráb
Gólok: Lovrencsics, Uzuni

VÉGE! Ismét európai csoportkört fogunk játszani, már csak az a kérdés, hogy a Bajnokok Ligájában vagy az Európa Ligában! A játékosok kimennek a szurkolókhoz a maratoni kapun, közben betölti a stadiont Sigér “MEGVAN!”-ja. Szép volt, fiúk!

90+3′ Gavranovic lövését előbb védi Dibusz, majd a duplázás csúnyán fölé.

90+2′ Botka beadását nem tudja kapura tenni Tokmac.

90′ Öt perc a ráadás, na nyilván.

90′ Kétszer is jól állítottunk lesre.

87′ Civic buktatja Kastratit, sárga lap.

86′ A veszélyes Dinamo támadást Blazic akasztja meg szép mentéssel.

84′ Dénes húz le egy szögletet magabiztosan.

82′ Jakic csak visszahúzással tudja megállítani Tokmacot, sárga lap. Petkovicnak is, akinek a szája járt.

81′ Isael mehet el balkötőben, de szerelik.

80′ Frimpong kézzel löki a szögletnél ellenfelét (a fejénél fogva), sárga lap.

79′ Tokmac reklamál, sárga lap a jutalma.

77′ Kastrati beadása után Gavranovic fejel mellé – Blazic jól zavarta.

73′ Kovacevic nem tudja folytatni, Frimpong áll be a helyére.

72′ Kettős csere a Zágrábnál: Gojak, Orsic le – Gavranovic, Ivanusec be.

70′ Kovacevic sérül meg egy keresztezés közben.

68′ Csere: Isael váltja Bolit, aki előtte taktikai faultért kapott még egy sárga lapot.

View this post on Instagram

Uzuni! 2-1! ⚽💚

A post shared by Üllői Százhuszonkilenc (@ulloi129) on

66′ GÓÓÓL!!!
Uzuni robban rá a horvátok védőjére és elsodorja a labdát, amivel el is fut, egyedül viszi Livakovicra, aki jobbra dől, Myrto pedig balra helyez, 2-1!

64′ Civic hatalmas hibája után Orsic vezeti rá a kapura a labdát, Botka és Somalia blokkol!

62′ Gojak könyökli le Kovacevicet, sárga lap.

61′ Cserél a Dinamo: Majer helyére Jakic áll be.

55′ Kastrati ugrik ki veszélyesen, de szerencsére keresztbe lövi el. Civic még beleért, szöglet.

53′ Stojanovic cselezi át Civicen és Somalián magát, 7 méterről leadott lövésénél Dibusz véd.

52′ Blazic ívelt kétszer a kapu elé, Boli ellen ítél a német spori.

48′ Uzuni harcolt ki szögletet, a beadás Sigért üresen találja középen, de Dávid nem tudja jól megfejelni azt.

46′ Folytatódik a mérkőzés.

20:01 Érkeznek a mieink, csere nincs, jönnek a zágrábiak is, ott sincs változtatás.

19:59 Most jönnek ki a cserejátékosok.

19:55 Csak a vendégek melegítenek, a mieink Szergej Rebrov eligazítását hallgatják.

Félidő – remekül kezdtünk, utána viszont a Dinamo nagyon komoly nyomást helyezett ránk úgy 20-30 percig. Aztán újra belelendültünk, izgalmas második félidő vár ránk. A tábor odakint rendíthetetlenül szurkol. Hajrá, Fradi!

45′ 2 perc a ráadás

44′ Uzunit remek ütemben ugratjuk ki, de hosszan tolja meg, oda a helyzet, pillanatokkal később Tokmac teker nagyon mellé.

42′ Majer szenzációsan fordított vissza egy labdát jobbkötőbe, de sikerül szögletre szerelnünk.

38′ Civic beadását akrobatikus mozdulattal Uzuni teszi a kapura, de pont Livakovicba.

34′ Civic futja meg megint az emberét, labdáját Boli elől tisztázzák szögletre.

32′ Boli lő 20-ról, nem veszélyes.

31′ Haratin 24 méteres lövée nem okoz gondot Livakovicnak

28′ Tokmac futtatja Civicet, aki remek beadást ad Uzuni elé, Myrto azonban nem tud lőni, mert szögletre tisztáznak.

24′ Csere: Botka érkezik Lovrencsics helyére.

24′ Bolit buktatják a tizenhatoson belül, a német továbbot int.

22′ Gól…
Majer szögletébe Ademi fejel bele, az megpattan Blazicon, majd Uzunin is, Myrtóról a hálóba, 1-1. De ha nincs ott középpályásunk, akkor is gól lett volna, egy Dinamo játékos várta volna üresen.

22′ Stojanovic beadása kanyarodik veszélyesen befelé, Dénesnek kell kiöklöznie.

20′ Somalia próbálja kiugratni Bolit, a Dinamo azonnal megkontráz minket, veszélyesen pattog a labda a tizenhatosunkon, de megússzuk.

17′ Haratin hibáját remek becsúszással javítja Kovacevic.

14′ Gojak lövését blokkoljuk, szöglet.

12′ Tokmac veri meg az emberét, de sajnos ezúttal beadásig nem jut el.

11′ Egy jobboldali szabadrúgásból érkező lövést Dibusz üt ki, majd Uzuni tisztázza a labdát.

9′ Boli ugratná ki Uzunit, de a labda kicsit hosszú, így Livakovic előbb odaér.

8′ Ademi kerül lövőhelyzetbe Lovrencsics hibája után, Dibusz ismét hárít.

7′ Az első vendégpróbálkozás, 13 méterről, Dibusz védi.

2′ GÓÓÓL!!!
Civic kap labdát Sigértől, Eldar megveri az emberét, majd Tokmachoz játszik, aki elmegy az alapvonalig, majd átlöbböli a labdát a hosszúra, ahol Lovrencsics megelőzi a védőt és a rövid alsóba lő! 1-0!

Lovrencsics! 1-0! ⚽💚

1′ Elkezdődött a találkozó!

19:00 Remekül szól idebent is a kint énekelt Fradi-induló! A mieink zöld-fehérben a vendégek fehér-szürke mezben játszanak majd.

18:36 A Sas-szobornál kivetítő és sörsátor is várja a fradistákat.

17:43 A Dinamo csapata: Livakovic – Stojanovic, Dilaver, Gvardiol, Leovac – Ademi – Orsic, Majer, Gojak, Kastrati – Petkovic

Cserék: Zagorac, Moharrami, Andric, Gavranovic, Ivanusec, Sutalo, Jakic

Hajrá, Fradi! 🤍💚

17:40 A mai csapat: Dibusz – Lovrencsics, Blazic, Kovacevic, Civic – Sigér, Haratin, Somalia – Tokmac, Boli, Uzuni

Cserék: Bogdán, Frimpong, Zubkov, Botka, Heister, Isael, Laidouni

17:38 Olvasnivaló: A mai BL-selejtező meccsfüzete elérhető online ide kattintva.