Celtic FC 1-2 Ferencváros
Gólok: Sigér, Tokmac

VÉGE, kiütöttük a Celticet, fantasztikus sikert értünk el Glasgowban!

95′ Sigér lő fölé.

94′ Már csak 1 perc…

90′ Dibusz véd egy lövés ismét.

90′ 5 perc a ráadás.

87′ A Celtic nem adja vissza a labdát, amit sérülés miatt rúgtunk ki, aligha kapják meg a Fradi Fair Play díját…

86′ Csere: Uzuni megy le, Dvali érkezik.

85′ Uzuni görcsölt be.

83′ Dibusz üti ki Ntcham lövését.

82′ Christie megy el az alapvonalon, de a centerezést Sigér tisztázza.

80′ Mi is cserélünk: Tokmacot Skvarka váltja.

77′ Csere: Forrest helyére Ajeti, Elhamed helyére pedig Frimpong áll be a Celticnél.

75′ GÓÓÓL!!!
Haratin felszabadító indításával Tokmac indulhat meg, lefutja a védőjét és éles szögből, közelről Barkast bebőrözve a kapuba gurít, 2-1!!!

74′ Sigér labdájával Tokmac indul meg, de gyengén gurít Barkas kezébe.

71′ Csere: Isaelt Boli váltja.

66′ Blazic is besárgul egy taktikai fault után.

62′ Brown kap sárga lapot, miután Sigérbe rúg bele, ez akár piros is lehetett volna.

59′ Christie lő cimbalomszögből, Dibusz szépen vetődve üti ki szögletre.

58′ Egy jobboldali beadás után Ntcham lő 14-ről óriási kapufát kapásból.

54′ Gól…
Szép passzolgatás után Christie lő középről, a labda megpattan Kovacevic fején és így védhetetlenül a hálóban köt ki, 1-1.

52′ Veszélyes kontrát indítottunk, lövésig nem jutottunk, sajnos közben Botkát ápolni kell.

48′ Kovacevicet vágja fel Brown, elmarad a lap.

46′ Folytatódik a mérkőzés, rögtön szöglettel jöttek az első percben a hazaiak.

21:36 James McFadden, a skót válogatott volt csatárának véleménye: „Ez már biztató volt a Celtictől, jó lett volna még 5-6 ilyen perc, rosszkor jött a szünet. A Ferencváros mintha fáradna kicsit.

21:33 Szavazás – Hány sörös félidő volt?

HUKK! – 16.84%

Félidő: vezetünk a szünetben a Celtic Parkban, nagyon fegyelmezettek vagyunk, de az utolsó 10 percben egy kicsit magunkra engedtük az ellenfelet. Nem volt sok kontránk, kicsit többet kellene támadásban alkotnunk.

44′ Elyounoussi keverget, majd McGregor lő, Dibusznak nem okoz gondot, most nyomnak a hazaiak.

41′ Megint a norvég, lefordul emberéről és 15-ről lő, Dibusz fogja.

41′ Elyounoussi tör befele, majd mellé lő.

40′ Haratin kapott sárga lapot talpalásért.

39′ Rákezdett az eső rendesen.

30′ Taylor beadása megy el keresztben az ötösön, nincs érkező.

27′ Elhamed rúgja fel egy induló kontránál Somaliát, sárga lap.

24′ Forrest beadását Elyounoussi veszi le a hosszún, lövését Blazic blokkolja, nagy mentés volt!

20′ Ntcham lövését kíséri a kapu mellé Dibusz.

15′ Christie lövése megpattan, így a 16 méteres kísérlet centikkel megy mellé.

13′ Isael Uzunitól kap remek labdát, de nem tudja jól centerezni sajnos.

7′ GÓÓÓL!!!
A szöglet után nem tud felszabadítani a Celtic, a labdát Sigérhez passzoljuk, Dávid pedig húszról a hosszú alsóba bombázza a labdát!!! 1-0!

7′ Tokmac és Somalia játszik össze, utóbbit szögletre szerelik.

4′ Forrest lövését üti ki Dibusz, majd ismételhet a Celtic játékosa, azt pedig blokkoljuk.

2′ Isael van középen, Tokmac baloldalt.

1′ Elkezdődött a mérkőzés.

20:44 A hazaiak keresztcsíkos zöld-fehérben, mi pedig az új idegenbeli mezünkben játszunk.

20:35 Neil Lennon így nyilatkozott: „Edouardnak van egy kis nyavalyája a combjában, túlságosan fájt neki tegnap. Ez veszteség, de van elég minőség a csapatban. A csatárok közül sem Ajeti, sem Klimala nem meccskész. Talán nincs valódi centerünk, de Christie és Elyounoussi is tud ott játszani. Sok gól van a csapatban. Egy ideje törtük a fejünket, de úgy érezzük, ez a legjobb lehetséges csapatunk. Csapatmunkát várok, ez a klub nem az egyénekről szól. Elég mély a keret, és van bőven olyan játékosunk, aki megnyerheti a meccset.

20:29
1

Az UEFA magyarországi munkatársa, a skót Andy Clark a Fradinak szorít:

20:27 A BBC Scotland vezető sportírója szerint: „Azt gondolom, hogy nyerni fog a Celtic, de elég jól kell majd játszaniuk ahhoz, hogy továbbmenjenek. A Ferencvárost nem lehet megijeszteni, nem hinném, hogy félni fognak a Celtictől.

19:36 A Ferencváros így áll fel: Dibusz – Botka, Blazic, Kovacevic, Civic – Somalia, Haratin, Sigér – Isael, Tokmac, Uzuni

Cserék: Bogdán, Heister, Dvali, Boli, Skvarka, Laidouni, Varga

A Celtic csapata: Barkas – Elhamed, Jullien, Ajer, Taylor – Brown, McGregor – Forrest, Christie, Elyounoussi – Ntcham

Cserék: Bain, Bitton, Frimpong, Soro, Harper, Klimala, Ajeti