Statisztikai adatok a pénteki szezonnyitóról.

MLSZ adatbank

Az InStat-index TOP5-ben Tokmac volt a legjobb (343), őt Gera Dániel (286) és Schön Szabolcs (286), majd Dibusz (258) követte, a sort az MTK-s Myke zárta (257).

A meccsen 62%-ban nálunk volt a labda, csak az első félidő első (48%) és a második félidő utolsó negyedórájában (54%) nem volt a 63-70%-os régióban ez az arány. A mieink többet és pontosabban (84%, ill. 76%) passzoltak, a hazaiak azonban többet támadtak (18+5, ill. 28+4) és többet is lőttek kapura, igaz, azt mindkét csapat 6-6-szor találta el (11/6 ill. 16/6). Az MTK fölénye megmaradt az xG-t (0.88-1.48) és az xcG-t tekintve is (1.67-2.03).

A mieink az első félidőben 4-3-3-ban játszottak, Haratin előtt Laidounival és Sigérrel. Rebrov a szünetben váltott, új francia igazolásunk helyére Uzunit behozva átálltunk 4-2-3-1-re. Érdekes, hogy Isael ekkor sem húzódott be középre, Tokmacé lett a Boli mögötti poszt.

Bár a párharcokban minimális fölényben voltunk (115-112), a labdaszerzések és labdavesztések terén az MTK jobban teljesített. 20-szal több labdát szereztek (74-94), a támadó (-7) és a középső harmadban (-12) alakult ki ez a különbség. A labdavesztések száma egyaránt 110-110, de míg a mieink 22-szer, a hazaiak csak 16-szor adták el a védekező harmadukban. A MTK hat lövése született labdavesztésünk után, ez a szám a másik oldalon 2. Dibusz rengeteget volt játékban, a meccsen passzaink 18.5%-a tőle indult, vagy ő volt a címzettje.

A mai meccsre nem jó előjel, hogy a fejpárbajok mindössze 32%-át nyertük meg. Az sem, hogy a meccstempónk a Rebrov-éra egyik leglassabbja volt (14.9 passz/perc), csak a Süduva elleni 4-2 alkalmával volt alacsonyabb (14.18). A letámadás intenzitását mutató PPDA érték az átlagnál jobb volt (8.46), de kiemelkedő értéket csak a második félidő első és utolsó negyedórájában mutatott.

Dibusz 6 lövést kapott (2.03 xcG), 47 passzából 45 pontos volt, egyszer kellett kijönnie a kapuból és 40-szer adtuk haza a labdát Dininek, 9 kirúgást végzett el.

Botka 57 akciójának 53%-a volt sikeres, 67%-kal passzolt, 20 párharcból 10-et nyert. 14 labdát vesztett (7-et saját térfelén), 4-szer szerezte vissza azt, 5 passzt lopott.

Blazic 108 akciójának 81%-a volt sikeres, 84%-kal passzolt, hosszú labdáinak 56%-a volt jó (16/9). 18 párharcból 13-at nyert meg. 9 labdavesztése (4-szer saját térfélen) és 13 labdaszerzése volt, 1 passzlopás mellett.

Dvali 108 akciójának 83%-a volt sikeres, 91%-kal passzolt, hosszú labdáinak 55%-a volt jó (11/6), 14 párharcból 8-at nyert meg, 4-szer vesztette el (3-szor saját térfélen) a labdát, 13-szor szerezte vissza, 6 passzt lopott. Egy gólszerzési kísérlete volt (0.08 xG).

Civic 78 akciójának 56%-a volt sikeres. 71%-kal passzolt, 16 párharcból 7-et nyert meg, 19-szer vesztette el a labdát (7-szer a saját térfélen), 9-szer szerezte vissza és 7 passzt lopott. 1 lövése volt (0.03 xG).

Haratin 81 percet kapott és 59 akciójának 81%-a sikeres volt. 98%-kal passzolt (43/42), 12 párharcának épp a felét nyerte meg. 4-szer adta el, 9-szer szerezte vissza a labdát, 1 passzt lopott.

Sigér 81 akciójának 57%-a volt sikeres. 1 lövése volt (0.45 xG). 83%-kal passzolt, 27 párharcból 14-et nyert meg. 8 labdát vesztett, 9-et szerzett vissza és 4 passzt lopott.

Laidouni 47 percet volt a pályán. 42 akciójának 57%-a volt sikeres. 85%-kal passzolt, 20 párharcból 11-et nyert meg. 5 labdát vesztett, 3-at szerzett vissza és 3 passzt lopott le.

Isael 74 percig bizonyíthatott, 62 akciójának 45%-a volt sikeres. 2 lövése volt (0.03 xG). 81%-kal passzolt, 23 párharcból 7-et nyert.

Boli 48 akciójának egy harmada volt sikeres. 77%-kal passzolt, 27 párharcból 6-ot nyert. Lövése nem volt, nem is készített elő ilyet, pedig 13 passzt kapott, többet az átlagosnál 10-nél.

Tokmac 69 akciójának 59%-a volt jó, 1 gólt szerzett 4 lövésből (0.17 xG), 1 lövést készített elő. 68%-kal passzolt, 14 cseléből 10 sikerült, 28 párharcból 17-et nyert meg.

Uzuni bemutatkozásakor 48 percet kapott, 30 akciójának 63%-a volt sikeres. 75%-kal passzolt, 10 párharcból 7-et nyert. Három lövést készített elő (0.14 xA).

Vargának 21 perc jutott, 9 akciójának 44%-a volt sikeres, 2 lövése volt (0.12 xG). 67%-kal passzolt, 3 párharcából egyet sem nyert. 1 lövést készített elő (0.08 xA).

Somalia épp egy negyedórát kapott, 18 akciójának a fele volt sikeres. 3 passzból 2 volt jó (67%), negyed óra alatt 13 párharcot vállalt, ebből 7-et nyert meg. 2 labdaszerzése és labdavesztése volt.