A mezőkövesdiek győzelemre készülnek.

Szergej Rebrov

Hosszú és nehéz, de sikeres szezonunk volt, hiszen amellett, hogy megvédtük a tavaly megszerzett bajnoki címünket, az ősszel szerepelhettünk az Európa Liga csoportkörében is. Elértük a céljainkat, erre valamennyien büszkék lehetünk. Hazai pályán, a szurkolóink előtt búcsúztathatjuk a szezont, ez pedig mindannyiunk számára dupla motivációt jelent. Szeretnénk ismét örömet szerezni nekik, ez mindenképpen motivációt jelent majd a csapatnak. Számunkra minden mérkőzés egyformán fontos, ez az alapelvünk, bajnokként ráadásul nem engedhetjük meg magunknak, hogy félvállról vegyük a Mezőkövesd elleni meccset – ezzel a játékosok is tisztában vannak, így motivációs gondjaink aligha lesznek szombaton.

Hagyacki József, ügyvezető

Természetesen utazom a fővárosba, ott leszek az esti mérkőzésen. Tudjuk jól, mert napvilágot láttak a statisztikák, hogy az FTC ötvenvalahány meccse óra veretlen otthon, a sorozatát ezért különösen jó lenne megszakítani. Győzelmi szándékkal megyünk a zöld-fehérekhez, minden ember az utolsó leheletéig küzd, és csapatunk is így tesz. A Ferencvárossal szemben egyébként is jó az idénybeli mérlegünk: vendégként ikszeltünk, városunkban pedig egyszerűen elgázoltuk az akkor még csak bajnokaspiráns gárdát, két meccs, 4 pont nekünk, bizakodásunkat erre alapozzuk. Az összecsapást még nem fújták le, sőt el sem kezdték, a szándékunk pedig egyértelmű. A létező legmagasabb célért küzdünk: ez a dobogó harmadik foka és az ezzel járó nemzetközi szereplés. Óriási fegyvertény lenne, hiszen ilyen még nem adatott meg klubunk életében, nagyon megdobogtatná a szívünket, ha a sorsoláskor az urnában szerepelne a nevünk. A sorsunk most nem csak a saját kezünkben van, de nem foglalkozunk másokkal, a magunk portáján seprünk.

BOON, Fradi.hu