Statisztikai adatok a szerdai bajnokiról.

MLSZ adatbank

Az 57:07 tiszta játékidejű meccsen a hazaiak mezőnyfölényben játszottak, mi csak 42%-ban birtokoltuk a labdát, bajnokin ilyen alacsony arány legutóbb épp a lilák (43%) és a MOL ellen (36%) volt. Ők 85.8%-kal, mi 83.7%-kal passzoltunk. Majd háromszor annyit próbálkoztak kapuralövéssel, igaz, arányaiban kevesebbszer találták el a kaput, mint mi. A párharcokban is enyhe fölényben voltak a hazaiak. Ami az xG-értékeket illeti, ott 2.06 – 0.93 az arány a hazaiak javára. A legnagyobb helyzetük Novothnyé volt az első félidő végén (0.79), Onovo ollózása (0.33) és Novothny 59. perces helyzete (0.21) érte még el a 0.2-es értéket. A mi részünkről Boli 61. perces helyzete (0.41) és 72. perces helyzete (0.22) volt ilyen – a góljánál ez az érték 0.03 volt. Az xcG érték Pajovitynál 0.65, Dibusznál 1.75 volt.

Ami az InStat-indexet illeti, a legjobb Lovrencsics Gergő és Dibusz Dénes lett holtversenyben (296-296), a harmadik Vincent Onovo (287), a negyedik Kire Ristevski (264), a TOP5-öt Eldar Civic zárja (260).

A csapat 4-4-1-1-es felállásban játszott, feltűnő, hogy az első félidő utolsó harmadában volt a legalacsonyabb a labdabirtoklásunk, 23%. 2017 óta (Haladás 2-0) nem adtunk el ilyen sokszor labdát a saját védőharmadunkban: 29-szer. A másik oldalon nagyon kevésszer szereztünk labdát a hazaiak védőharmadában (4), ennél kevesebbszer 2016 júliusában (Honvéd-Fradi 0-1) szereztünk labdát legutóbb ebben a zónában, akkor 3-szor (összehasonlításképp: a DVSC ellen 11-szer, a Kaposvár ellen 24-szer, Zalaegerszegen 17-szer voltunk erre képesek).

Sokkal többet próbálkoztak a hazaiak (43 ill. 20+2). A meccs tempója átlagon felüli volt (17.07 és 17.78 passz/perc), ahogy sajnos a hosszú passzoké is (13.95%, az átlag 9.76%), a letámadás intenzitása is távol volt az átlagostól (13.79, az átlag 8.94).