Statisztikai adatok a szombati bajnokiról.

MLSZ adatbank

A szombati 55:00 tiszta játékidejű meccsen sok tekintetben az ellenfelünk fölé nőttünk, többet volt nálunk a labda, többet és pontosabban passzoltunk (82.3% ill. 76.1%), több párharcot nyertünk, többet lőttünk kapura, több párharcot nyertünk. Azonban a helyzetek komolyságát mutató xG mutatóban a hazaiak, volt játékosunk, Radó András vezérletével (egymaga 1.57-ig jutott) fölénk nőttek (1.96-2.45). Valamint az xcG-ben is jobbak voltak (Demjén 1.21, Dibusz 1.87). Mindkét mutatóban a 11-essel nőttek fölénk (0.76 ill. 0.81). Az xG-nk egyébként magasabb volt, mint a DVSC és a Kövesd ellen összesen.

Ami az InStat-indexet illeti, Radó András lett az első (312), őt Dibusz (306), Haratin (289), Tokmac (277) és Lovrencsics Gergő (276) követi.

A meccsen a szokásos 4-2-3-1-es felállást választottunk, Varga Zubkov, Lodico Isael, Civic pedig Frimpong és Otigba helyét vette át – a két szélső Bolival egy sorban, Lodico előtt volt, főleg védekezésben. Problémát az okozott, hogy rengeteg (23) labdát adtunk el a saját védekező harmadunkban (Civic és Heister adta itt el a legtöbbet, 5-5-öt). Valamint az, hogy bár jóval többet támadtunk (38+4 ill. 23+3), azoknak sokkal kisebb százaléka vezetett lövéshez (24, illetve 38.5%). A hazaiak főleg középen voltak veszélyesek a védelmünkre. További gond volt, hogy rengeteg lövésünk (8) akadt el a blokkban, annak ellenére hogy nem lődöztünk távolról (átlagosan 17.6m, ez egy hete 25m volt). A letámadójátékunk aktív volt (7.9 PPDA, 32 labdát szereztünk az ellenfél térfelén), a védekező párharcainkat viszont az őszi ZTE elleni hazai óta nem hoztuk ilyen rossz arányban bajnokin (55.32%).

Dibusz kapujára 1.83 xcG értékű lövés érkezett, 18 passzából 17 jó volt, 1 gólt kapott, tizenegyesből.

Lovrencsics 68 akciójának 60%-a volt sikeres, 1 gólpasszt adott, 62%-kal passzolt (45/28, ebből beadás 9/1, hosszú labda 4/1), 11-ből 8 párharcot nyert. 12 labdát vesztett el (9 hosszú labda, vagy beadás), 6-szor szerezte vissza, 3 passzt lopott le. Összesen 2 lövést készített elő (0.37 xA).

Blazic 109 akciójának 81%-a volt sikeres, 87%-kal passzolt, 10 hosszú labdából 5 volt jó. 17 párharcból 11-et nyert. 11-szer adta el a labdát (6 rossz passz) és 16-szor szerezte azt vissza, 2 passzlopás mellett.

Civic 92 percet volt a pályán, 105 akciójának 75%-a volt sikeres, 89%-kal passzolt, 13 párharcból mindössze csak 6-ot nyert. 10-szer adta el a labdát (5-ször a saját védekezőharmadban), 13-szor szerezte azt vissza, 4 passzt lopott le. Kiállították.

Heister 86 akciójának 48%-a volt sikeres. 1 lövése volt (0.05 xG), 75%-kal passzolt, 4 beadásból 1 volt jó. 17 párharcból 9-et nyert. 16 labdavesztés (8 rossz beadás vagy passz), 11-szer szerezte vissza azt. 9 passzt lopott.

Sigér 86 percet játszott, 97 akciójának 69%-a volt sikeres. 1 lövése volt (0.46 xG). 90%-kal passzolt, 10 hosszú labdájából 7 volt jó. 16 párharcból 8-at nyert, 7 labdavesztés, 9 labdaszerzés és 6 passzlopás a mérlege. 1 lövést készített elő (0.27 xA).

Haratin 94 akciójának 81%-a volt sikeres, 2 lövése volt (0.08 xG), 96%-kal passzolt, 5 hosszú labdájából 5 jó volt. 12 párharcból 8-at nyert. 5 labdavesztés mellett 10-szer szerezte azt vissza, 4 passzlopás mellett.

Varga 87 percet kapott, 58 akciójának 47%-a volt sikeres, 6 lövése volt (0.49 xG). 58%-kal passzolt, 12 párharcból 6-ot nyert. 4 labdát szerzett és 2 passzt lopott le. 3 lövést készített elő (0.32 xA).

Lodico 63 percet volt a pályán, 69 akciójának 61%-a volt sikeres, 2 lövése volt (0.08 xG). 94%-kal passzolt, 11 párharcból 8-at nyert. 6 labdát szerzett, 5 passzt lopott. 1 lövést készített elő (0.05 xA).

Tokmac 58 akciójának 60%-a volt sikeres. 2 lövése volt, ebből 1 gól (0.37 xG). 79%-kal passzolt, 18 párharcból 8-at nyert, 3 labdát szerzett és 3 passzt lopott. 2 lövést készített elő (0.16 xA).

Boli 66 akciójának 44%-a volt sikeres, 1 lövése volt (0.22), 87%-kal passzolt, 33 párharcból 15-t nyert, 3 labdát szerzett, 2 passzt lopott le.  3 lövést készített elő (0.11).

Skvarka 30 percet kapott, 32 akciójának épp fele volt sikeres. 2 lövése volt (0.17 xG), 71%-kal passzolt. 6 párharcból 2-t nyert, 4 labdát szerzett és 2 passzt lopott le. 1 lövést készített elő (0.01 xA).

Leandro 7 percet kapott, 5 akciójából 4 volt sikeres, 67%-kal passzolt, az 1 beadása és az 1 párharca jó volt.

Szánthó debütálásán 6 percet kapott, 8 akciójából 1 volt sikeres. 1 lövése volt (0.04 xG), 1 passza nem volt pontos, 4 párharcból 1-et nyert.