Statisztikai adatok a szombati bajnokiról.

MLSZ adatbank

Az 53:22 tiszta játékidejű meccsen 59%-ban nálunk volt a labda. A mély talajú pályán a mieink 80.2, a vendégek 76.4%-kal passzoltak. A vendégek 2-szer annyiszor szabálytalankodtak és a párharcok többségét, 53%-át is megnyerték (a támadósor, főleg Isael, Boli és Zubkov vesztett rengeteg párharcot, valamint Haratin, míg a védelem és Sigér magabiztosak voltak). Többször lőttek kapura a vendégek, de csak 3 kísérletük volt a tizenhatoson belülről. Az xG arány 0.64-0.64, míg az xcG-érték 0.17 Dibusznál és 0.41 Nagynál. Természetesen Kinyik öngólja sem a lövések közé tartozik, ahogy az xG és az xcG értékekben sincs benne.

Ami az InStat-sorrendet illeti, az első Miha Blazic (305), őt Dibusz Dénes és Eldar Civic követi (291-291), majd Sigér Dávid (283) és Frimpong jön (276).

Szergej Rebrov ezúttal visszaállt a 4-2-3-1-es felállásra, a Debrecen pedig a Kövesdet követve letámadott minket, ennek ellenére mi több labdát szereztünk a támadóharmadban, mint ők (16-12). Feltűnő viszont, hogy a pálya középső harmadában 23-mal több labdát vesztettünk (63-40).

Az is feltűnő, hogy rengeteg hosszú passzunk volt, 18%, ez majdnem duplája a szezonátlagnak és a múlt heti 10%-nak is. Ez alighanem arra vezethető vissza, hogy a srácok el akarták kerülni a Mezőkövesd elleni hibák megismétlését. Blazicnak 19, Dibusznak és Lovrencsicsnek 16-16, Civicnek 10 hosszú labdája volt. Ezeknek 56%-a volt pontos, ami jó aránynak számít, de a múlt hetihez képest 13-mal több labdavesztéshez vezetett.

Többet támadtunk a vendégeinknél (38+2, ill. 30+8), akiknek edzője büszke volt arra, hogy sok szögletet végezhettek el (hatot), ezekből azonban csak egy vezetett helyzethez (az viszont a legnagyobb helyzetükhöz, Garba fejeséhez). Nekünk egy szögletünk sem volt, erre 2015 nyara óta egyszer, 2016-ban a Vasas elleni kispesti, emlékezetes 2-2 esetében volt példa.

Annyi jó beadásunk hazai bajnokin, mint most (7) 2019 márciusa óta nem volt (Haladás 2-0), a 47%-os (15/7) sikerességi ráta is remeknek számít – Civic beadása a vezető gól előtt természetesen rossznak számít.

Sok támadópárharcot (83) felvállaltunk, azonban csak 36%-ukat nyertük meg. Ezen a téren 41% a szezonátlag (Zubkov a támadópárharcai 19, Isael 26, Boli 27%-át nyerte, Tokmac 50%-át).

A meccstempónk a szezonátlagot hozta (16.7 passz/perc), a PPDA nem túl kiemelkedő, 12.43 volt, míg a vendégek agresszivitása a 7.5-ös értékben mutatkozik meg. A fejpárbajok 58%-át megnyertük.

Dibusz 3 védést kellett bemutasson, egyik sem állította komoly feladat elé (0.17 xcG). 16 hosszú passzából 13 pontos (!), 13 rövid átadásából 11. Kétszer jött ki, 25-ször kapta meg a labdát.

Lovrencsics 83 akciójának 58%-a sikeres, 1 lövése volt, 67%-kal passzolt, azért, mert a hosszú labdáinak 38%-a volt csak jó. 2 pontos beadása volt, 18 párharcból 10-et nyert. 6 passzt lopott le, 21 labdát vesztett, 14-et szerzett vissza.

Blazic 89 akciójának 74%-a volt sikeres, 79%-kal passzolt (azért, mert 19 hosszú labdájának 47%-a volt jó. 17 párharcból 12-t nyert. 6 passzt lopott le, 14 labdát adott el, 12-t szerzett vissza.

Frimpong 67 akciójának 72%-a volt sikeres, 1 lövése volt (0.01 xG). 86%-kal passzolt, 17 párharcból 11-et nyert meg. 3 passzt lopott le, 8-szor vesztette el, 10-szer szerezte vissza a labdát.

Civic 82 akciójának 66%-a volt sikeres, egy gólpassza volt. 75%-kal passzolt, 10 hosszú labdájából 4 volt sikeres, 3 csele mind jól sikerült. 17 párharcból 10-et nyert. 5 passzt lopott le, 14-szer adta el a labdát, 7-szer szerezte vissza. 1 lövést készített elő.

Haratin 76 akciójának 68%-a volt sikeres, 1 lövése volt (0.01 xG). 84%-kal passzolt, 5 hosszú labdájából 4 volt jó. 13 párharcból mindössze 4-et nyert. 6 passzt lopott le, 9-szer vesztette el és szerezte vissza a labdát.

Sigér 84 akciójának 76%-a volt sikeres, 1 lövése volt, 1-et készített elő. 88%-kal passzolt, 8 hosszú passzából 5 volt jó. 3 cseléből 2 volt sikeres, 20 párharcból 14-et nyert meg. 6 passzt lopott le, 10-szer vesztette el, 16-szor szerezte vissza a labdát.

Zubkov 73 akciójának 42%-a volt sikeres, 1 gólpassza van. 63%-kal passzolt, 4 cselből 1 volt sikeres, 30 párharcból 9-et nyert. 3 passzt lopott, 8 labdát szerzett.

Isael 74 percet volt a pályán a 95-ből, 64 akciójának 53%-a volt sikeres. 1 lövése volt (0.01 xG), 81%-kal passzolt, 6 cseléből 1 volt sikeres. 25 párharcból 7-et nyert. 3 passzt lopott le, 11 labdát adott el, 8-at szerzett.

Tokmac 90 percet töltött a pályán 42 akciójának 60%-a volt sikeres. 86%-kal passzolt, 15 párharcból 6 -ot nyert; 3 labdát szerzett vissza.

Bolinak 85 perc jutott, 52 akciójának 42%-a volt sikeres. 1 lövéséből (0.11 xG) gólt szerzett, 79%-kal passzolt, 24 párharcból 5-öt nyert.

Varga 22 percet kapott, 12 akciójának kétharmada sikerült. 1 lövése volt (0.5 xG). Mind a 6 passza pontos volt, mind a két csele és két párharca is sikeres volt. 1 passzt lopott, 1 labdát szerzett vissza. 1 lövést készített elő.

Szignyevics 10 percet volt a pályán, 13 akciójának 46%-a volt sikeres, 6 passzából 4. 1 jó beadása és csele volt, 6 párharcból 2-t nyert.

Vécseinek 5 perc jutott, 12 akciójának fele volt jó, 1 lövése volt. 4 passzából 3, 5 párharcból 3 volt sikeres. 2 labdát vesztett, 1-et szerzett vissza.