Statisztikai adatok a szerdai bajnokiról.

MLSZ adatbank

Az 53:18 tiszta játékidejű meccsen majd hetven százalékban birtokoltuk a labdát és majd’ minden tekintetben a Honvéd fölé nőttünk a pályán – csak a legfontosabban, a gólok számában nem, sajnos. 4-szer annyiszor kísérleteztünk kapura lövéssel (23-6) és 5-ször annyiszor találtuk el a kaput – sajnos. A csapat ezúttal is jóval pontosabban passzolt, mint ellenfele (86% – 72.8%). A kisvárdai találkozóval ellentétben, a Paks ellenihez hasonlóan a párharcok többségét is hoztuk.

Az InStat TOP5 4 helyére fradista jutott, és összesen 5 védő: 1. Isael (284), 2. Heister (279), 3. Batik (270), 4. Blazic (267), 5. Otigba (266). A forduló InStat válogatottjába – ezek után nem meglepő módon – egy fradista sem került.

A meccset a szokásos 4-2-3-1-es felállásban kezdtük, majd a cserék után 4-3-3-ra álltunk át: Isael lett a középcsatár, mögötte a Haratin – Tokmac – Lodico háromszög játszott.

Ahogy a passztérkép is mutatja, rendkívül sok időt töltöttünk az ellenfél térfelén és a támadóharmadban (31%). Ez annak is köszönhető, hogy a csapat kiemelkedően támadott le az ellenfél térfelén – 49 labdát szereztünk ott, ez a legmagasabb szám 2015 óta, ahogy a támadóharmadban szerzett 25 is az. Sigér és Heister 4-4-szer, Lovrencsics, Zubkov és Blazic (!) 3-3-szor szerzett labdát az ellenfél tizenhatosánál. Ezzel párhuzamosan a saját térfélen nem adtunk el olyan kevés labdát, 2017 óta, mint most: 13-szor, a védekező harmadban 7-szer. Ezzel szemben – szintén nem meglepő módon – a támadóharmadban 84 labdát adtunk el. Ennél többször 2015 óta egyszer adtuk el a labdát ezen a területen, 2016 novemberében, mikor egy nagyon hasonló koreográfiájú meccsen 2-1-re kikaptunk a Pakstól (21 és 4 kapuralövés, 76%-os labdabirtoklás, 47 labdaszerzés az ellenfél térfelén, 4 eladott labda a saját védekező harmadunkban.).

Még az xG arány is hasonló volt a két meccsen, az akkori 1.1-0.5 helyett most 1.34-0.71 volt az arány. A két legnagyobb lehetőségünk Boli 3. perces betörése (0.43) és Zubkov 30. percbéli helyzete volt (0.32). A másik oldalon Amadou 55. perces kísérlete (0.28) és Batik 14. perces helyzete (0.23) volt a legnagyobb. Érdekesség, hogy a 6 vendég próbálkozásból ötöt ex-fradisták követtek el.

Nem meglepő módon a támadások számában is nagy a fölényünk (54+1 vs. 11+5). A beadásokkal és a szögletekkel nem mentünk sokra (7 szögletből 0 lövés, 19 beadásból 3 talált társat).

A fejpárbajok 75%-át megnyertük (16/12), a hátrapasszok aránya 12.2%, ami 2%-kal az átlagunk alatt van. Nagyon kevés volt a hosszú passz is (6.12%), és az sem meglepő, hogy a letámadás intenzitást mutató PPDA is rendkívül jó: 5.02, ez szezoncsúcs. A meccs tempója nem volt olyan magas, mint a Paks ellen (16.32 passz/perc) – a betömörülő vendégek és a pálya miatt. Érdemes megjegyezni, hogy a szezonban csak egy alkalommal lőttünk átlagosan távolabbról, mint most (22.44), az őszi Honvéd elleni 0-0-nál. Ez általában a kidolgozott helyzetek alacsony arányát mutatja.

Tujvel xcG-je 0.95 volt, ebből 0.81 Boli 3. perces helyzete.

Dibusz xcG-je nem éri el a 0.01-et, egy lövésből. 3-szor kellett kijönnie, 18 passzából 17 ponts volt. 14-szer adtuk neki haza a labdát (ez a legkevesebb 2020-ban).

Lovrencsics 99 akciójának 64%-a volt sikeres, 2 lövése volt (0.06 xG). 78%-kal passzolt, 19 párharcból 9-et nyert meg, 6 passzt lopott le, 14-szer adta el és 10-szer szerezte vissza a labdát.

Blazic 85 akciójának 86%-a volt sikeres, 94%-kal passzolt, 8 párharcból 5-öt nyert, 2 passzt lopott le, 2 labdavesztés mellett 5-ször szerezte azt vissza.

Otigba 100 akciójának 87%-a volt sikeres, 95%-kal passzolt, 2 csele sikeres volt, 14 párharcból 12-t (!) nyert meg, 6 passzt lopott le, 4 labdavesztés mellett 16-szor szerezte azt vissza.

Heister 83 percet kapott, 92 akciójának 70%-a volt sikeres. 2 lövésből 1 talált kaput (0.05). 81%-kal passzolt, 7 cseléből 5 volt jó, 20 párharcból 12-t megnyert. Három passzt lopott le, 12 labdavesztése és -szerzése volt. Három lövést készített elő (0.15 xA).

Haratin 105 akciójának 83%-a sikeres volt, 2 lövése volt (0.03 xG). 93%-kal passzolt, 12 párharcból 7-et megnyert, 3 labdavesztése és 11 labdaszerzése volt. Két lövést készített elő (0.08 xA).

Sigér 64 percet kapott, 93 akciójának 77%-a volt sikeres, 1 lövése volt (0.02 xG). 91%-kal passzolt, 16 párharcból 7-et nyert meg, 4 passzt lopott le, 7-7 labdaszerzése és -vesztése volt. 2 lövést készített elő (0.12 xA)

Zubkov 72 akciójának 47%-a volt sikeres, 4 lövése volt (0.35 xG), 70%-kal passzolt, 9 cseléből 7 volt jó. 30 párharcból 13-at nyert, 2 passzt lopott le 7 labdát szerzett. 4 lövést készített elő (0.12 xA).

Isael 70 akciójának 53%-a volt sikeres, 3 lövése volt (0.03 xG). 80%-kal passzolt, 27 párharcból 12-t nyert meg, 4 passzt lopott és 6 labdát szerzett a támadóközéppályás és a center poszton. 1 lövést készített elő (0.32 xA).

Tokmac 54 akciójának 56%-a volt sikeres, 2 lövése volt (0.04 xG). 81%-kal passzolt, 6 cselből 3 volt jó, 17 párharcból 5-öt nyert meg. 5 passzt lopott le, 2 labdát szerzett. 1 lövést készített elő (0.03 xG).

Bolinak 67 perc jutott, 39 akciójának 41%-a sikeres volt. 4 lövése volt (0.75 xG), 75%-kal passzolt, 19 párharcból 6-ot nyert. 1 passzt lopott le, 1 labdát szerzett, 11-szer kapott labdát.

Lodico 31 percet kapott, 39 akciójának 72%-a volt sikeres, 77%-kal passzolt, 2 cseléből 2 volt jó, 7 párharcból 5-öt nyert. 1 passzt lopott le, 10-szer vesztette el, 4-szer szerezte vissza a labdát. Lodico hőtérképe:

Varga 28 percet kapott, 15 akciójának 53%-a volt sikeres. 1 lövése volt. 75%-kal passzolt, 3 párharcból 1-et nyert, 1 labdát szerzett.

Civic 12 percig játszott, 16 akciójának 44%-a volt sikeres. 45%-kal passzolt, 2 párharcból 1-et nyert, 3 passzt lopott le, 3 labdát vesztett, egyet sem nyert.