Statisztikai adatok a szombati bajnokiról.

MLSZ adatbank

A magyar szinten kiemelkedően hosszú tiszta játékidejű (61:29) találkozón mindenben az ellenfelünk fölé nőttünk, egyet kivéve: a párharcok 53%-át a hazaiak nyerték. Kétszer annyit volt nálunk a labda, másfélszer annyiszor lőttünk és találtuk el a kaput, és sokkal pontosabban (87.2% v. 78.6%.) majd kétszer annyit passzoltunk. Ezúttal is rengeteget járattuk a labdát, a középhátvédjeink több, mint százszor passzoltak. A pálya talaja, ahogy erre Boli és Szergej Rebrov is utalt, nem volt az igazi, ezért a meccs tempója némileg alacsonyabb volt, mint egy hete (18.3 passz/percről 16.9-re estünk vissza).

Az InStat TOP5-jébe természetesen csak fradisták kerültek: 1. Haratin (302), 2. Isael (298), 3. Civic (294), 4. Lovrencsics (274), 5. Boli (255). Igor és Isael ezzel a forduló rangsorában a 3. és a 4. helyen végeztek (308-cal Böde Dani volt az első).

A csapat a tavasszal szokásos 4-2-3-1-es felállást választotta most is, annyi különbséggel, hogy a középen játszó Isael egy picit mélyebben kapott szerepet. Az első félidőben erőteljes letámadással kezdtünk, ezt – ahogy Rebrov is elmondta – nem tudtuk 90 percig fenntartani. Az első félidő 73%-os labdabirtoklása és 6.42-es PPDA-ja (passz per defenzív akció) a második félidőre 55.5%-ra és 11.42-re esett vissza. A labdaszerzésekben is megmutatkozik ez: az első félidőben 52-szer szereztünk labdát, a másodikban 41-szer. Az első félidőben 14-szer adtuk el a labdát a saját térfélen, ez a másodikban 18 volt. Míg az első félidőben egy labdavesztés vezetett lövéshez (igaz, abból gól is lett), addig a másodikban 5-ször fordult ilyen elő.

A támadások számában is hatalmas a fölényünk, míg az első félidőben 24+1 Fradi-támadásra mindössze 2 (!) hazai jutott, addig a másodikban az arány 16+1 – 18 volt a Kisvárda javára. Az is igaz, hogy míg az első félidőben a 25 támadásunk mindössze 0.65 xG-hez vezetett, ez a hazai oldalon 2-ből 0.41, a második félidőben (nem kis részben a tizenegyesnek köszönhetően) ez 1.19-0.2 volt. Összesen 40+2 ill. 20 támadás volt a két oldalon, az xG arány pedig 1.84 – 0.61. A beadásaink jó aránnyal jutottak csapattárshoz, 14-ből 7-szer, ez 50%.

A támadópasszaink 80.4%-ban voltak pontosak, a hátrapasszok 94%-ban, az oldalpasszok 91.8%-ban, a hosszú labdák 62.5%-ban. A támadóharmadba érkező labdáink 77.2%-ban voltak sikeresek, a progresszív (a játékos minimum 20 méterrel előrevivő labdák) 83%-ban. A hátrapasszok aránya 13.2%, a hosszú labdáké 7.5% volt.

Dombó kapujára 5 lövésből 1.99 xcG-nyi veszélyt jelentettünk, a két gól 0.8 felett volt, ezenkívül Tokmac lövése volt 0.1 felett (0.24). Dibuszéra 4 lövés érkezett, itt a gólon (0.85 xcG) kívül egy sem jelentett komoly veszélyt (0.01).

Dibusz 4 lövésből 1 gólt kapott (0.87 xcG), 1-szer jött ki, 23 passzából 21 jó volt, 17-szer adtunk neki haza.

Lovrencsics 74 akciójának 66%-a volt sikeres. 77%-kal passzolt, 15 párharcból 8-at nyert meg. 7 passzt lopott le, 16-szor vesztette el és 16-szor nyerte vissza a labdát. Két lövést készített elő (0.08 xA).

Blazic 133 akciójának 86%-a volt sikeres. 117 (!) passzának 90%-a volt sikeres. 12 hosszú labdájából 5. 10 párharcból 6-ot nyert meg, 3 passzt lopott le, 13-szor vesztette el, 15-ször szerezte vissza a labdát.

Otigba 126 akciójának 88%-a volt sikeres. 1 lövése volt (0.04 xG). 106 passzának 97%-a pontos volt. 8 párharcból 5-öt nyert meg, 4 passzt lopott le, 5 labdavesztés mellett 9-szer szerezte vissza azt.

Civic 83 percet kapott, 59 akciójának 83%-a sikeres volt, 93%-kal passzolt, 3 hosszú labdája és 3 csele is sikeres volt. 11 párharcból 6-ot nyert, 3 passzt lopott le, 5-ször vesztette el, 9-szer szerezte vissza a labdát. 1 lövést készített elő (0.05 xA).

Haratin 93 akciójának 83%-a sikeres volt. 89%-kal passzolt, 9 párharcból 7-et nyert, 3 passzt lopott le, 13-szor adta el és 16-szor szerezte vissza a labdát.

Sigér 61 perc alatt 87 (!) akciót mutatott be, 1 lövése volt (0.05 xG). 93%-kal passzolt, 9 párharcból 3-at nyert meg. 2 passzt lopott le, 9 labdavesztés mellett 5-ször szerezte vissza azt. 1 lövést készített elő.

Zubkov 85 akciójának 51%-a volt sikeres, 5 lövéséből 2 talált kaput (0.18 xG). 72%-kal passzolt, 4 csele sikeres volt. 28 párharcból 11-et nyert meg. 1 passzlopása volt, 3 labdát szerzett. 1 lövést készített elő (0.02 xA).

Isael 71 akciójának 56%-a volt sikeres 1 gólja és 1 gólpassza volt, 2 lövésből. (0.81 xG). 79%-kal passzolt, 6 cseléből 2 volt jó, 28 párharcból 14-et nyert. 1 passzlopása és 6 labdaszerzése volt. 3 lövést készített elő (0.64 xA).

Tokmac 83 perc alatt 67 akciót mutatott be, ezek 55%-a volt sikeres. 2 lövéséből 1 talált kaput (0.03 xG). 83%-kal passzolt, mind a 4 hosszú labdája pontos volt. 4 cseléből 2 volt jó, 21 párharcból mindössze 5-öt nyert. 2 passzt lopott le, 1 labdát szerzett.

Boli 55 akciójának 45%-a volt sikeres. 1 lövésből 1 gólja volt (0.5 xG). 72%-kal passzolt, 4 cseléből 1 volt jó, 28 párharcból 10-et nyert, 1 passzt lopott le és 4 labdát szerzett.

Somalia debütálásakor 33 percet kapott 30 akciójának 80%-a sikeres volt. 21 passzából 19 (90%) volt pontos, ahogy mindkét hosszú labdája is. 8 párharcból 5-öt nyert meg. 1 passzt lopott le, 4 labdát vesztett, 2-t szerzett.

Varga 11 percet kapott, 12 akciójának 42%-a volt sikeres, 1 tizenegyest harcolt ki. 1 lövése volt (0.22 xG). 4 passzából 2 volt jó, egy csele volt, az sikeres. 5 párharcból 2-t nyert meg, 1 passzt lopott le és 1 labdát szerzett.

Heister 11 perce alatt 9 akciót mutatott be, kétharmaduk volt sikeres. 75%-kal passzolt (4/3), 4 párharcból 2-t nyert. 5 labdavesztés mellett 3-szor szerezte azt vissza, 1 passzt lopott.