Statisztikai adatok a vasárnapi bajnokiról.

MLSZ adatbank

A 49:58 tiszta játékidejű meccsen minden tekintetben az ellenfelünk fölé nőttünk, a legkisebb különbség a gólok számában mutatkozott – ez részben a bírónak, részben a kaposváriak szerencséjének volt köszönhető. Érdekesség, hogy míg a hazaiaknál minden 11.5 szabálytalanságra jutott egy lap, addig nálunk ez a mutató 3.25. Hadaró egymaga 5-ször szabálytalankodott… 60%-ban nálunk volt a labda, a rossz állapotú pályán jóval pontosabban passzoltunk (72.3-82.6%), kétszer annyi lövést küldtünk kapura (ebben nincs benne a meg nem adott gól) és 4-szer annyiszor találtuk el a kaput.

Az InStat-index rangsorában semmi meglepő, első négy helyen a négy támadónk, az első Isael a forduló legjobbja is lett 406-os értékkel. Utána Zubkov (324), Tokmac (285), Boli (270), Heister (266) a sorrend.

A meccsen támadásban 4-2-3-1-es, védekezésben a már megszokott 4-4-2-es felállást választottuk, és megpróbáltunk átadni a területeket, hogy kontrázhassunk. Ez sikerült is, 11 kontránk volt, ebből 6 vezetett lövéshez – mindkét adat a legmagasabb 2015 óta bármilyen meccsen. A szezonban most lőttünk a legtöbbször akció végén, nem pontrúgást követően, holtversenyben a hazai Rákóczi-meccsel (14-14). Hagyományos támadása egyébként a hazaiaknak volt több (31+4 ill. 28+11).

Hátul némileg könnyelműek voltunk, hat eladott labdából lett lövés (Tokmac 2, Isael, Haratin, Ignyatenko, Heister 1-1), azonban ez sok gólveszélyhez nem vezetett. Az xG-értéknél 2.06-0.38-as az arány, a lövések minőségét közvetve mutató xcG-nél pedig 2.29-0.64. A legnagyobb helyzetünk Zubkov félidőt záró lövése volt (0.39), a három gól 0.11 – 0.04 – 0.12-es xG értékeket mutatott fel. Az ellenfél legmagasabb xG-jű kísérlete Beliczkyé volt a 46. percben (0.12). Az xcG-t tekintve Isael első gólja volt a legjobb lövés (0.51), a másik oldalon Ádám gólja 0.33 volt.

Nagyon agresszív volt a letámadásunk, a passz per defenzív akció mutató (PPDA) 5.39 (az Espanyolé 5.32 volt múlt csütörtökön), ez azt mutatja, hogy jó erőben vagyunk. Kiemelendő, hogy 62 passzt loptunk le, ez a szezonban a harmadik legjobb mutató (a moszkvai [63] és a razgradi [74] meccs után). 2015 óta három bajnokin volt ennél jobb ez a mutató. 70 órával az Espanyol elleni meccs után egy rossz állapotban lévő pályán ez több, mint remek.

Gróf 3 lövést kellett hárítson, 2 gólt kapott (0.54 xcG). Háromszor jött ki, 15 passzából mindegyik jó volt.

Lovrencsics 70 akciójának 69%-a jó volt. 80%-kal passzolt, 19 párharcból 11-et nyert, 9 labdavesztés (8 rossz passz vagy beadás, 5 hosszú labda) mellett 11-szer szerezte azt vissza, 8 passzt lopott le.

Blazic 87 akciójának 76%-a volt sikeres, 84%-kal passzolt, 19 párharcból 15-öt (!) nyert, 10 fejpárbajból 9-et. 11 labdaeladás mellett 19-szer szerezte azt vissza, 7 passzlopás mellett.

Botka 77 percet volt a pályán, 73 akciójának 82%-a volt jó. 96%-kal passzolt, 11 párharcból 5-öt nyert, 5 labdaeladása, 11 labdaszerzése volt, 7 passzlopás.

Heister 92 akciójának 55%-a volt sikeres, 72%-kal passzolt, 5 cseléből 3 volt jó, 25 párharcból 12-t nyert. 15 labdavesztése (10 rossz passz vagy beadás, 2 hosszú labda), 17 labdaszerzése, 14 (!) passzlopás. 1 lövést készített elő (0.01 xA).

Ignyatenko 89 akciójának 66%-a volt sikeres, 1 lövése volt (0.06 xG). 84%-kal passzolt, 28 párharcból 15-öt, 13 fejpárbajból 8-at nyert. 12 labdaeladás mellett 9-szer szerezte vissza, 4 passzt lopott le.

Haratin 73 akciójának  74%-a volt sikeres. 83%-kal passzolt, 16 párharcból 11-et, 5 fejpárbajból 5-öt nyert. 9 labdavesztése és szerzése volt, 6 passzt lopott le. 2 lövést készített elő (0.08 xA).

Zubkov 87 akciójának 66%-a volt sikeres. 5 lövéséből 4 talált kaput (0.9 xG). 79%-kal passzolt 4 cseléből 3 volt jó, 30 párharcból 16-ot nyert. 4 passzt lopott. 3(+1) lövést készített elő, ebből 1(+1) gólpassza volt (0.26 xA).

Isael 100 akciójából 55 volt sikeres, 2 gólja volt, 7 lövésből (0.36 xG). 71%-kal passzolt, 11 cseléből 5 volt jó, 42 párharcból 18-at nyert, 12-szer (!) szerezte vissza a labdát, 3 passzt lopott le.

Tokmac 79 percet volt a pályán, 73 akciójából 63% volt sikeres. 4 lövésből 3 találta el a kaput, egy kapufa lett (0.23 xG). 76%-kal passzolt, 7 cselből 6 volt jó, 26 párharcból 12-t nyert meg. 4 passzt lopott le. Három lövést készített elő, egy gólpassza volt (0.42 xA).

Boli 88 percet volt a pályán, 57 akciójából 35% volt sikeres. 3(+1) lövéséből 1(+1) talált kaput, 1 kapufa lett és 1(+1) gólt szerzett (0.51 xG). 50%-kal passzolt, 7 cseléből 3 lett jó, 29 párharcból 9-et nyert. 1 passzt lopott le. 1 lövést készített elő (0.39 xA).

Frimpong 16 perc alatt 5 akcióban vett részt, 60%-ban sikeresen. 2 jó passza volt, 2 párharcból 1-et nyert, 1 labdát szerzett vissza.

Sigér 14 percet volt a pályán, 13 akciójából 77% volt jó. 100%-kal passzolt, 1 lövést készített elő (0.14 xA). 5 párharcból 3-at nyert. 2 labdavesztés mellett 4-szer szerezte vissza, 1 passzt lopott le.

Szignyevics 5 percet volt a pályán, 7 akciójának 71%-a sikeres volt. 3 passza jó volt, 3 párharcból 2-t nyert. 1 passzt lopott le.