18.55-kor kezdünk a moszkvai VEB Arénában. Hajrá, Fradi!

CSZKA Moszkva 0-1 Ferencváros
Gól: Varga

VÉGE! Remek győzelmet arattunk az Európa Liga csoportkörében a CSZKA Moszkva vendégeként! Szép volt, fiúk! Csodálatos Ferencváros! A hazaiak 4-szer találták el a kaput, a mieink 5-ször, igaz a CSZKA-nak volt egy kapufája is.

90+2′ Haratin taktikai faultja után alakul ki tömegjelenet, Igor be is sárgul végül.

90′ Jön az utolsó cserénk: a gólpasszos Zsubkovot váltja Dvali. Öt perc a hosszabbítás.

87′ GÓÓÓL!!!
Sigér ugratja ki jól Isaelt, aki lő, Akinfejev csak kiütni tudja, pont Zsubkovhoz, támadónk pedig lövés helyett okosan centerez, ahol üresen érkezik Varga Roli és egy méterről a kapuba teszi a labdát, 1-0! A végén tényleg megrajzoljuk őket?!

86′ Botka hibája után Bistrovic lőhet, szögletre blokkoljuk. A beadást Bijol fejeli a kapu fölé.

85′ Csere: Varga áll be Tokmac helyére.

82′ Isael tör előre, Sigér Zsubkovnak fordít, aki beadná, majd inkább Ignyatenkóhoz játszik, az ukrán középpályás ezúttal is Akinfejev kezébe lő.

81′ Ismét cserél a Moszkva – a 190 centis Bijol érkezik Sigurdsson helyére, ezzel alighanem megváltozik a hazaiak játéka.

80′ Haratin szerel fontos pillanatban, az ukránt ápolni is kell.

77′ Karpov hibája után Tokmac indul meg, lövését blokkolják, Zsubkov elé kerül, aki Ignyatenkonak teszi vissza, aki lő, pont Akinfejev kezébe.

76′ Cserélünk: Boli le, Isael be.

75′ Sigér kap lapot egy taktikai faultért.

74′ Zsubkov tör be két csellel a tizenhatosra, szöglet. Az ukrán beadását nagy nehezen, talán kézzel tisztázzák a hazaiak.

72′ Csalov kerül ziccerbe a rövidnél, mellé lő, hála Istennek.

70′ Obljakov lő veszélytelenül mellé.

68′ Sigér kerül helyzetbe, 20 méteres lövését Akinfejev csak szögletre tudja ütni.

66′ Tokmac kap a jobbszélen egy labdát, két csel után kiszorított szögből oldalhálót lő.

65′ Vlasic kerül egy szöglet után lövőhelyzetbe, a rövidre érkező labdát Dibusz üti ki remekül, majd az újabb szöglet után megint Dini remekel.

64′ Botka hibáját Blazic javítja remekül.

62′ Cserél a CSZKA: Kucsajev – Bistrovic.

61′ Remek átívelést kap Sigurdsson, akinek centerezését Blazic tisztázza szögletre.

52′ Civicet buktatják a tizenhatos közelében, Lovre beadását szögletre csúsztatják a hazaiak.

50′ Most Lovre lő 22-ről, fölé.

48′ Sigér teszi ki Zsubkovnak, aki 20-ról lő gyengén mellé.

46′ Csere nélkül folytatjuk.

Félidő. Boli és Tokmac gyors kontráiban és pontrúgásokban bízunk, azonban sokszor nem tudjuk kihozni a labdát – ahogy már szombaton sem – így rengeteget támadhattak a hazaiak, akik azonban sok ziccert nem tudtak kialakítani, inkább átlövéseik vannak. Remekül védekezünk a tizenhatos előterében.

45′ Előbb mi vezetünk az Ignyatenko -Tokmac – Boli trió révén kontrát, utóbbi lövését blokkolják, majd a hazaiak, ebből Csalov kerül ziccerbe, de Dini remekül rongyol ki a kapuból és hárít mellel.

38′ Az orosz gólkirály Csalov nagyon él, de eddig az utolsó pillanatban mindig bele tudtunk érni a kísérleteibe.

35′ Zsubkov eladott labdájával Vlasic és Cselov vezet életveszélyes kontrát, a horvát mellé lő, 10 méterről, óriási ziccerből.

30′ Obljakov lövése megy el keresztben.

23′ Szép kombináció után Akmetov lő kapufát, a mi lábunkról pattant oda, jó volt a blokkolás.

21′ Boli és Tokmac kever megint, Bolit már a tizenhatoson belül szereli végül Karpov.

19′ Tokmac indul el a félpályán, 11-ről tekerné el jobbal a kapus mellett, mellé, ziccer volt.

17′ Most Akmetov lövése lassul le a mieink lábain, hogy Dini összeszedhesse.

16′ Az első komolyabb kísérlet, Obljakov lövését üti szögletre Dini. A sarokrúgás után Botka blokkol vállal egy ziccert.

14′ Tokmac és Boli harcosan vezet végig egy kontrát, szögletet ér. Lovre beadása Sigér fejéről megy mellé.

12′ Obljakov lövését kíséri vetődve Dibusz, fölé.

11′ Egy remek indítás után Botka kell szereljen becsúszva.

6′ Blazic indításával Zsubkov indul meg a balszélen, egy csellel betör a tizenhatoson belülre, beadása azonban pontatlan.

4′ Boli harcolt ki szabadot a tizenhatos bal sarkánál. Lovre áll a labda mögé, próbálkozását nehezen tudják csak tisztázni az oroszok.

3′ A lelátón mi vagyunk egyelőre hangosabbak.

3′ Botka javítja saját hibáját egy remek szereléssel.

1′ Elkezdődött a meccs. Hajrá Fradi!

18:54 A hazaiak pirosban, a mieink fehérben játszanak majd. Akinfejev lila mezben véd.

17:47 A CSZKA kezdője:
Akinfejev – Fernandes, Magnusson, Divijev, Karpov, Kucsajev – Akmetov, Obljakov, Vlasic – Csalov, Sigurdsson

17:42 A mai csapat:
Dibusz – Lovrencsics, Blazic, Botka, Civic – Ignyatenko, Haratin, Sigér – Zsubkov, Boli, Tokmac

Cserék: Gróf, Dvali, Csonka, Varga, Skvarka, Priskin, Isael

17:13 Zadir a Vörös téren csinált botrányt, jöttek is a helyi szervek:

17:11 Ma is városnéző séta volt a mérkőzés előtti program:

View this post on Instagram

Meccsnapi séta Moszkvában ⚽️💚

A post shared by Ferencvárosi Torna Club (@ftcofficial) on

A SportTV – ha találsz online streamet, jöhet hozzászólásban – élőben közvetít.

A mérkőzés előtt Dibusz Dénes, Igor Haratin, Balogh Tonó, Máté Csaba és Szergej Rebrov nyilatkozott: