A „kétemberes” németek jól kezdtek, de végül bedaráltuk őket a Bajnokok Ligája nyitányán.

Férfi vízilabda, Bajnokok Ligája, B-csoport, 1. forduló
Ferencváros 15–12 Waspo Hannover
Negyedek: 3-3, 6-3, 4-3, 2-3
Gólok: Zalánki 3, Bicari 2, Jaksic 2, Varga 2, Younger 2, Fountoulis 1, Jansik 1, Mezei 1, Sedlmayer 1

Teljes mérkőzés: MédiaKlikk

Kisebb hiba előzte meg a mérkőzést, a bemelegítés után az új kaput egyből javítani kellett, a háló elszakadt rajta, amit ragasztószalaggal gyorsan javítottak a karbantartók. Ezután jöhetett a bemutatás, majd maga a mérkőzés. Hosszú gólcsenddel indult a játék, amit a Hannover tört meg, majd egészen a második negyed közepéig tartották is magukat, kihasználva azt, hogy nem éppen a Bajnokok Ligája győztesének kijáró hazai pályát kaptuk meg a Komjádiban – például Vámost pirossal ki is szórta a szlovén Margeta, de a holland sporttársnak is érdemesebb lett volna inkább a tulipánokkal foglalkoznia, mint a vízilabdával… De összeszedtük magunkat és Jaksic vezérletével sikerült megfordítanunk az állást és megtörni a Brguljan – Radovics duó által húzott Waspót. A félidőben már hárommal vezettünk, a harmadik negyedet is hoztuk – remekül használtuk ki azokat a lehetőségeinket, amiket a kiállítás megítélése utáni gyorsan elvégzett szabaddobásokkal alakítottunk ki -, így magabiztos győzelmet arattunk. A meccs után aranyos jeleneteket láthattak azok, akik kicsit még maradtak a medence partján, Varga Dénes két kisfiával együtt „pancsolt” levezetésképp a vízben.

A csoportunk további eredményei:

CN Marseille 9-13 Pro Recco
CN Terrassa 9-5 Dinamo Tbiliszi
OSC 13-10 Mladost Zágráb

Varga Zsolt

A legnehezebb része ennek a fordulónak az volt, hogy nem tudtuk kielemezni még a Hannover játékát ebben az új felállításban, megerősödtek a nyáron és mögöttük van azért a tavalyi BL-szezon tapasztalata is. Biztos volt, hogy nehéz mérkőzés lesz. A támadással elégedett vagyok, a védekezésben több gólt kaptunk, mint szeretném, 7-8 gólon kellene tartanunk ezeket az ellenfeleket. Tudjuk, hogy ezen kell dolgozni. Első mérkőzésnek elfogadható volt. Annak örülök, hogy voltak jó egyéni teljesítmények is. Az is lehet benne volt, hogy meg kell szoknunk az érzést, hogy milyen BL-győztesként játszani, ezt picit el is kell tudnunk engedni, hogy ne ebből menjünk, hanem úgy, mint tavaly, mindent lépésről lépésre felépíteni, nem szabad olyan terhet a vállunkra venni, ami nyomaszt minket, hanem felszabadultan, de óriási fegyelemmel kell játszanunk.