Nézzük, mit mutatnak az adatok a zágrábi döntetlenről.

A 49:46 tiszta játékidejű meccsen majd kétharmadban, 61.4%-ban a mieink birtokolták a labdát, de volt olyan (a gólunkat is hozó) negyedórája a találkozónak, amelyen 79%-ban volt csapatunknál a labda.

Így természetesen a mieink jóval többet (456 – 310) passzoltak, ami talán meglephet néhányakat, hogy lényegesen pontosabban is (84% – 75%), de ez egyenes következik a két csapat játékából. Az első megnyomott negyedóra után a Dinamo visszaállt és gyors kontráiban bízott, mi azonban ragaszkodtunk (meg)nyugod(ot)t játékunkhoz, így nem volt lehetősége a horvátoknak lekontráznia minket. Bár a hazai csapat a meccs egészét tekintve kétszer annyi támadást vezetett, mint mi (42+3 – 21+2), ebben az időszakban ezen a téren is enyhe fölényben voltunk (16+1 – 12+2), amely meghozta az egyenlítésünket. Ezután növelték a nyomást a kékek, főképp az utolsó negyedórában. Ez abban is megmutatkozik, hogy a meccs utolsó hatodában vesztettük el védőharmadunkban a legtöbb labdát, 14-et, az összes itt elvesztett labdának (34) 41%-át, a meccs középső, nyugodt felében kevesebbszer adtuk el a labdát 45 perc alatt (11).

A csapat 4-2-3-1-et játszott, amely most jobban hasonlított egy olyan 4-2-4-re, ahol a két belső támadó, Szignyevics és Skvarka a két szélső mögött helyezkedett, akik rendre befelé törtek (pontrúgásokon kívül csak középről veszélyeztettünk). Az utolsó percekre pedig 4-5-1-re álltunk át. A hazaiak a szokott 4-1-4-1-üket játszották annyival kiegészítve, hogy az Ademi előtt játszó öt támadó gyakorlatilag egy sorban helyezkedett el.

A meccsen ezen a részen eladott 34 labdából a szokásosnál sokkal nagyobb számban tudott eljutni lövésig a hazai csapat, 13-szor kerültek lövőhelyzetbe a labdavesztéseink után. A Ludogorec ellen idegenben szintén 34 labdát adtunk el a védőzónánkban, azok azonban csak 4 lövésig vezettek. A különbséget részben a Dinamo támadóinak minősége és játéksebessége, részben az okozta, hogy a mieink féltek a (második) sárgától, az egyoldalúan sárgákat osztogató lengyel bírónak köszönhetően. A 13 lövésig vezető labdavesztés 11 játékostól “indult”, csak Dibusz és Blazic adott el 2-szer így labdát. A hazaiak 97 párharcot nyertek a mieink 84-ével szemben.

A hazai csapat ezért is sokszor, 24-szer lőtt kapura (a mieink 9-szer), ezeknek jó részét (9-et) blokkolták védőink, így a kaput eltaláló lövések aránya csak 9 – 5 volt. A lövőhelyzetek komolyságát mérő xG-ben sem volt óriási a különbség: 1.67-1.09. Hazai oldalon a legnagyobb veszélyt az Olmo lövése utáni kipattanót kapura tenni kívánó Gavranovic helyzete jelentette (0.74), ezután Hajrovic kapufája (0.12) és a góljuk (Olmo, 0.1) következik. Nálunk Sigér gólja érte el a legmagasabb értéket (0.58), ezt az azt megelőző Tokmac lövés (0.15) és Zsubkov 51. perces kísérlete követi (0.12).

Ami a lövések veszélyességét mutató xcG-értéket illeti, ott nagyobb volt a hazaiak fölénye, Dibusz 9 lövést kapott a kapujára, ezek 2.27-es xcG értéket hoztak. Gavranovic ismétlése 0.73 xcG-t, a gól 0.69-et ért. Ezeken kívül még Olmo meccset nyitó lövése volt 0.15 felett (0.37). A meccs előtti nap hosszabbító VB-ezüstérmes Livakovic kapuját elérő 5 lövés xcG-értéke 1.19, ebből Sigér fejese 0.7, Tokmac azt megelőző lövése 0.21, Zsubkov 51. perces kísérlete pedig 0.22.

A mieink értelemszerűen (arányaiban is) többet passzoltak hátra és oldalra, mint a rendkívül direkten és gyorsan támadó Zágráb, a támadóharmadba a két csapat ugyanannyit és ugyanolyan pontosan passzolt (47/29 – 49/31). A mieink picit pontosabban adtak be (28% – 21%), s a kiugratásainkban is jóval több veszély volt (8/4 – 7/1). A rendkívül rossz talajú pályát jobban ismerő hazaiak egy kicsit gyorsabban járatták a labdát (16.16 – 14.91 passz/perc ), több hosszú labdájuk volt (13.87 – 12.5%) és a mieinknél sokkal kevésbé intenzíven támadtak le (9.17 – 13.58 passz per defenzív akció). Ez utóbbi a hazaiaknál a korábbiakban jelzett okokból nagy kilengéseket mutatott.

Dibusz 95%-kal passzolt röviden és 57%-kal hosszan (7/4). 4-szer jött ki, 9 védéséből 4-hez kellett “reflex”. xCG: 2.27.

Lovrencsics 75 akciójának 67%-a jó volt. Egy lövése volt (0.03). 83%-kal passzolt, 15 párharcból 8-at nyert, 14-szer vesztette el a labdát, 10-szer szerezte vissza és volt tíz passzlopása is. 50%-kal adott be.

Blazic 102 akciójának 76%-a sikeres, 85%-kal passzolt, 12 párharcából 7-et nyert. 12 labdavesztése és 11 labdaszerzése volt, 9 átadást lopott le.

Dvali 97 akciójának 86%-a volt sikeres. 95%-kal passzolt, 14 párharcból 10-et nyert. 5 labdavesztés mellett 9-et szerzett vissza, 5 átadást lopott le.

Heister 84 akciójának 60%-a volt sikeres, 82%-kal passzolt, 27 párharcból 9-et nyert, 6-szor vesztette el, 12-szer szerezte vissza a labdát, 11 passzt lopott le.

Haratin 73 akciójának 71%-a volt sikeres, 1 lövése volt. 91%-kal passzolt, 18 párharcból 9-et nyert, 7-et vesztett, 3 légpárbajból 3.at. 5-ször adta el, 8-szor szerezte vissza a labdát, 6 passzlopás mellett.

Sigér 52 akciójának 77%-a volt sikeres, 2 lövéséből 2-szer talált kaput és egy gólt szerzett (0.62). 87%-kal passzolt, 6 hosszú labdájából mind a 6 pontos volt. 10 párharcból 5-öt nyert. 8 labdavesztés mellett 3 labdát szerzett, mindet az ellenfél térfelén, 1 passzt csípett meg.

Zsubkov 58 akciójának 48%-a volt sikeres. 3 lövéséből 2 talált kaput (0.26), 70%-kal passzolt, 2 cseléből 2 jó, 18 párharcából 8-at nyert, 7-et vesztett. 1 lövést készített elő (0.15xA).

Skvarka 89 percet volt a pályán, 38 akciójának 55%-a volt sikeres, 82%-kal passzolt, 8 párharcból 3-t nyert meg. Három lövést készített elő (0.15).

Tokmac 85 percet töltött a pályán, 48 akciójának 48%-a volt sikeres, 2 lövéséből egy talált kaput (0.18), 9 cseléből 4 volt jó. 23 párharcból 7-et nyert, 11-et vesztett el. 1 lövést készített elő (0.03).

Szignyevics 80 perc alatt 49 akcióban vett részt, 49%-a volt sikeres. 65%-kal passzolt, 23 párharcból 12-t nyert, 6-ot vesztett, 5 szabadrúgást harcolt ki.

Lanzafame 17 percet játszott, 13 akciójából 38% volt sikeres, 7 passzából 3 (43%). 6 párharcából 3-t nyert.

Civic 12 perc alatt 3 akcióban vett részt, 2 párharca volt, ezeket megnyerte, egy szabálytalansága volt, egyszer szerezte és egyszer vesztette el a labdát.

Ignyatenko 7 percig volt pályán, 6 akciójából 5 volt jó, 4 passzából 3. Egy párharcát megnyerte, 2 passzt lopott le, 1-szer elvesztette, 2-szer visszaszerezte a játékszert.