Sztojev szerint nehéz meccsen vannak túl, a bolgárok edzője a közönséget is méltatta.

Jó szezonnyitó, jó meccs volt ez. Köszönet a szurkolóknak és a csapatnak. Mindkét fél tartalékolt talán kicsit, a mai után pedig többet tudunk egymásról. Elégedett vagyok az eredménnyel, de főleg a hozzáállással, minden erejüket kiadták a játékosok, teljesen kimerültek. Most már jobban fel tudunk készülni a visszavágóra, okosabbak leszünk. Kicsit változtatni fogunk, követtünk el hibákat, de most már van egy jó friss felvételünk az ellenfélről – még ha változtatnak is majd a játékukon. A csapat azt csinálta, amit kértem. Kontrolláltuk a labdát, főleg az első húsz percben, de aztán néhány eladott labda miatt elszállt az önbizalmunk picit. Ez egy roppant erős bolgár csapat, és egy szinten voltunk velük. Voltak hibáink, ez normális, de az új játékosok mindent megtettek, jól játszottak.

Szergej Rebrov

Nagyon nehéz meccsünk volt, komoly ellenfél ellen, csodálatos közönséggel, de a párharc még nem ért véget. Előttünk áll a visszavágó, mindent megteszünk a továbbjutásért. A 2-1 jó eredmény a visszavágóra, de nem vagyok elégedett a vereséggel. Az idegenben szerzett gól fontos lesz. Az első félidőben kijött a hazai pálya, nem játszottunk jól, a második félidő elejét nem tudom megmagyarázni, átadtuk a kezdeményezést – ezt ki is használták, ebből aztán nem tudtunk visszajönni. A tanulság az, hogy nem szabad kiadni a kezünkből a kezdeményezést. Az, hogy tudjuk, hogy a szélről veszélyesek, nem jelenti azt, hogy meg is tudjuk akadályozni azokat, ebben most jobb volt a Ferencváros.