Üröm az örömben, hogy futónk, Kazi Tamás kulcscsonttörést szenvedett el. Mielőbbi teljes felépülést kívánunk!

A hétvégén Győrben, az Olimpiai Sportparkban rendezték meg az atlétikai csapatbajnokság elődöntőit, amelynek Nyugati csoportjában szerepelt a Ferencváros. A versenyen nem érmeket, hanem a teljesítményük alapján pontokat kaptak a versenyzők. Az eredmények összesítése után az FTC a két nap alatt 290 pontot szerzett, ezzel pedig az ötödik helyen végzett a Nyugati csoportban és az elmúlt évekhez hasonlóan ismét bejutott a szeptemberi, székesfehérvári fináléba.

Vágóné Solti Mária, szakosztályvezető

Elég zaklatott versenyen vagyunk túl, hiszen sok sérültünk volt, így tartalékos csapattal érkeztünk, ennek eredményeként pedig néhány szám nem úgy sikerült, ahogy elterveztük. Ami viszont különösen szomorú, hogy a világbajnokságra készülő rövidtávfutó klasszisunkat, Kazi Tamást a 800 méteres versenyen elgáncsolták, Tamás pedig olyan szerencsétlenül esett, hogy három helyen is eltört a kulcscsontja, így már ma este megoperálják a győri kórházban. Tominak mielőbbi felépülést kívánunk és reméljük, hogy ez a sérülés nem hátráltatja majd a vb-felkészülésben. Visszatérve a versenyre. A fiatalok azért nagyon odatették magukat, néhány számot megnyertünk, így végül bejutottunk a döntőbe. Nagy eredmény, hogy négy számban is nyertünk, ráadásul diszkoszvetőnk, Huszák János 63.89-es kiváló dobása bizakodásra ad okot, hiszen 65 méter a vb-kvalifikációs szint. Nem volt könnyű, de behúztuk és nagyon bízom benne, hogy a döntőre már sokkal egészségesebb és erősebb csapattal tudunk majd kiállni.

Részletes eredmények: Fradi.hu