Statisztikai adatok a szombati bajnoki mérkőzésről.

MLSZ adatbank

Az 50:36 tiszta játékidejű meccsen a mieink 60%-ban birtokolták a labdát, ennek megfelelően sokat, 517-et passzoltak, 85%-kal – a hazaiak 346-ot, 83.5%-kal. Kétszer annyit lőttünk kapura, de csak kettővel többször találtuk azt el. Rengeteg – 11 – szögletet rúghattunk, ezekből egy gól és egy kapufa született (mind a kettő előtt a 6 szögletet rúgó Varga végezte el a sarokrúgást, a másik ötöt Isael végezte el). A hazaiak megnyerték a párharcok többségét.

Az InStat-index top 5-jében 5 fradista van, Haratin 304-gyel az első, őt Dibusz (291), Dvali (278), Lovrencsics (270) és Blazic (263) követi.

A csapat az első félidőben egy rendkívül zárt 4-2-1-3-as felállásban játszott, ez a félidőben annyit változott, hogy Leandro picit feljebb lépett, míg Bőle becserélésekor Haratin helyére ment vissza. Erre, valamint arra, hogy Tokmacéknak a letámadásban kulcsszerepe volt, Rebrov a meccs után maga is kitért. A Kövesd felállása a tőlük már megszokott 4-3-2-1 volt.

A labdabirtoklásban csak a két gólunk utáni negyedórákban volt visszaesés. A mieink rengeteget, 51 (50+1 kontra) támadást vezettek (ez 2019-ben a legtöbb volt), a hazaiaknál ez csak 21 (17+4 – ez ellenünk 2019-ben az MTK után a legtöbb).

A várható gólérték nagyban hasonlít a Paks ellenire, az 1.75-1.23 volt, szombaton 1.86-1.24 volt az arány. A legnagyobb helyzet Dvali gólja (0.57) volt, Bőle gólja a második (0.3), Nguen megindulása a harmadik (0.19). A Kövesdnél a gól xG-értéke 0.2 volt, Amadou két helyzete volt még igazán nagy (0.19 és 0.36).

Ami a várható bekapott gólok számát (xCG) illeti – ez a helyzetek nagysága helyett a lövések veszélyességét mutatja -, a Kövesd 1.74-et ért el, Drazsity gólja 0.65 volt, Amadou 59. perces ziccere 0.66. A mi 7 lövésünk 2.06 xCG-t hozott össze, Dvali gólja 0.89, Bőle találata 0.53 volt. Nguen a gólunk előtti távoli lövése 0.21, Szigony fejese 0.2.

A passzok 9.5%-a hátra, 46.1%-a oldalra ment. A hosszú passzok aránya 8.2% volt. A támadóharmadba a passzok 15.6%-a ment, 11 okos passzunkból 5 talált embert (2 Lovrencsicstől, 1-1 Tokmactól, Bödétől és Isaeltől). Ezúttal is intenzíven támadtunk le, a PPDA (passz per defenzív akció) ezúttal 6.25 volt, bőven az átlagunk (8.26) alatt.

Dibusz 4 lövést kapott, ezekből egy gól lett, az xCG, mint már írtuk 1.74 volt. 1-szer kellett kijönnie, 13 passzából 11 volt jó. 5-ször adtunk neki haza.

Lovrencsics 83 akciójának 69%-a sikeres volt. 78%-kal passzolt, 9 beadásából 4 embert talált, 13 párharcból 4-et nyert meg, 4-et vesztett el. 14-szer vesztette el és 6-szor szerezte vissza a labdát. 1 lövést készített elő (0.08xA).

Blazic 101 akciójának 80%-a volt sikeres. 92%-kal passzolt, 8 párharcból 2-t nyert meg, 5-t vesztett el. 6 átadást csípett el, 7-szer adta el a labdát, 9-szer szerezte vissza. Egy fejese volt (0.14xG).

Dvali 104 akciójának 80%-a volt sikeres. 1 fejeséből gól lett (0.57). 92%-kal passzolt, 10 hosszú labdájából 7 volt pontos. 21 párharcból 9-et nyert, 9-et vesztett el. 7 átadást lopott le, 6-szor vesztette el, 11-szer szerezte vissza a labdát.

Heister 89 akciójának 64%-a volt jó. 1 gólpassza volt és két lövése (0.04). 86%-kal passzolt, 7 beadásából 3 volt jó, 21 párharcból 4-et nyert meg, 8-at vesztett el. 9-szer vesztette el, 6-szor szerezte vissza a labdát.

Haratin 79 percet volt a pályán, 43 akciójának 70%-a volt sikeres. 1 gólpassza és 2 lövése volt (0.09). 90%-kal passzolt, 7 párharcból 3-at nyert meg, 3-at vesztett el. 6 átadást lopott le, 3-szor vesztette el, 9-szer szerezte vissza a labdát.

Leandro 87 akciójának 64%-a volt sikeres. 1 lövése volt (0.01). 88%-kal passzolt, 20 párharcból 5-öt nyert meg, 12-t elvesztett. 9-szer vesztette el és szerezte vissza a labdát. 1 lövést készített elő (0.02).

Tokmac 56 akciójának 52%-a volt sikeres, kétszer lőtt kapura (0.23). 89%-kal passzolt, 5-ből 5 jó csele volt, 21 párharcból 10-et nyert meg, 8-at vesztett el. 3 átadást lopott le, 5-ször vesztette el, 3-szor szerezte vissza a labdát. 1 lövést készített elő (0.04).

Petrjak 60 akciójának épp fele volt sikeres. 2 lövése volt (0.11), 61%-kal passzolt, 19 párharcából 6-ot nyert meg, 6-ot vesztett el. 2 lövést készített elő (0.01).

A pályán 69 percet töltő Szignyevics 33 akciójának 42%-a volt sikeres. 2 lövése volt (0.09), 58%-kal passzolt (12/7)). 11 párharcból 6-ot nyert, egyet vesztett el.

A 65 percet játszó Varga 38 akciójának 58%-a volt sikeres, kétszer kísérletezett (0.02). 73%-kal passzolt, 8 párharcból 3-at nyert, 2-t vesztett el. 1 lövést készített elő (0.14).

Isael 31 percet volt a pályán, 23 akciójának 65%-a volt sikeres, 2 lövése volt (0.17), 90%-kal passzolt, 9 párharcból 4-et nyert meg, 2-t vesztett el.

Bödének 27 perc jutott, 13 akciójának 38%-a volt sikeres, 67%-kal passzolt, 8 párharcból 3-at nyert meg, 4-et elvesztett. 1 lövést készített elő (0.09)

A szupercsere Bőle 17 percet játszott, 15 akciójának 47%-a volt sikeres 2 lövése volt (0.39), ebből egyikük a győztes gól. 33%-kal passzolt (3/1), 7 párharcból 2-t nyert meg, 2-t vesztett el. 1 lövést készített elő (0.07).