Statisztikai adatok a szombati bajnoki mérkőzésről.

MLSZ adatbank

A mindössze 49:40 tiszta játékidejű meccsen, mint múlt héten, most is 62%-ban birtokoltuk a labdát és mint egy hete, most is többet szabálytalankodtunk a bíró szerint. A mieink 87%-kal passzoltak, a vendégek 80.8%-kal. A kapura lövések aránya is hasonlít a várdai találkozóra. A Paks több párharcot nyert meg, ami a szabálytalanságok számát és azt tekintve, hogy a három középpályásunk közül kettő támadó volt, nem meglepő.

Az InStat-index szerinti rangsort két hátvéd vezeti, Dvali és Frimpong is 306-ot ért el, Tokmac és Leo van a harmadik helyen, szintén holtversenyben (288-288), az ötödik Dibusz Dénes (280).

A csapat felállása az igen tartalékos összeállítás ellenére nem változott, ugyanúgy három középpályással és három támadóval álltunk fel, mint a Felcsút elleni 4-0 óta minden bajnokin. Isael és Petrjak sokat váltották a helyüket, míg az elsőben a brazil volt a bal, az ukrán a jobb oldalon, addig ez a második félidőben megfordult.

A legtöbb támadást 2019-ben ezen a meccsen vezettünk 42-t (40+2 kontra), a Paks 18-ig jutott. A beadások 29%-a volt sikeres, a szögletek közül azonban csak 1 vezetett lövésig. A támadások többsége baloldalt és középen érkezett.

Bár a vendégcsapat a kaput nem találta el (a kapufát egyszer igen), kilenc helyzete volt (1.23 xG), ezek nagy része az első 30 percben (a 19. percben Simon és Hahn három kísérlete 0.84, Könyves helyzete a 29. percből 0.13). Ez a legmagasabb érték ellenfélnél 2019-ben (a DVSC-vel holtversenyben). Nálunk az xG-érték 1.75, Tokmac gólja 0.47, Böde találata 0.22, rajtuk kívül Szigony (0.26+0.24), Bőle és Frimpong került nagy helyzetbe (0.14-0.14).

A passzok 13%-a hátra, 45%-a oldalra ment. A támadóharmadba 16% jutott el, ezek 80%-a pontos volt, ami remek arány. A hosszú passzok aránya 9% (ez kevesebb, mint a szezonátlag 11.5%), és az átlagnál is intenzívebben támadtunk le (a PPDA – passz per defenzív akció – 5.19, a Paksnál ez 17.4).

Dibusznak sok dolga nem volt, védenie nem kellett, egyszer kellett kijönnie, 21 passzából 1 volt rossz (5 hosszú labdából 1), 17-szer passzoltuk hátra a labdát hozzá.

Takács Zsombor első NBI-es meccsén 61 akciójának 46%-a volt jó, 76%-kal passzolt, 18 párharcból 3-at nyert meg, 8-at vesztett el. 2 átadást lopott le. 4-szer vesztette el, 8-szor szerezte vissza a labdát. Ötször szabálytalankodott (ezek vesztes párharcoknak számítanak).

Blazic 124 akciójának 79%-a volt sikeres. 89%-kal passzolt, 13 párharcból 2-t nyert meg, 8-at vesztett el. 5 labdát lopott, 7-szer vesztette el, 9-szer szerezte vissza a labdát.

Frimpong 106 akciójának 82%-a volt sikeres (!). 94%-kal passzolt, 16 párharcból 8-at nyert, 4-et vesztett el. 5 fejpárbajból 4 az övé. 4 átadást lopott le, 4-szer vesztette el, 10-szer szerezte vissza a labdát. Egy kísérlete volt kapura (0.14),

Dvali 82 akciójának 67%-a volt sikeres. 86%-kal passzolt, 1 lövése volt, az megpattant és gól lett. 22 párharcból 7-et nyert, 8-at vesztett el, egy szabálytalansága volt. 9(!) labdát lopott le, 5-ször vesztette el, 11-szer szerezte vissza a labdát, 7-szer az ellenfél térfelén.

Leandro 103 akciójának 69%-a sikeres volt, egy lövése nem talált kaput (0.03). 86%-kal passzolt, 22 párharcból 9-et nyert meg, 11-et vesztett el, 4 szabálytalansággal. 8 átadást lopott le, 6-szor vesztette el és 15-ször szerezte vissza a labdát, 9-szer az ellenfél térfelén.

Tokmac 84 percet volt a pályán, 57 akciójának 44%-a volt sikeres. 2 lövése volt (0.55), az egyik gól lett. 72%-kal passzolt, 25 párharcából 10-et nyert, 10-et vesztett el, 2 szabálytalansága volt. 9-szer vesztette el, 2-szer szerezte vissza a labdát. 1 lövést készített elő (0.24 xA).

Bőle 78 akciójának 44%-a volt sikeres, két lövése volt (0.18). 74%-kal passzolt, 26 párharcból 5-t nyert, 16-ot vesztett el. (4 szabálytalanság). 5 átadást lopott le, 13-szor vesztette el, 6-szor szerezte vissza a labdát. 1 lövést készített elő (0.01 xA).

Isael 74 percet játszott, 50 akciójának 40%-a volt sikeres. 76%-kal passzolt, 22 párharcból 5-t nyert, 10-et vesztett el. 4 szabálytalansága volt. 1 lövést készített elő.

Szignyevics szintén 74 percet játszott, 54 akciójának 43%-a volt sikeres. 2 lövése volt (0.5), 85%-kal passzolt, 28 párharcából 10-et nyert meg , 8-at vesztett el.

Petrjak 69 akciójának 59%-a volt sikeres. 3 lövése volt (0.08), 90%-kal passzolt. 22 párharcából 9-et nyert meg, 7-et vesztett el. 1 lövést készített elő (0.08).

Böde 20 percet játszott csereként, 11 akciójának 45%-a volt sikeres. 1 lövése (0.22) gól lett. 2 átadása pontos volt, 7 párharcból 2-t nyert meg, 3-at vesztett el.

Varga is 20 percet játszott, 15 akciójának 73%-a volt sikeres. Mind a 7 passza pontos volt, ahogy 2 beadása is. 4 párharcból 2-t nyert, 1-et vesztett el. 1 lövést készített elő (0.14).

Szerető 10 percet játszott NBI-es debütálásán, 9 akciójának 56%-a volt sikeres. Egy lövése volt, az kaput is talált (0.05), 3 passzából 1 volt pontatlan, egy beadás. 2 cseléből 1 volt jó, 4 párharcából 2 volt nyertes.