Statisztikai adatok a szombati bajnoki mérkőzésről.

MLSZ adatbank

A kilenc perc hosszabbítással együtt is csak 55:16 tiszta játékidejű meccset 45 szabálytalanság (18 Fradi + 27 Felcsút) mellett 11 szöglet (11 + 0) és 14 kirúgás szakította meg (3 + 11). A párharcok többségét (54%) mi nyertük, mi 25-ször lőttünk kapura, ebből 13 találta el Hegedűs kapuját, míg a vendégek négyszer próbálkoztak, Radó tette próbára Dibuszt egyszer. A labda 63%-ban Hegedűs időhúzása ellenére is nálunk volt, a mieink 83.1%-kal, a vendégek 77.6%-kal passzoltak.

Az InStat-index első öt helyén természetesen Ferencváros-játékos végzett: 1. Petrjak (371), 2. Gorriaran (336), 3. a rengeteget kritizált Heister (324), a negyedik holtversenyben Lovrencsics Gergő és Dibusz Dénes (304).

A meccsre Szergej Rebrov egy, a széleken akciókat vezető, intenzíven letámadó csapattal állt fel, hogy ez 4-3-2-1-nek vagy 4-1-2-2-1-nek hívjuk-e, az ízlés dolga. A négy védő előtt Haratin volt az egyetlen védekező középpályás, az ő dolga volt Urblik és Varga ‘kezelése’. Előtte balra Nando, jobbra Sigér helyezkedett támadóközéppályásként, az egész jobb- és baloldalt bejátszva. Előttük Tokmac és Petrjak, akik néha oldalt váltva szintén a széleket erőltették. Előttük Szignyevics szintén nagy területet játszott be csatárként.

A széleken Petrjakék Bokrossal, Tamással, Szolnokival és Nagy Zsolttal találkoztak, így nem csoda, hogy a 37 támadásunk (Felcsút: 19) közül csak 8 zajlott középen, miközben 28-szor adtunk be (mindössze 21%-os hatékonysággal) és 23-szor szereztük vissza a támadóharmadban a labdát. Ennél többször az NBI-ben utoljára a Dózsa ellen (2-2, Üllői út) voltunk hatékonyabbak, 2016 áprilisában, akkor 25-ször. A pálya két elülső harmadában 68-szor (45+23) szereztük vissza a labdát, ennél többször egyszer, a tavaszi szezonnyítón, a Honvéd ellen (54+17) voltunk képesek a szezonban.

A várható gólértéket (xG) tekintve egy éve, a Balmazújváros elleni 5-0 (4.15) óta nem voltunk veszélyesebbek a kapura (3.26), míg a kapunkra 2019-ben messze a Felcsút volt a legveszélytelenebb (0.18, 0.17 ebből Radó 14. perces lehetősége).

A labdabirtoklásban ezúttal nem voltak komolyabb változások, végig mi voltunk fölényben.

Ami a passzjátékunkat illeti, 13.1% hátra- és 37.5% oldalpassz mellett csak 8.7%-nyi hosszú labdára hagyatkoztunk és Dibusz is mindössze 5-ször adott hosszú passzt. Ez a fele a múlt hetinek, vagy a lilák elleninek.

A letámadás intenzitását mutató PPDA-mutató (Passes [Allowed] Per Defensive Action/[Engedett] Passz per védekező akciók) 2016 óta nem volt jobb (3.71, értelemszerűen minél alacsonyabb, annál jobb) – ez a 43%-a az idei átlagnak.

Dibusz 1 védést kellett bemutasson, (0.16 xcG), egyszer kellett kijönnie a kapuból. Sokszor, 22-szer passzoltak neki a játékosaink, a szezonban csak két hete, a Dózsa ellen többször (24). Így sokszor kellett passzoljon is, 30 átadásából 27 jó volt, ez 90%.

Lovrencsics 74 perc alatt 60 akciót mutatott be, ezek 57%-a volt sikeres. 55%-kal passzolt, 9 beadásából 2 volt jó. A tizenhatoson belülre 13-szor próbált bejátszani, ezekből 6 jó lett. Adott egy gólpasszt, Tokmacnak, 5 kiugratásából 4 jó volt. 2 további lövést készített elő. 16 párharcából 10-et megnyert, csak hármat vesztett el. 18-szor vesztette el és 4-szer szerezte vissza a labdát. Hat átadást lopott le.

Blazic 91 akciójából 74% volt sikeres, 81%-kal passzolt, 9 párharcból 4-et nyert meg, 3-at vesztett el. Hét átadást lopott el, 13-szor vesztette el, 12-szer szerezte vissza a labdát.

Dvali 110 (!) akciójának 88%-a (!) volt sikeres, 92%-kal passzolt, 12 párharcából 9 lett sikeres, 1-et vesztett el. 5 átadást csípett meg. Hétszer vesztette el és 14-szer szerezte vissza a labdát

Heister 99 akciójának 64%-a volt sikeres, 81%-kal passzolt, 3 cseléből 2 volt jó, 8 átadást lopott, 31 párharcából 14-et nyert meg, 11-et vesztett el. 3 lövéséből 1 talált kaput (0.13xG), 14-szer vesztette el, 17-szer szerezte vissza a labdát.

Haratin 83 akciójának 84%-a volt sikeres, 92%-kal passzolt, 15 párharcából 11-et nyert meg, 3-at vesztett el. Hét átadást kapott el, 5-ször vesztette el és 19-szer szerezte vissza a labdát. Egy lövése volt (0.01)

Sigér 81 akciójának 43%-a volt sikeres, támadó-középpályásként. 90%-kal passzolt, 4 lövése volt (0.3, ebben természetesen nincs benne a meg nem adott gólja). 32 párharcból 8-at nyert, 15-öt vesztett el (10-szer ítélt ellene Farkas), 5 átadást csípett meg, 12-szer vesztette el és 9-szer szerezte vissza a labdát.

Gorriaran 84 akciójának 71%-a volt sikeres 85 perc alatt. 1 gólt szerzett, tizenegyesből, 4 lövése volt (1.25). 78%-kal passzolt, 4 beadásából 2 jó, 9 cseléből 8 sikeres. 25 párharcból 18-at nyert meg , 4-et vesztett el. 3 lövést készített elő, és adott egy gólpasszt. 14-szer vesztette el, 12-szer szerezte vissza a labdát.

Petrjak 84 akciójának 57%-a volt sikeres. 5 lövése volt, egy gólja (0.22). 80%-kal passzolt, 5 beadásából 1 volt jó, 6 cseléből 6. 28 párharcból 13-at nyert meg, 7-et vesztett el. 5 lövést készített elő (0.95 xA, a legmagasabb a csapatban), 13-szor ért labdába a tizenhatoson belül.

Tokmac 65 perc alatti 43 akciójának 53%-a volt sikeres, egy gólt szerzett 4 lövésből (0.24). 70%-kal passzolt, 5 cseléből 4 volt jó, egy lövést készített elő. 10 párharcból 6-ot nyert meg, 2-t vesztett el.

Szignyevics 66 akciójának 42%-a volt sikeres. 5 lövéséből (1.1) 1 gólt szerzett. 76%-kal passzolt, 23 párharcból 9-et nyert meg, 8-at vesztett el. 2 lövést készített elő, 7-szer ért labdába a tizenhatoson belül.

Bőle 29 akciójának 52%-a volt sikeres 34 perc alatt. 1 lövése volt (0.02). 70%-kal passzolt, 2 cseléből 2 sikeres volt, 13 párharcból 6-ot nyert meg, 6-ot vesztett el. 1 lövést készített elő.

Botka 26 perc alatt 13 akcióban vett részt, ezek 23%-a volt sikeres. 38%-kal passzolt, 6 párharcból 1-et nyert meg, 4-et vesztett el. 4-szer vesztette el a labdát, 1-szer szerezte vissza.

Csonka 14 perc alatt 13 akcióban vett részt, 100%-kal passzolt, ezek közt volt a gólpassza is. 1 csele sikeres volt 5 párharcból 3-at megnyert, 1-et vesztett el. 1 átadást lopott le, 1-szer szerezte vissza a labdát.