Statisztikai adatok a szombati bajnoki mérkőzésről.

MLSZ adatbank

A szombati meccsen minden területen felülmúltuk az ellenfeleinket. A két másodperc híján 50 perc tiszta játékidejű találkozón a mieink kétszer annyit birtokolták a labdát, majd kétszer annyi párharcot nyertek (ez kiemelkedő, erre még visszatérünk), kétszer annyi passzoltak (a szokottnál picit pontatlanabbul, 82%-kal), háromszor annyi lövést eresztettek kapura – és több, mint kétszer annyi szabálytalanságot szenvedtek el, mint a vendégek. Ami a várható gólértéket (xG) illeti, ott is hasonló az arány (2.11-0.77), ami pedig a várható bekapott gólokat (xcG), ott még nagyobb a kontraszt: (0.32-2.05). Grófnak több, nagyobb munkája ebben a szezonban csak a MOL ellen volt (0-3, 3.48).

A legnagyobb helyzetünk Dani góljánál és Nando 62. perces próbálkozásánál volt (0.42-0.42), ezeken kívül még 7 olyan lövésünk volt, melynek xG értéke 0.1 felett volt. Ilyenből vendég oldalon három akadt: Danilo (0.24, 28.), Tischler (0.2, 71.) és Hollender (0.13., 87.)

Ami az InStat-indexet illeti: az első Sigér Dávid (297, ezzel a forduló legjobbja is), második Dibusz (291, ő harmadik az összesített listán), majd Heister (289), Nando (278) és a remeklő Gróf (277) következik.

A passzrajz helyett most egy másmilyen grafikát mutatunk, melyen látszik, hogy Böde beállásáig a csapat kompaktan, 30-35 méteren mozgott együtt. Az is látszik, hogy a két védekező középpályás a védelem előtt helyezkedett el, míg az egy sorban elhelyezkedő négy támadóból három, Petrjak, Nando és Lanzafame állandóan cserélgette a helyét, csak Varga maradt a jobb oldalon.

A Honvéd hosszú indításokkal próbálkozott, átadásainak negyede ezzel operált, és a támadóharmadot elérő 23 passzuk átlagos hossza 35 méter volt. A mieink passzainak 53% ment hátra (11%) vagy oldalra (42%). A támadóharmadba kétszer annyit passzoltunk, mint a Honvéd, jóval pontosabban (69%, 57%), a tizenhatoson belülre pedig négyszer annyi passz ment. Dupla annyiszor jutottunk át az ellenfél térfelére, mint a vendégek (77/41), és a tizenhatoson belülre is (15/8). A 25 beadásunk 44%-a volt pontos.

Ami a támadásokat illeti, a mieink 50-et vezettek (ebből 3 kontra), míg a vendégek 31-et (1). A letámadásunk is működött, 38-szor szereztünk labdát a Honvéd térfelén, az ő 15-ükkel szemben. (A PPDA – a védekező akciók közt ellenfélnek engedélyezett passzok száma – is ezt mutatja: 5.1, ill. 8.4). Négyszer annyi sikeres cselünk volt (24/29), mint a vendégeknek (6/12), ez is kellett a rengeteg, 27 szabadrúgáshoz (8-szor csak Nando ellen szabálytalankodtak!), melyből 7 lövést is kicsikartunk – nagyrészt Varga Rolinak köszönhetően.

Mindehhez kellett a rengeteg megnyert párharc, hogy milyen fölényben voltunk, azt az alábbi grafikonok mutatják remekül:

Az egyetlen igazi negatívum az, ami már az őszt elemző cikkünkben is előkerült: rengeteg lövés kell 1-1 gólhoz. A tavaszi szezonban a lövések 14%-ból lett gól, az első 5 meccsen ez 18.5% volt, azóta ez csak 10%, ami a nemzetközi szinten elvárt arány alsó határa – ezen a meccsen ez 5% alatt volt.

Dibusznak négyet kellett védenie a meccsen, ebből 3-at kellett reflex-szel védenie. Egyszer kellett kijönnie és egy légpárbaja volt, amit megnyert. Hét beadás érkezett a kapuja elé, ebből egyet engedett lövésig jutni. 21 passzából 18 jó volt, 9 hosszú indításából 7 (78%). 10-szer adtuk haza neki a labdát. A várható bekapott gólok (xCG) értéke, mint már írtuk, 0.33 volt.

Lovrencsics 71 akciójának 59%-a sikeres, 73%-kal passzolt, 19 párharcból 9-et megnyert. Kétszer lőtt kapura, két lövést készített elő. 9-szer vesztette el és 10-szer szerezte vissza a labdát.

Blazic 84 akciójának 76%-a volt sikeres, 91%-kal passzolt, 12 párharcból 4-et nyert, 8-szor adta el a labdát, hétszer szerezte vissza azt.

Dvali 114(!) akciójának 83%-a volt sikeres, 89%-kal passzolt. 18 párharcából 10-et nyert, 11-szer vesztette el a labdát és 23-szor (!) szerezte vissza.

Heister 105 akciójának 56%-a volt sikeres, 73%-kal passzolt, 32 párharcából 15-öt megnyert, 19-szer vesztette el a labdát, 12-szer pedig vissza. Háromszor lőtt kapura, azt nem találta el, két lövést készített elő.

Sigér 104 akciójának 75%-a sikeres volt, 86%-kal passzolt, 23 párharcából 13.at megnyert. Ő passzolt a legtöbbet a támadóharmadban (13/10, 77%), 2 lövése volt.

Haratin 91 akciójának 74%-a sikeres, 90%-kal passzolt, 20 párharcából 9-et megnyert (az utolsó 30 percben ez 3/0 volt viszont, talán fáradhatott). 12-szer vesztette el és 16-szor szerezte vissza a labdát. Két lövése volt, 2 lövést készített elő és adott egy gólpasszt is. A támadóharmadban is 90%-kal passzolt (10/9).

Varga 77 perc alatt 48 akciót mutatott be, 46%-a volt ennek sikeres, 52%-kal passzolt, 12 párharcból 5.ö9t nyert meg. 3 lövéséből 2 talált kaput, egy lövést készített elő. 3 cseléből 2 jó volt.

Gorriaran 80 perc alatt 80 akciót mutatott be, ezek 59%-a sikeres volt, 66%-kal passzolt, 8 cseléből 6 jó volt. 27 párharcából 16-ot nyert meg(!). 3 lövéséből 2 talált kaput, 4(!) lövést készített elő.

Lanzafame 43 akciójából 68 perc alatt 20 volt sikeres, 77%-kal passzolt, mind a négy csele jó volt. 17-ből 9 párharcot nyert meg. Hatszor ért a labdába a tizenhatoson belül.

Petrjak 47 akciójából 51% volt sikeres, 81%-kal passzolt, négy cseléből mind sikeres volt, 15 párharcból hatot nyert. Három lövése volt, egy sem talált kaput, 1 lövést készített elő. Ötször ért a labdába tizenhatoson belül.

Szignyevics 29 perc alatt 34 akciót mutatott be, ennek 65%-a sikeres volt, 71%-kal passzolt (14/10), 18 párharcot vállalt(!), 11-et megnyert. 2 lövéséből 1 talált kaput, 1 lövést készített elő.

Böde 20 perc alatt 17 akciót mutatott be, ennek 47%-a volt sikeres, 3 passzából 1 volt jó (33%), 2 lövéséből viszont mindkettő kaput talált, egy pedig győztes gól is lett. 9 párharcból 4-et nyert meg. Három cseléből 3 jó.

Bőle 17 perc alatt 16 akciót mutatott be, 38%-a volt sikeres. 5 passzából 3 volt jó, 9 párharcból 3-at nyert meg. Egy lövést készített elő.