Statisztikai adatok a szombati bajnoki mérkőzésről.

MLSZ adatbank

A magyar szinten rendkívül hosszú, 64:28 tiszta játékidejű meccsen két másodperccel többet birtokoltuk a labdát. Ezúttal a vendégek többet adogattak nálunk, 611-szer (89%), mi 490-szer, 85%-os pontossággal. A mieink 11-szer, a vendégek 8-szor kísérleteztek kapuralövéssel, mi hatszor, a vendégek négyszer találták el azt. A 120 párharc 52%-át a vendégek nyerték meg.

A várható gólmutató (xG) a mieinknél 1.98, a vendégeknél 1.37 volt. Ezekből a két tizenegyes 0.76-0.76. A tizenegyeseken kívüli legnagyobb helyzetek: Varga lövése a mi tizenegyesünk előtt (0.35, 87.), Sigér helyzete (0.25, 39.), Lanzafame első (0.18, 1.) és második gólja (0.12, 79.), illetve Drazity helyzete (8., 0.15), Vadnai gólja (0.12, 91), valamint Cseri próbálkozása (0.10).

A várható bekapott gól (xcG, ez a kaput eltaláló lövések védési nehézségéből indul ki) Dininél 1.71 volt, a tizenegyes (0.81) után Drazity lövése (0.44) és Vadnai gólja (0.4) jelentett komolyabb gondot. Szappanosnál ez 2.51, a tizenegyes mellett az azelőtti Varga lövés (0.7), Lanza első (0.3), és második gólja (0.35) volt, illetve lett volna komolyabb védeni való.

A mieink 36-szor támadtak (31 hagyományos + 5 kontra), a vendégek 23-szor (22+1). 23 beadásunkból 5 volt pontos (22%), a vendégeknél 7-ből 4 (57%). A passzok 16%-a hátra, 44% oldalra ment, a támadóharmadba 13.5% érkezett. Ezúttal is amolyan 4-2-4-et játszottunk, Lanzafame és Böde egy sorban volt Petrjakkal és Vargával:

Az InStat-rangsorban Blazic lett az első (309), második Cseri (306), harmadik a duplázó Lanzafame (302), őt a két belső középpályás, Nando (300) és Sigér követte (271).

Dibusz 4 lövést kapott a kapujára, a várható bekapott gólérték (xcG) 1.71 volt, egyszer jött ki a kapujából, 21 passza közül 18 jó volt. 16-szor adtuk haza a labdát neki.

Lovrencsics 79 akciójának 68%-a jó volt. 2 lövése volt, egy eltalálta a kaput (0.09), 77%-kal passzolt, 14 párharcból 7-et nyert, hat beadásából egy volt jó. 5 átadást csípett el, 9-szer vesztette el a labdát, tízszer szerezte vissza. 5-ször cselezett, 3-szor jól. Egy lövést készített elő, egy második gólpassza volt.

Blazic 74 akciójának 81%-a volt jó. 87%-kal passzolt, 9 párharcból 6-ot nyert. 11-szer vesztette el és 6-szor szerezte vissza a labdát.

Otigba 65 akciójának 88%-a jó volt, 96%-kal passzolt, 4 párharcából kettőt nyert meg, 7-szer vesztette el és 10-szer szerezte vissza a labdát.

Heister 81 akciójának 68%-a volt sikeres. 79%-kal passzolt, 4 beadásából egy sem volt jó, 5 cseléből viszont 4 is. 18 párharcból 8-at nyert meg. 11-szer vesztette el és hatszor szerezte vissza a labdát.

Gorriaran 93 akciójának 68%-a volt jó 89 perc alatt. 95%-kal passzolt, 17 párharcból 5-öt nyert meg. Egy lövése volt (0.04), egy gólpassza. 7-szer vesztette el és 10-szer szerezte vissza.

Sigér 77 akciójának 68%-a volt, 91%-kal passzolt, 1 lövése volt, az kaput talált (0.25). Egy második gólpassza volt. 22 párharcából 9-et nyert meg, 3-szor vesztette el és 16-szor (!) szerezte vissza a labdát.

Varga 47 akciójának 43%-a volt sikeres. 3 lövéséből 2 talált kaput, egy, a tizenegyes gól lett (1.11). Adott egy gólpasszt is. 61%-kal passzolt, 9 párharcból 4-et nyert meg, 9-szer vesztette el és 5-ször szerezte vissza.

Lanzafame 74 akciójának 46%-a volt sikeres. Kétszer lőtt, mindkettő gól lett (0.29). 60%-kal passzolt, 33 párharcból 19-et nyert meg (!). Egy lövést készített elő, 11-szer vesztette el és 1-szer szerezte vissza a labdát.

Böde 62 perc alatt 44 akciót mutatott be, ezek 30%-a volt sikeres. Kétszer lőtt kapura, egyszer találta el (0.13). Mindössze 8-szor passzolt, 63%-kal. 25 párharcból 7-et nyert meg, négyszer vesztette el és 1-szer szerezte vissza a labdát. Mindössze 3-szor kapott átadást (!)

Petrjak 61 akciójának 64%-a volt sikeres 85 perc alatt. 1 lövése volt (0.06), 83%-kal passzolt, hat cseléből mind jó volt, 16 párharcból 9-et nyert meg. 8-szor vesztette el, 1-szer szerezte vissza a labdát.

Leandro 33 perc alatt 21 akciót mutatott be, 71%-kal. 92%-kal passzolt 5 párharcból 2-öt nyert meg, egyszer sem adta el a labdát, négyszer szerezte vissza.

Bőle 10 perce alatt 7 akciója volt, 29%-a sikeres, 2 átadásból 1 volt jü, 4 párharcból szintén. Egyszer szerezte vissza a labdát, el nem adta – és kiharcolt egy tizenegyest.