Statisztikai adatok a szombati bajnoki mérkőzésről.

MLSZ adatbank

A szombati meccs tiszta játékideje a 39 szabadrúgás és a 7 szöglet ellenére 58:24 volt, ez ebben a szezonban eddig a legmagasabb szám. A mieink 55%-ban birtokolták a labdát, miközben 524-et passzoltak, 85%-os hatékonysággal. A hazaiak sem keveset, 516-ot, 84%-os hatékonysággal, így ezer passz felett jártunk a mérkőzés végén. Tízzel több párharcot nyert a csapat, így azok 53%-a a javunkra dőlt el.

Az InStat-rangsorban az első az egy hét alatt második gólját szerző Miha Blazic (319), őt Heister (308), Sigér (302), Varga (298) és Dibusz követi (297).

A passzrajzunkról kiderül, hogy a csapat amolyan 4-2-4-et játszott, a két szélen Vargával és Gorriarannal és az is látszik, hogy igen kompaktak voltunk. A passzaink 18%-a ment hátra, ez az átlagosnál 4%-kal magasabb, oldalra a passzok 39%-a ment. A támadóharmadba az átadások 16.5%-a érkezett. A hosszú passzok aránya 13%. Mint már írtuk, sokat passzoltunk, mi percenként 13.9-et – a szezonátlag 10.7, a tavalyi szezonban ez 10.1 volt. A szezonban (a Dózsa-meccsel holtversenyben) most adtuk haza a legtöbbször a labdát, 17-szer (a szezonátlag 10.88).

A mieink 13-szor lőttek kapura (7 találta azt el), a hazaiak 7-szer. A helyzeteket jó arányban használtuk ki a várható gólérték (xG) 1.32 volt, míg a vendégeknél ugyanez 0.79. Dibusznak a várható bekapott gólérték szerint nem volt nehéz dolga (0.03), Rácz Gergőnél ez 1.68.

A mieink 34 támadást vezettek (ebből 2 kontra volt), a hazaiak mindössze 18-at. A 14 beadásunkat jó arányban, 43%-kal végeztük el (a hazaiak 13-szor kísérleteztek, 23%-kal).

A legnagyobb helyzet Vargáé (0.51) volt, a második Blazic gólja (0.24), ezt Gorriaran lehetősége (0.21) követte.

Dibusznak három védése volt, reflexvédést nem kellett bemutatni, kétszer jött ki a kapuból. 20 passzából 18 pontos volt.

Lovrencsics 63 akciójából 60% volt sikeres, 77%-kal passzolt, 17 párharcból 6-ot nyert meg. 11-szer vesztette el, 12-szer szerezte vissza a labdát

Blazic 91 akciójának 84%-a volt jó, 90%-kal passzolt. 9 párharcból 5-öt nyert meg. Hatszor vesztette el a labdát, 12-szer szerezte vissza. Egyszer fejelt kapura, az gól is lett. Egy lövést elő is készített

Frimpong 89 akciójának 82%-a jó, 93%-kal passzolt. 12 párharcból 5-öt nyert meg. Hatszor vesztette el és 17-szer (!) szerezte vissza a labdát. Blazic gólja előtt ő csúsztatta a labdát a védőtársához, így egy asszisztja van.

Heister 74 akciójának 73%-a volt jó. 89%-kal passzolt, 22 párharcából 13-at nyert meg (!). 7-szer vesztette el, 15-ször szerezte vissza a labdát.

Leandro 85 akciójának 61%-a volt jó, 80 perc alatt. 84%-kal passzolt. 19 párharcból 4-et nyert meg. 11-szer vesztette el a labdát, 5-ször szerezte vissza. Két lövést készített elő.

Sigér 99 akciójának 62%-a volt sikeres. Egy lövése volt, ami kaput is talált (0.03), 91%-kal passzolt, 31 párharcból 14-et nyert meg. Hatszor vesztette el a labdát, 15-öt nyert meg.

Varga 62 akciójának 47%-a volt sikeres. Egy gólja volt, 5-ször lőtt kapura, 2 eltalálta a kaput (0.63), egy asszisztja és egy ‘második asszisztja’ volt, ezeken kívül két lövést készített elő. 70%-kal passzolt, 12 párharcból 5-öt nyert meg. Hatszor vesztette el a labdát, háromszor szerezte vissza.

Böde 84 perc alatt 77 akciót mutatott be, 38%-os sikerességgel. 1 gólja volt, két kapura lövése (0.18 xG), 88%-kal passzolt 41 párharcból(!) 14-et nyert meg. 10-szer vesztette el, 3-szor szerezte vissza a labdát. Egy lövést készített elő.

Lanzafame 63 akciójának 44%-a sikerült. Egyszer lőtt a kapura (0.04), 70%-kal passzolt, 21 párharcból 8-at nyert meg. 18-szor vesztette el a labdát(!), 2-szer szerezte vissza.

Gorriaran 79 akciójának 48%-a volt sikeres, 75 perc alatt. 2-szer lőtt kapura, egyszer találta el (0.21), 77%-kal passzolt, 27 párharcból 9-et nyert meg. Egy lövést készített elő, 11-szer vesztette el, 5-ször szerezte vissza a labdát.

Bőlének 17 perc alatt 16 akciója volt, 38%-os sikerességgel, 4-szer passzolt, 100%-kal, 7 párharcból 2-öt nyert meg.

Csonka 12 perc alatt 11 akciót mutatott be, 18%-ot sikeresen. 50%-kal passzolt, 5 párharcból 1-et nyert.

Finnbogasonnak 8 perc alatt 9 akciója volt (11%). 50%-kal passzolt, 5 párharcból egyet sem nyert meg.