Statisztikai adatok a szombati bajnoki mérkőzésről.

MLSZ adatbank

A mindössze 49:20 tiszta játékidejű meccs 72%-ában mi birtokoltuk a labdát, amikor a labda nálunk volt, 3.3 mp-ként passzoltunk, összesen 643-szor, 87%-os pontossággal. A hazaiaknál mindössze 14 percig volt a labda és 68%-kal passzoltak. A mieink 16-szor lőttek kapura, 6-szor találták el, a hazaiak hatból egyszer – az sajnos becsúszott Dini combja alatt. A párharcok 52%-át is megnyertük.

A legjobb InStat-indexe Rózsa Dánielnek volt (320), őt Gaál Bálint (277) követi, majd három Fradi-játékos, Lovrencsics Gergő (261), a mindössze fél órát játszó Abraham Frimpong (246) és Leó (245) következik.

Rózsát mi tettünk naggyá szombaton. A hat kapuját érő lövés xcG-je (várható bekapott gólértéke) 2.47 volt. Az első hatvan percben mindössze két kísérlet tette próbára: Leó 9. perces szabadrúgása (0.13),  Heister 24. perces 24 méteres lövése (0.01) sem volt védhetetlen – a következő kaput érő próbálkozásunkra a 62. percig kellett várni (Gorriaran ívelt fejese (0.37)), majd Böde 73. perces csúsztatott fejese következett (0.32), illetve Lanzafame tizenegyese (0.81), a legnagyobb védése pedig a 87. percben volt, Lanzafame 10 méteres lövésénél (0.87).

Dibusznak vele szemben kétszer volt dolga, egyszer Ofosu beadásába/gurításába vetette bele magát (26. perc, 0.05), a másik a bekapott gól volt (0.81)…

A passzrajzból is kiderül, hogy ezúttal klasszikus 4-4-2-öt játszottunk, Lanzafame és Böde ugyanazt a területet kellett bejátssza, az elképzelés szerint a védők mögé beemelt labdákkal kellett volna valamit kezdeniük. Ez magyarázza a viszonylag nagy területet a középpályások és a csatárok közt is.

Mint fent már kiderült, veszélyt a Haladás kapujára a meccs utolsó harmadában, a csapat átszervezése után jelentettünk. Ebben az időszakban a szabadabban játszó Nando és a középpályára fellépő Leó révén lényegesen többet veszélyeztettünk – ebben az időszakban mi 12-szer lőttünk kapura (4-szer eltalálva azt – ötször, ha a meg nem adott gólt is idevesszük), míg a hazaiak egyszer sem kísérleteztek gólszerzéssel. Ebben az időszakban a labdabirtoklásunk lecsökkent (54%-ra), ez többek közt annak köszönhető, hogy a kísérleteink után sorra Rózsa jöhetett kirúgásokkal, szabadrúgásokkal.

Ebben a félórában 24 támadást vezettünk, a hazaiak ötöt (ebből 3 kontra), 15 beadásunkból 8 jó volt. Az első egy órában ezzel szemben 28 támadást vezettünk (25+3), míg a hazaiak 13-at (7+6) és mindössze két lövésünk találta el a kaput. a beadásaink is lényegesen pontatlanabbak voltak (18/6).

A meccs során összesen 52 támadást vezettünk (49+3), ez a legtöbb volt a szezonban, a hazaiak 18-at (9+9), csak a Felcsút ellen adtunk be többször (most 33/14, akkor 40/13).

A várható gólértékünk (xG) 2.34 volt, a hazaiaké 1.04. A 2.34-ből 0.31 volt az első órában, ami mutatja, hogy mennyire él nélkül fociztunk, míg bajba nem kerültünk.

A passzok 59%-a hátra vagy oldalra ment, a támadóharmadba 14%-uk jutott. Mindössze ötször adtuk haza a labdát Dénesnek.

Dibusznak, mint már fent írtuk, kétszer volt dolga, Ofosu nem okozott neki gondot, sajnos a tizenegyes igen. Egyszer kellett ezen kívül kijönnie a kapujából, 10-ből 9 passza jó volt.

Lovrencsics 76 akciójának 70%-a sikeres volt. 82%-kal passzolt, 8 beadásból 3 lett jó, három cseléből mind sikeres volt, 13 párharcából 6-ot nyert. 6-szor vesztette el a labdát, hatszor szerezte vissza.

Blazic 113 akciójából 81% lett jó, 92%-kal passzolt, 16 párharcából 6-ot nyert meg. 11-szer vesztette el a labdát, 14-szer szerezte vissza.

Leandro 123(!) akciójából 82% lett jó. 91%-kal passzolt, 21 párharcból 11-et megnyert. 9 hosszú indításából 6, 7 beadásából 4 volt pontos – mindhárom csele jó volt. 9-szer vesztette el a labdát, 12-szer szerezte azt vissza. Egy lövése volt (0.07), hármat készített elő. Két poszton is kellett játszani, bejátszotta az egész pályát.

Heister 95 akciójának 66%-a volt jó, 3-szor lőtt kapura, egyszer találta el (0.04), egy lövést készített elő. 73%-kal passzolt, 6 beadásából egy talált embert, 21 párharcából 13-at megnyert. 14-szer vesztette el és 10-szer szerezte vissza a labdát.

Bőle 61 perc alatt 44-szer akciózott, 57%-kal. 81%-kal passzolt, kapura nem lőtt és lövést sem készített elő. 4 cseléből 3, 4 beadásából 2 volt jó. 14 párharcának felét nyerte meg.

Szpirovszkinak 80 perc alatt 86 akciója volt, ezek 78%-a volt sikeres. 1-szer lőtt kapura, nem találta el (0.04), egy kísérletet pedig előkészített. 94%-kal passzolt, 15 párharcának harmadát nyerte meg, csak 5-szor vesztette el, és szintén csak 5-ször szerezte vissza a labdát.

Sigérnek 61 perc alatt 92 akciója volt, ezek 77%-a volt sikeres. 87%-kal passzolt, ezek közül 12 hosszú indításából 8 pontos volt. Egyszer lőtt kapura, az csúnyán lecsúszott (<0.01), 17 párharcából 8-at nyert meg. 13-szor vesztette el a labdát, 10-szer szerezte vissza.

Petrjaknak mindössze 43 akciója volt 95 perc alatt, ezek 56%-a volt sikeres. 1 lövése volt, az nem talált kaput (0.16). 70%-kal passzolt, 7 cseléből 6 volt jó. 15 párharcából 8-at megnyert.

Bödének 48 akciója volt, ezek 54%-a sikeres, 4 lövéséből egy talált kaput (0.55), mindössze 14 passzából 10 volt pontos (71%). Három cseléből 2 jó volt. 29 párharcából 15-öt megnyert. 18 légi párbajból pedig 8-at.

Lanzafame 68 akciójának 47%-a volt sikeres, 5-ször lőtt kapura, kétszer találta el (1.38). 84%-kal passzolt 6 cseléből 4 volt jó. 28 párharcából 9-et nyert meg. Egy lövést készített elő.

Frimpong 34 perc alatt 49-szer lépett játékba, ezek 78%-a sikeres volt. 90%-kal passzolt, 14 párharcból 7-et nyert meg. 3-szor vesztette el a labdát és 12-szer szerezte vissza, még egyszer, 34 perc alatt! 3 becsúszó szereléséből 2 lett jó, mindössze egyszer szabálytalankodott.

Gorriaran 34 perc alatt 35 akciót mutatott be, ezek 86%-a(!) jó volt. 23 passzából 22 volt pontos (96%), 11 párharcból 7-et megnyert. Egy fejese volt, azt védenie kellett Rózsának (0.12), egy lövést készített elő. Fél óra alatt 4-szer szabálytalankodtak ellene. 2 beadásából és egy cseléből mind jó volt.

Varga 16 perc alatt 12 akcióban vett részt, ezek 42%-a volt sikeres. 1 lövése lecsúszott (<0.01), 75%-kal passzolt, 5 párharcából 1-et nyert.