Statisztikai adatok a szombati bajnoki mérkőzésről.

MLSZ adatbank

Az 59:13 tiszta játékidejű meccsen a mieink 53%-ban birtokolták a labdát, 54%-ban megnyerték a párharcokat. 531-szer passzoltunk, 86%-kal, a hazaiak 467-szer, 83%-kal. A hazaiak eggyel többször kísérleteztek kapura lövéssel (15-16), a mieink kétszer annyiszor találták el azt (6-3) és ami persze még fontosabb: négyszer annyi gólt lőttek.

Az InStat-index rangsorában nem meglepő módon a mesterhármast elérő Böde Dani volt az első (349), őt Szpirovszki (323), Blazic (294), Sigér (288) és Lovrencsics Gergő (268) követi.

Hogy a győzelmünk a DVTK-edzők és játékosok nyilatkozatai ellenére teljesen magabiztos volt, azt mutatja, hogy a várható gólértékünk (xG) most volt a második legnagyobb, 3.51, épp a szezonnyitó DVTK-meccset követve, melynél ez 3.56 volt. A DVTK xG-je 1.44 volt. A legnagyobb kihagyott helyzetünket Bőle (78., 0.58, Varga beadásánál) hagyta ki, őt Varga Roli (87., 0.24) és Lanzafame (72., 0.19) követi. Böde Dani három góljánál kettő nagy ziccer volt (0.75, 0.58), második találata viszont nem volt ilyen triviális (0.05). Szpirovszki gólja volt a meccs legnagyobb helyzete (0.76). Ami a lövések minőségét illeti, a várható bekapott gólérték (xcG) Antal Botondnál 3.73, míg Dénesnél 0.85 volt, ebből 0.82 a tizenegyes.

A hazaiak több hagyományos támadást vezettek (26-28), mint mi, de mi több kontrát vezettünk (5-2), igaz, ezekből csak egy lövésig jutottunk. Minden szöglet lövésig vezetett (8/8), a DVTK, ahogy arra Fernandez büszkén felhívta a figyelmet, többet adott be (22/6, ill. 18/5).

A passzrajzon pontosan látszik, hogy Lanzafame Böde mögött játszott és az is, hogy a cserék nem változtattak a szerkezeten. Sigér és Szpirovszki immár sokadjára pedig ugyanazt a területet játsszák be. A passzok 32%-a volt előre, míg 14%-a hátrapassz. A támadóharmadba a passzok 13%-a ment. A hosszú passzok aránya 9.6% volt és a kisvárdai meccs után most passzoltunk a legintenzívebben, 12.5-ször percenként.

A mieink a védekezőpárharcok 23%-át nyerték, a hazaiak ezek 16%-át. Több átadást loptunk le (50-36) és többször is tisztáztunk (18-12).

Dibusznak a tizenegyesen kívül komoly védeni valója nem volt, háromszor kellett kijönnie a meccsen. 14 passzából 13 jó volt, egy hosszú átadása nem volt pontos csupán, tízszer adtuk neki haza a labdát.

Lovrencsics 91 akciójából 64% volt jó. 77%-kal passzolt, egyszer lőtt kapura (0.06) és egy gólpasszt adott. 30 (!) párharcának felét nyerte meg, három cseléből mind jó volt. Egy lövést készített elő, két szólója volt. 14-szer szerezte vissza a labdát és 13-szor adta el.

Blazic 83 akciójából 76% volt jó, 93%-kal passzolt. 13 párharcából 4-et nyert meg, 11-szer szerezte vissza a labdát és 8-szor vesztette el.

Leandro 74 akciójából 77% volt jó. 88%-kal passzolt, 15-ből 9 párharcot nyert meg, négyszer vesztette el a labdát és 11-szer szerezte vissza.

Heister 96 akciójának 60%-a volt jó. 77%-kal passzolt, kétszer lőtt kapura (0.1). 22 párharcából 8-at nyert meg, 8 beadásából egy volt jó. 16-szor vesztette el a labdát és ötször szerezte vissza. Hatszor is labdába ért a hazai tizenhatoson belül.

Sigér 85 akciójának 74%-a jó volt, 94%-kal passzolt. Egyszer lőtt kapura (0.02), 26 párharcból 14-et megnyert. Mindössze négyszer vesztett labdát és 11-szer szerezte vissza.

Szpirovszki 69 akciójának 62%-a volt jó. Kétszer lőtt kapura (0.77), egy gólt szerzett és két lövést készített elő. 21 párharcból 5-öt nyert csak meg, 8-szor vesztette el és 9-szer szerezte vissza a labdát.

Bőlének 80 perc alatt 68 akciója volt, ezek 49%-a volt sikeres. Egyszer lőtt kapura (0.59), egy lövést készített elő. 81%-kal passzolt, 23 párharcból tizet nyert meg. 5 cseléből 4 jó volt.

Lanzafame 65 akciójának 51%-a volt jó. Kétszer lőtt kapura (0.19), adott egy gólpasszt és egy másik lövést is előkészített. 80%-kal passzolt, 16 párharcból négyet nyert meg.

Petrjak 52 perc alatt 46 akciót mutatott be, ezek 51%-a volt jó. Egy lövése volt (0.14), egy lövést pedig előkészített. 69%-kal passzolt, 9 párharcból négyet nyert.

Böde 65 perc alatt 50 akciót mutatott be, ezek 42%-a volt jó. Három lövéséből (1.38) három gólja volt, 27 párharcból 7-et nyert meg.

Varga 42 perc alatt 36 akciót mutatott be, ezek 67%-a volt jó. Két lövése volt (0.24), 81%-kal passzolt, három beadásából kettő, 5 párharcából 3-at nyert meg.

Nando 29 perc alatt 28 akciót mutatott be, ezek 68%-a volt jó. 93%-kal passzolt (13/14), 8 párharcból 5-öt nyert meg.

Csernik 14 perc alatt 13 akciót mutatott be, ezek 46%-a volt jó. 67%-kal passzolt, 5 párharcból 1-et nyert meg.