Világklasszis pólósunk egy évtizede készült erre a mozdulatra – a hétvégi bajnoki összes zöld-fehér találatát is megnézhetitek.

Varga Dénes a VLV-nek beszélt a csodagólról:

Tíz éve készülök egy ilyen gólra, hogy amikor a kapus nagyon kint van és az indítás után leszerelem a passzt kapó játékost, azonnal rácsavarom a labdát. Sajnálom, hogy a videófelvételen nem látható teljes egészében, muszáj leszek még egyszer megcsinálni… Láttam, hogy Csoma kint van, úgy indít, és tudtam, hogy ha meg tudom szerezni a labdát, akkor be lehet fölötte lőni. És mivel a negyed utolsó másodperceiben voltunk, egyből csavartam. így érdekesebb a megoldás, másrészt ahogy szereltem, abból a mozdulatból könnyebben tudtam elindítani így a lövést. Valószínűleg ilyen helyzetben akkor is a csavarást választottam volna, ha nem a negyed végén vagyunk, ilyenkor ez nagyon adja magát, nekem legalábbis, bár az igaz, hogy ha 8:8 az állás, és a negyedik játékrészben vagyunk, valószínűleg inkább beleállok rendesen… Ez a helyzet egyfajta beteljesülést jelent, hogy sikerült, “betölt egy űrt” bennem, de hát az élet megy tovább. Azt mondhatom, hogy ez egy “bakancslistás tétel” volt. Nem számítok arra, hogy erre jobban fognak figyelni az ellenfelek, az elmúlt 13 évben, azóta, hogy az OBI-ben játszom, egyszer adódott ilyen lehetőség, most. Tehát felőlem akár készülhetnek is rá…