A sorozat negyeddöntőjének visszavágója már csak formalitás.

Vízilabda, Euro Kupa, negyeddöntő, 2. mérkőzés
Népliget, 16.30: Ferencváros – Sintez Kazany
Jegy: 1000 Ft
TV: DigiSport

Az első mérkőzésen idegenben 16-8-ra nyertünk.

Madaras Norbert

Nem gondolom, hogy veszélyben lenne a továbbjutásunk, de úgy kell beleállni, mintha ezen az egy találkozón múlna minden. Teljesen külön kell kezelni az előzőtől, nem gondolhatunk arra, hogy nyolcgólos előnnyel indulunk. Az utolsó hazai mérkőzésünk lesz az évben, fontos, hogy a szurkolóink előtt is egy jó mérkőzést játsszunk. A csapatépítés, csapat fejlődése szempontjából is fontos ez a nemzetközi találkozó, mivel eddig a szezonban kevés rangosa mérkőzést tudtunk játszani, nekünk ezeket ki kell használni.

Varga Zsolt

Nem számít a nyolcgólos előny, a Kazany elleni negyeddöntő második mérkőzéséhez úgy kell hozzáállnunk, mintha az eredmény 0-0 lenne. Mindig ez a helyes hozzáállás egy ilyen helyzetben, ahol már az első mérkőzésen komolyabb különbség alakult ki. A kinti, első fordulós találkozón jól játszottunk az első másodperctől szinte az utolsó négy percig, amikor kaptunk egy-két elkerülhető gólt. A második, hazai fordulóban türelmes, letisztult játékot szeretnék látni az elejétől a legvégéig. A hét első felében lezártuk a kupa elődöntő meccsünket videó elemzéssel. Szerdán lejátszottuk a Vasas ellen korábban elhalasztott bajnokinkat. A maradék két napban a mentális feltöltődés és pihenés volt a legfontosabb szempont. A szombati negyeddöntőn Német Toni és Pohl Zoltán nem játszik.