van der Meer szerint az volt a különbség, hogy ők betartották az MLSZ ajánlásokat.
Az első félidőben az volt a problémánk, hogy nem voltunk jók a párharcokban és a ritmust se találtuk meg igazán. Ezt a félidőben megbeszéltük, hogy bátrabban kell játszani, többet kell birtokolni a labdát, nem szabad azt gyorsan elveszíteni, túl gyorsan felívelni. A második félidő sokkal jobban tetszett, jobban kombináltunk a középpályán, jobban használtuk ki az üres területeket, tovább tartott a passzjátékunk. És a türelmes játék meghozta a helyzeteket a széleken, volt, amit ki is tudtunk használni. Mi is minden meccsből tanulunk, az első félidőben gólt is kaptunk, voltak nagyobb helyzetei a hazaiaknak, kapufa is, ezeket kell kivédenünk. Jó látni, hogy alakul a csapatszellem, egymásért küzdenek a játékosok és legyőzzük az ellenfelet. Örülök, hogy így álltunk hozzá ehhez a „hatpontos” meccshez is.
– Thomas Doll
Az első és a második félidő elején is ugyanaz a játékosom ugyanazt a hibát követett el, ami nagyon dühítő volt, hiszen külön készültünk erre a helyzetre, az elemzésnél mindenkinek felhívtam erre a figyelmét, különösen a Vargát fogó játékosét. Az első játékrészt mi irányítottuk, nem játszottunk rosszul, sok helyzetünk volt, ezeket értékesíteni kellett volna. Nagy különbség volt, hogy a Ferencváros sok külföldivel állt fel, mi pedig tartottuk az MLSZ ajánlásokat, ebből le kell vonni a következtetést. A hibáink megbosszulták magukat, ezért nekünk ma nem jutott pont, míg ellenfelünknek három lett a jutalma.
– Erik van der Meer





