Portugál játékosunk hat pontot gyűjtene be a következő két hazai meccsen.
– Az eddigi négy bajnokin mind pályára léptél, milyen formában érzed magadat, és a csapatot?
– Egyre jobb kondícióban érzem magam, a sok edzés segít azon, hogy minél jobb legyek. Még nem értem el a legjobb formámat, de minden nap azért dolgozom, hogy így legyen. Úgy érzem, hogy a csapat is elfogadott, a legfontosabb most azonban az, hogy a következő két hazai meccsen hat pontot szerezzünk.– Amadouval és Vargával már megszokott hármast alkotsz a támadó középpályán a csatár mögött, milyen velük együtt játszani?
– Mindketten nagyon jó és gyors játékosok, remek velük együtt játszani. Úgy helyezkedünk egymáshoz képest, hogy sok jó labdát tudok adni nekik. Próbáljuk egymást segíteni, nagyon minőségi játékosokról beszélünk.– Mennyire volt szokatlan számodra a magyar futball, és sikerült-e már teljesen alkalmazkodnod hozzá?
– Még idő kell, hogy teljesen megszokjam a magyar bajnokságot. Több nemzet bajnokságában játszottam már, és azok teljesen mások, mint a magyar. Minden nap azért dolgozom, hogy egyre jobb legyek.– A Midtjylland elleni Európa Liga selejtezőn sikerült megszerezned az első gólodat a Ferencvárosban, mennyire fontos neked hogy ezt a gátat már átszakítottad?
– Nem emlékszem vissza szívesen rá, mert hiába szereztem azt a gólt, nem tudtam vele győzelemhez segíteni a csapatot. Persze nagyon jó, hogy eredményes voltam, de még jobb lenne, ha a góljaim győzelmet érnének. Ilyen gólokat szeretnék szerezni.– Most hétvégén pedig a Paks ellen játszunk, mire lehet szükségünk a győzelemhez?
– Úgy kellene játszanunk, mint ahogy azt a Mezőkövesd ellen tettük. Hátul ébernek kell lennünk, hogy ne kapjunk gólt. Fontos lenne, hogy az első 10-15 percben már vezessünk, akkor sokkal könnyebb lenne a mérkőzés. Ez lehet a kulcs a Paks ellen.




