Orosz Pál volt a Reggeli Start vendége.
Aki látta a tegnapi meccsünket, az tudja, szinte mindent kihagytunk, amit lehetett, csak két helyzetet sikerült berúgni. Reálisan nyolc gólt kellett volna szereznünk, de ilyen van egy bajnokságban… Tizenhat hónapja nem vagyunk a második helynél rosszabb pozícióban. Minden mérkőzésen dominálunk, a befejezésekkel van probléma. A fejekben van a gond, ez a Bajnokok Ligájában is látszott. A mentális felkészítésre kell nagyobb hangsúlyt fektetnünk az elkövetkező időszakban.
Az Európa-bajnokság óriási siker volt a magyar labdarúgásnak, de áldozattal járt, akik ott voltak, nem tudtak pihenni, és vannak közöttük sérültek, mint például Pintér Ádám vagy Lovrencsics Gergő, de nem erre kell fogni a dolgokat, be kell rúgni a helyzeteket, akkor nem kettő–kettő hanem nyolc–kettő a meccs vége.
A nemzetközi labdarúgásban nem úgy szokott kinézni, hogy valaki évekig domináljon. Miért rendülne meg a bizalom az edzőben? Ha látja valaki, hogy játszunk, jó képet mutat a teljesítményünk. Szó sincs a váltásról, ez ugyanaz a stáb, mint amelyik huszonegy ponttal nyerte a bajnokságot, magyar rekordot állított fel. Itthon ez nagy divat, hogy rögtön bűnbakot keressünk, váltsuk le az edzőt és folyjon a vér… Nem akarok nagy szavakat mondani, de a Manchester United sem volt sikeres az első éveiben Sir Alex Fergusonnal.
Ért minket kritika, hogy milyen a játékoskeretünk. Olyan, hogy hét játékost adtunk nemzetközi világversenyre – ötöt a magyar, egyet-egyet a szlovák, illetve ecuadori válogatottba. Sok kritika éri Marco Djuricint, pedig nagyon jó játékos, meglátjuk mit produkál. Itt van Oliver Hüsing, aki szintén kiváló labdarúgó, csak rosszul találta el a labdát. Mindenki azt mondja, hogy »Úristen, mi van a Ferencvárosnál!«, de ne felejtsük el, egy gólon múlott, ha Hüsing nem töri el, vagy Böde Dani befejeli azt, amit amúgy százból százszor, akkor Európa-liga-csoportkörről beszélünk. A szakmai munka rendben van, a fejekben kell rendet tenni. Tudtuk, hogy Nagy Ádám távozik az Eb után, a Chelsea korábban megkereste, de belátta, hogy oda nincs értelme mennie, inkább olyan helyre igazoljon, ahol rendszeres játéklehetőséget kap. A Ferencvárosnak is jó, hogy minden szezonban tud eladni játékost nyugatra.
Pintér Ádám? Nem, nincs szó róla, hogy ő elmenne, de semmi sem zárható ki, ha üzletileg megfelelő ajánlat jön. Lehetnek még mozgások, nincs vége az átigazolási időszaknak, de semmiképpen sem gyengülünk a végére. Nagy Dominik mindig is nagyon jó játékos volt, fejben volt nála is probléma. Rá kellett jönnie, hogy ha szeretne valamit elérni, másmilyen hozzáállást kell tanúsítania. Megtörtént nála a változás, ha így folytatja, sokáig viheti. Batik Bence? Idő hiányzik a felépüléséhez. Erőn felül mindent megtesz ezért, nagyon jó mentalitású játékos. Természetesen az a cél, hogy bajnok legyen a Fradi, de ez nem úgy működik, hogy mindig egy csapat a bajnok. Hogy kik a riválisaink? Elsősorban a Videoton, számomra meglepő, de érdekes az Újpest teljesítménye is, de nem érdemes most a végéről beszélni. Jövőre egyértelmű siker lenne a csoportkör, nem kudarc, ha nem jön össze.
– Orosz Pál
(Reggeli Start, kivonat: NSO)




