A debreceni csapatkapitány a holnapi bajnokiról nyilatkozott.

Szakály Péter

Jól jött ez a kis bajnoki szünet, mert az utolsó mérkőzések nem úgy sikerültek, ahogy szerettük volna. A védekezésünk nagyjából rendben volt, a támadójátékunk azonban akadozott, meccsek óta nem sikerült gólt szereznünk. Legutóbb a Magyar Kupában találkoztunk a Ferencvárossal, akkor jó teljesítményt nyújtottunk, és ha bátrabban felvállaljuk a támadásokat, pontosabbak vagyunk a befejezéseknél, akkor mindenképpen jó esélyünk van arra, hogy itthon tartsuk a három pontot. Senkit nem kell motiválni egy Fradi ellen, főleg hazai környezetben, ráadásul minden győzelem nagyon fontos, hogy ha el akarjuk érni a céljainkat. Nem szabad azzal foglalkozni, hogy a Ferencváros hétvégén már bajnok lehet, nekünk ez ugyanolyan meccs lesz, mint a többi, ezért is három pontot adnak siker esetén. Ebben a szezonban még nem sikerült legyőzni a zöld-fehéreket, szeretnénk most már megmutatni, hogy képesek vagyunk rá.

DVSC