Erről számolt be Szabó László.
– A mezei nyúl-szezon decemberben ért véget, most már nehezebb dolgunk van a vadászattal – mondta a Fradi Sas kiképzője, Szabó László. – Ebben az időszakban a rókára lehet vadászni, amiben jelenleg a Fradi Sas a tapasztalatszerzés időszakát éli. Az ő életében egyébként is a sportmunka az elsődleges, ezért a sérülésveszélyes helyzeteket igyekszünk kerülni. A kondíciója és a fejlődése miatt viszont fontos számára, hogy megízlelje a vadászat ízét is. Egyelőre azért is jutalmat érdemel, ha jól megkerget egy rókát.
A mostani, csapadékos időjárás fizikai adottságai miatt nem kedvez a Fradi Sasnak – ilyenkor kevesebbet tud repülni, mint száraz időben.
– Nehéz dolga van ilyenkor a sasnak, mivel a tolla sokkal jobban magába szívja a nedvet, mint más madaraké – különösen igaz ez a fiatal egyedekre. A december végi ködös, ködszitálós idő jelentősen nehezítette a tréninget. A száraz, hideg időben jóval többet tudott repülni a Fradi Sas. Ekkor előfordult, hogy lényegében egész nap a levegőben volt.
Klubunk élő jelképe számára még nem kezdődött meg a közvetlen felkészülés a tavaszi szezonra, de hamarosan már ez az időszak is eljön.
– A következő két hétben még többet foglalkozunk a Fradi Sas kiegészítő tevékenységével, a vadászattal. Január utolsó hetében viszont már közvetlenül a meccsek előtti repülésekre készülünk, hiszen februárban nekünk is kezdődik a szezon!




