Otthonunkban játszott felkészülési mérkőzést a női kézilabda válogatott.
Magyarország 37-19 (21-9) Ukrajna
Fradista gólok: Kovacsicz 6, Szucsánszki 5, Zácsik 5, Szamoránsky 2
A mérkőzés előtt a Magyar Kézilabda Szövetség Bulath Anitát 100., míg Kovacsics Anikót 75. válogatottsága alkalmából köszöntötte. Hamar komoly előnyre tett szert a magyar válogatott, Kiss Éva büntetőt hárított, támadásban pedig csaknem minden percben esett magyar gól, így 6-1 után már a hetedik percben időt kért Ukrajna. A magyar gólhenger ezt követően sem állt le, a jó védekezés révén megszerzett labdákból indultak a mieink, így már az első negyedóra végére tíz gólos különbség alakult ki. Ezt követően Németh András is időt kért, Szucsánszki, Zácsik, Kovacsicz, Erdősi és Szamoránsky helyett érkezett Görbicz, Kovacsics, Bódi, Hornyák és Mayer, később Bíró Blanka állt Kiss Éva helyére. A védelemben Szekeres jól irányította társait, így hamar eldőlt a találkozó, szünetben 12 gólos különbséget mutatott az eredményjelző.
Szünet után ismét a mérkőzést kezdő játékosok kaptak lehetőséget, de pályára lépett Korsós Dorina is, a játék képe pedig nem sokat változott. Az első negyedóra múltán, 29-14-es állásnál kért időt Németh András, és pályára léphetett Janurik Kinga is. A mérkőzés 56. percében Görbicz Anita megszerezte harmadik gólját is a találkozón, ami egyszersmind a felnőtt válogatottban dobott 1000.(!) gólját is jelentette. A mieink végül 18 gólos győzelmet arattak.
Szamoránsky Piroska
A támadásainkkal elégedettek lehetünk, a védekezésünkkel viszont nem. A világbajnokságon erősebb ellenfelekkel kerülünk majd szembe, de valaki ellen játszanunk kell a torna előtt, most éppen az ukránokkal.




