A korábbi szövetségi kapitány értékelte a Honvéd elleni bajnokit.
Glázer Róbert
Nagyobb nézőszámot, körülbelül tizenötezer embert vártam, némileg meglepett, hogy még tízezren sem voltak. Az is meglepett, hogy a Ferencváros szerkezetet váltott, és az első húsz-huszonöt percben három védővel játszott. A bal oldali középpályásnak, Roland Lamah-nak kellett volna visszazárnia a balhátvéd pozíciójába, de ezt sokszor elmulasztotta. A Fradi megerősítette a középpályáját, a Honvéd pedig négy-négy-kettes felállásban kezdett.
Gazdag Dániel a kispestiek jobb oldalán rendre Lamah mögé került, dinamikusan kezdtek, voltak helyzeteik, és megérdemelten szereztek vezetést. A házigazdák nem találták a helyüket védekezésben, nem működött olyan korszerűen a hátsó alakzatuk, ahogy kellett volna. Lamah balhátvédként való szerepeltetése nem nagyon feküdt nekik, de ahogy magukra találtak, és elkezdtek gördülékenyen játszani, máris gólokat rúgtak. Nem volt érdemtelen a fordításuk, mert az első félidő hajrájában már jobban játszottak.
A szünet után, Ramírez beállásával helyre jött a Fradi megszokott felállása. Youla sérülésével vérszegényebb lett a kispestiek támadójátéka, saját hatalmas iramukba belefáradtak, és nem tudtak újítani. Nem volt nagy az iram, de a magyar mezőnyhöz képest jó mérkőzést láthattunk.




