A csakfocinak nyilatkozott a nagy vadász.

Mindig nehéz új csapatot építeni, és hát sok függ az új játékosok minőségétől is. Nem elég játszósak az újak, viszont mindenki, aki elment – kivéve talán Jovanovicot – az volt, és volt bennük lendület, elég, ha csak Leonardót említem, aki nagyon beindult a tavaszra. Sok függ majd Gera Zoltántól. Persze nem a tudásától, mert az megvan, hanem a fizikumától. Nem tudni, milyen lesz a lába. Neki sem lesz könnyű játszani egy új csapatban, a Rijeka ellen azért látszott, hogy erőben nincs még ott, ahol kell. Dinamikusabbnak is éreztem régebben, néha el-eltűnt a mezőnyben, de sok „robbanása” is volt azért. Nagy teher lehet neki, hogy összehasonlítják Leonardóval, bár ebben az összevetésben nem maradna alul a brazillal szemben. A fejjátéka jobb, gólerősebb is a brazilnál. Az problémás lesz a Fradinál, hogy adott esetben előrefelé nem túl kreatívak, hibázgatnak a védekezésben is, sok egyelőre az egyéni hiba, még ha nem is mondanám könnyelműnek őket. Nem elég gyors a csapat, úgyhogy nehéz dolga lesz Thomas Dollnak, még a dobogó megszerzése is nagy kihívás lehet így. Persze még a vb-n is mondták az edzők, hogy meccsről meccsre fejlődik a csapat játéka, ez itt is meglehet, egy hónap alatt is előre lehet lépni. Erőben elvannak, de ha a széleken jobban bontanák a védelmet, sokkal eredményesebbek lehetnének. Radó ilyen szempontból például passzolna a játékukba.