Varga Barnabás gólpasszt adott a törökök ellen, de így is kétgólos hátrányban várjuk a Nemzetek Ligája playoff visszavágóját.
Férfi labdarúgás, Nemzetek Ligája, osztályozó az A-ligáért, odavágó
Törökország 3–1 (1–1) Magyarország
Beszámoló: Fradi.hu, NSO, MLSZ
Teljes mérkőzés: MédiaKlikk
Marco Rossi
Nem érdemeltünk vereséget, pláne két góllal. Ha minden helyzetet kiértékelünk, látható, hogy sokkal több helyzetünk volt, csak nem értékesítettük őket. Aztán persze 10 percig kiesett a taktikai terv, ezek után kaptunk két gólt. Sajnos minden kétesélyes helyzet ellenünk dőlt el. Nem vagyunk Törökország szintjén, nem olyan mély a keretünk, mint az övék. Ellenfelünk nem számíthatott Arda Güler és Merih Demiral játékára, de mint láthattuk, viszonylag könnyen orvosolták a hiányukat, túlzottan nem viselte meg őket. Ezzel szemben amikor nekünk olyan futballistákat kell helyettesítenünk, mint Sallai Roland, Schäfer András vagy Nagy Zsolt, nem egyszerű feladat. A visszavágón valami különlegeset kell tennünk, ha eredményesek akarunk lenni nélkülük. Nem vár ránk könnyű mérkőzés vasárnap, de amíg én vagyok a szövetségi kapitány, addig nem adjuk fel, mindent beleadunk, amennyi csak lehetséges. Minden csak rajtunk múlik, még egy olyan párharc is, ami talán már eldőlt, de amíg én itt vagyok és lélegzem, addig küzdünk tovább. Iskolásként meglehetősen jó voltam matematikából, ám a százalékszámításba ezen a ponton nem szeretek belemenni, nem olyan fickó vagyok, aki ilyenre vetemedne. A visszavágón odahaza lépünk pályára hatvanezer néző előtt. Noha néhány ezer török fanatikus biztosan jegyet vált, ellenfelünknek olyan lesz pályára lépni nálunk, mint amilyen ezen az estén nekünk volt itt. Szeretnénk büszkévé tenni a szurkolóinkat, amihez nem az kell, hogy szemkápráztatóan futballozzunk, hanem hogy győzzünk. Persze roppant nehéz feladat vár ránk, hiszen több góllal kellene nyernünk, de minden tőlünk telhetőt megteszünk, képesek lehetünk rá.





