Az A-csoportos világbajnokság előtt 8 edzőmeccset játszik majd a nemzeti csapat. A teljes névsor és a felkészülési program: MJSZ.

Majoross Gergely, szövetségi kapitány

Abban nincs alku, hogy minden egyes napon mindenkinek mindent meg kell tennie a siker érdekében. Különbség ott van az edző- és a tétmérkőzések között, hogy a felkészülés során nem áldozunk fel semmit az eredmény oltárán: nem szabjuk át a taktikát és nem fogjuk vissza a terhelést – mert van egy nagyobb cél. Az idény során minden értekezletet rögzítettünk, amit kereshetővé és visszanézhetővé tettünk a csapattagok számára, akiktől el is várjuk, hogy mire csatlakoznak a munkához, ezekkel tisztában legyenek. Az intenzitás lesz az egyik kulcsszavunk, mivel a mi játékosaink többsége az ICEHL-ből, az Erste Ligából, nívós külföldi juniorbajnokságokból érkezik, néhány héten belül azonban a világ legjobb felnőttjátékosaival kell játszanunk. A felkészülésünkre úgy tekintünk, mint egy alapszakaszra, a világbajnokságra pedig úgy, mint egy rájátszásra. Az alapszakasz során megkeressük a csapatot és tökéletesítjük a játékot, amellyel a legnagyobb eséllyel lehetünk sikeresek a playoffban. Közben szeretnénk kihozni a Veletek bárhová turnéból a legtöbbet: az ország számos pontján megmutatjuk hazánk legjobb jégkorongozóit – és A-csoportos ellenfeleket is, hiszen minden helyszínen két TOP16-os nemzet találkozik majd. Ez nagy érték és nagyon örülünk, hogy elvihetjük sokfelé. Nekem és az egész generációmnak mindig is a válogatott volt a legfontosabb, mindent félretettünk a címeres mezért. Ez azóta sem változott. Óriási megtiszteltetés és felelősség, hogy immár szövetségi kapitányként vezethetem a nemzeti válogatottat A-csoportos világbajnokságra. Már nagyon várom!