A korábban a Fradinál és a Videotonnál is edzősködő Csank Jánost kérdezték a mai bajnoki előtt.

Mindkét együttesnél dolgozott edzőként egykori szövetségi kapitányunk, Csank János. – Bár meglepő lehet, amit állítok, de az FC Fehérvárnak ebben az idényben a kiesés elkerülése a legfőbb feladata – véli a szakember. – Játékosok jönnek, játékosok mennek, s bár fiatalokat igyekeznek mély vízbe dobni, nem a hazaiak meccse lesz a szombati. Persze ha Pető Tamás edző rákényszerítené arra labdarúgóit, hogy felszabadultan, teher nélkül küzdjenek, pontot tarthatnak odahaza. A legutóbbi két, a Pakstól és Győrtől elszenvedett fiaskója után viszont meglepő lenne a vasárnapi győzelme.

Ami a Fradit illeti, az exkapitány emlékeztetett rá: a 2025-os naptári évben csak az ZTE-nek lőtt gólt, további három meccsén viszont gólképtelen maradt. – Robbie Keane edző bőven és nyugodtan válogathat a játékosállományból, és erre az ír szakember rákényszerül. Az éllovas Puskás Akadémia előnyös helyzetből, ötpontos előnyből várta a 21. fordulót, ezért az FTC-nek arra kell ügyelnie, hogy ne veszítsen további pontokat, mert a Paks is vérszemet kaphat – így Csank János.

Ripost