Statisztikai adatok a vasárnapi bajnokiról.

MLSZ adatbank

Az 53:47 tiszta játékidejű meccsen szinte minden bírótól független (nekik 11 szabálytalanságra jutott 1-1 sárga, nálunk, minden 4. azt ért) kategóriában mi voltunk fölényben, a labdabirtoklástól kezdve (59-41) a passzpontosságon át (85.3%-77.6%) a lövések számáig (10/4 v 5/3), ahogy – ha minimálisan is – mi nyertünk több párharcot is.

Nem meglepő az eredmény és a fenti adatok ismeretében, hogy a meccs InStat-index TOP5-jébe csak fradista került, az inkább, hogy négyen is 300 fölött végeztek (a forduló TOP5-jében a 2., 3., 4. helyen végzett a három legjobb fradista): 1. Haratin (333), 2. Zubkov (322), 3. Dibusz (318), 4. Blazic (301), 5. Civic (295). A forduló válogatottjába is bekerültek mind az öten.

A meccsen 4-2-3-1-ben játszottunk, Isael csütörtökhöz hasonlóan ezúttal is a bal oldalon játszott.

A hazaiak az elmúlt évekkel szemben ezúttal hatékonyan védekeztek, a tizenhatoson belülről egyedül Tokmac tudott lőni (Skvarka kísérletét blokkolták), s átlagosan 22 méterről kellett lődöznünk és az xG-nk is alacsonyan maradt (0.95), ugyanez azonban hatványozottan igaz ránk is, a DVTK egyszer sem került lövőhelyzetbe a tizenhatosunkon belül, átlagosan 28-ról kellett próbálkoznia (legutóbb ilyen “hátra” a Mezőkövesd került, mikor 5-0-ra vertük őket hazai pályán), nem meglepő, hogy az xG-jüknél (0.27) csak a Kaposvár ért el alacsonyabbat a szezonban a bajnoki szezonnyitónkon.

A mieink jóval többet támadtak (38+1 ill. 25), igaz, ahogy láttuk is, a két félidő ellentétesen alakult. Az első félidőben a labdabirtoklás 69-31% volt, a mieink 27 támadására 6 db hazai jutott, a mieink hétszer, a hazaiak egyszer lőttek kapura. A másodikban 52%-ban már a hazaiak birtokolták a labdát és többet is támadtak (11+1 ill. 19), a lövések aránya 3-4 volt.

A nyilvánvaló fáradtságunk ellenére keményen dolgozott a csapat, sokkal gyorsabban járattuk a labdát (17.66 ill. 14.48 passz/perc) és igen intenzíven támadtunk le (5.05 passz per defenzív akció, ez a szezonbéli legjobb érték, a DVTK-é 13.56). Nem hagyatkoztunk (az utolsó negyedóráig) hosszú passzokra, a 6.4% a harmadik legalacsonyabb érték a szezonban, a hazaiak ezzel szemben igen, minden ötödik passzuk hosszú volt (19.8%), ez a legmagasabb érték ebben a szezonban összes ellenfelünket tekintve.

Lényegesen kevesebb labdát adtunk el, mint a DVTK (91-117) és többet is szereztünk (79-73). Mindössze két eladott labdánkból lett lövés.

Dibusz 3 lövést kapott, egyik sem állította komoly feladat elé (0.3 xcG), 3-szor jött ki a kapujából, mint a 14 passza pontos volt. Mindössze hétszer adtuk neki haza a labdát.

Lovrencsics 64 percig tudott pályán maradni, ez alatt 53 akciójának 68%-a sikeres volt. 82%-kal passzolt, 16 párharcból 9-et nyert. 5 labdát adott el (mind rossz passz, vagy beadás), 6-szor szerezte vissza, 3 passzt lopott le.

Blazic 109 akciójának 83%-a volt sikeres, 93 passzának 90%-a, 11 párharcból 5-t nyert. 9-szer adta el a labdát (mind rossz passz), 13-szor szerezte vissza, 6 passzt lopott le.

Frimpong 89 akciójának 81%-a volt sikeres, 64 passzának 94%-a, 19 párharcából 11 volt sikeres. 5 labdát adott el (4 rossz passz), 8-szor szerezte vissza, 2 passzt csípett meg.

Civic 76 akciójának 70%-a volt sikeres, 85%-kal passzolt, 5 beadásából 3 volt jó, 30 párharcból 19-et nyert. 9-szer adta el a labdát (6 rossz passz vagy beadás), 5-ször szerezte vissza, 3 passzt lopott el. 2 lövést készített elő (0.2 xA)

Haratin 89 akciójának 79%-a volt sikeres, 1 lövése kapufa lett (0.04). 68 passzának 90%-a pontos, 17 párharcból 9-et nyert meg 4-szer adta el a labdát, 12-szer szerezte vissza, 7 passzt lopott le.

Sigér 90 akciójának 71%-a sikeres, 58 passzának 88%-a sikeres volt, 24 párharcának felét nyerte meg. 14-szer adta el a labdát, 9-szer szerezte vissza, 4 passzt lopott le. 1 lövést készített elő (0.16 xA).

Zubkov 92 akciójának 65%-a volt sikeres, 1 gólja lett 3 lövésből (0.14 xG), 56 passzának 82%-a pontos, 5 cseléből 4. 21 párharcból 12-t nyert meg. 8 labdát vesztett, 7-et szerzett vissza, 3 passzt lopott le. 1 lövést készített elő (0.09 xA).

Skvarka 77 percet volt a pályán, 83 akciójának 63%-a volt sikeres, 2 lövéséből egy sem talált kaput (0.48 xG), 47 passzának 81%-a volt sikeres, 2 beadásából mindkettő pontos volt, 16 párharcból 13-at (!) megnyert. 8 labdát adott el, 6-ot szerzett vissza, 3 passzt lopott le.

Isael 64 percet töltött a pályán, 67 akciójának 60%-a volt sikeres, 2 lövéséből 1 talált kaput (0.13 xG), 35 passzának 83%-a volt pontos, 24 párharcból 9-et nyert meg.

Szignyevics 74 akciójának 36%-a volt sikeres, 22 passzának 73%-a, 29 párharcából 11 volt sikeres. 1 lövést készített elő (0.03 xA). 12 átadást kapott.

Botka 33 percet volt a pályán 15 akciójából 60% volt sikeres, 1 lövése volt (0.01). 8 passzának 63%-a volt pontos, 5 párharcból 4-et nyert, 3-szor adta el (mind rossz passz), 3-szor szerezte vissza a labdát, 2 passzt lopott le.

Tokmac 33 percet töltött a pályán, 22 akciójának 36%-a volt sikeres, 1 lövése volt (0.16 xG). 5 passzából 4 jó volt (80%), 12 párharcából mindössze 2.

Ignyatenko 19 percet volt a pályán, 10 akciójából 3 volt sikeres, 4 passzából 1 sem. 4 párharcból 3-at nyert meg, 3-szor adta el a labdát, 1-szer szerezte vissza, 1 passzt lopott le.