Korábbi játékosunkat, Csonka Andrást, valamint Dénes Vilmost kérdezték a mai bajnoki előtt.

Csonka András

Nagyon örülök neki, hogy a kezdőben kaptam helyet az elmúlt mérkőzések során. Sajnos az előző, Fehérvár elleni találkozón nem úgy teljesítettem, ahogy azt elvártam magamtól és a csapatnak számára sem úgy alakult, ahogy szerettük volna. Hamarosan jön az újabb lehetőség, hogy bizonyítsunk és ezt szeretnénk kihasználni. Játszottam már korábban a Ferencváros ellen, de ez lesz az első alkalom, hogy a Groupama Arénában nem a Fradi játékosaként léphetek pályára. Remélem, hogy egy jó iramú, színvonalas mérkőzést tudunk mutatni, ahol végül a mérleg felénk billen majd.

Dénes Vilmos

Képtelenség megmondani, mire számíthatunk, mert ingadozó a Fradi formája: egyik meccsen négyet lő a Malmőnek, a másikon ötöt kap a Debrecentől. Jó csapatmunkával és egységes futballal lehet esélyünk. Elengedhetetlen lesz a jó helyzetkihasználás, nem fér bele, hogy az utóbbi mérkőzésekhez hasonlóan kimaradjanak a ziccereink és elrontsuk az utolsó passzokat. Dolgozik bennem a motiváció, mert még sosem játszottam a Ferencváros ellen felnőttszinten, sőt, először léphetek pályára a Groupama Arénában. Európai porondon szereplő, erős csapat ellen mutathatjuk meg magunkat, remélhetőleg sok néző előtt. Kivételesen jó képességű balhátvédnek tartom Cristian Ramírezt, mivel nagyon technikás, ügyes a labdával, és jó meglátásai vannak, de szerintem fel tudom venni vele a versenyt, és meg tudom mutatni, hogy jobb vagyok nála. Bátor játék jellemez, felvállalom az egy az egy elleni helyzeteket, ez a Fradi ellen sem lesz másként. Biztosan nem remegek meg vasárnap este, a sok néző és a jó hangulat ugyanis csak fokozza az amúgy is nagy játékkedvemet, örülök annak, ha minél több ember látja a teljesítményemet. Már a felkészülés során láttam, noha az NBII-ből érkeztem, van keresnivalóm, át tudom játszani a védőimet. Az első zalaegerszegi napomtól kezdve érzem, hogy hisznek bennem, és ezt igyekszem meghálálni. Megvan az egészséges önbizalmam is, mert sokszor elviszem a védő mellett a labdát, ha nem hinnék magamban, nem is mernék próbálkozni megindulásokkal. Persze, máshogy nem lehet érvényesülni ebben a sportágban. Bízom benne, hogy a Fradi ellen kijön a lépés a csapatnak és nekem is, és lesz minek örülnünk a lefújás után.

NSO, ZTE