Statisztikai adatok a csütörtöki Európa Liga csoportmeccsről.

Az 53 perc 42 másodper tiszta játékidejű mérkőzésen – akárcsak az utolsó két EL-meccsen – 4-3-3-ban játszottunk, ami védekezésben sokszor 4-4-2-vé alakult át (Zsubkov és Skvarka a középpálya két szélén, Boli és Tokmac a félpályától támadott le). Érdemes megemlíteni, hogy ezúttal Ignyatenko volt a középső hármas hátsó embere. Az első félidőben nálunk volt többet a labda 55-45% arányban, a második félidőben aztán – mint Rebrov elmondta, részben terv szerint – átengedtük a területet a vendégeknek, ekkor 33-67% volt a labdabirtoklás aránya oda.

Akárcsak Moszkvában, ezúttal is az volt a terv, hogy a magas és lassú vendégvédőket megfutva indítjuk Bolit és Tokmacot, ezért aztán a hosszú labdák aránya igen magas volt, főleg a második félidőben. Ebből következően az első félidei 86%-os passzbiztonság a másodikra 75%-ra esett vissza (összesen 81.6%), és ennek köszönhető az is, hogy a támadóharmadba érkező labdák átlagosan 71%-os pontossága ezen a találkozón 51%-ra csökkent.

Az első félidőben a csapatok gyakorlatilag ugyanannyit támadtak (10+1 ill. 12+2; xG: 0.48-0.2 a javunkra), a másodikban a vendégek sokkal többet próbálkoztak (5+2 ill. 20+3), ennek ellenére a kapura ekkor is mi voltunk picit veszélyesebbek az xG alapján, főleg a 62. perces tűzijátéknak köszönhetően: 1.26-1.18. A mieink 10 kísérletből 2-szer, a vendégek 14-ből 5-ször találtak kaput. A meccs legnagyobb helyzete Blazicé (0.7), a másik oldalon Sigurdsson 10-ről égbe lőtt lövése (0.58) volt a legveszélyesebb. A teljes meccset tekintve az xG arány 1.74-1.38. Ami az xcG-t illeti, ott 0.81-0.98 volt az arány a vendégek javára.

A párharcok többségét (64-69) arányban a vendégek nyerték, ahogy kevesebb labdát is adtak el (112-98), és többet is szereztek vissza (63-69), de az igen fegyelmezett csapat javította egymás hibáit. Ezt mutatja az is, hogy csak kétszer jutott lövéshez a CSZKA. Ez az idei nemzetközi meccseinket a harmadik legalacsonyabb érték (Ludogorec o 6 – i 4, Valletta o 2 – i 1, Zágráb i 13 – o 8, Süduva i 1 – o 7, Espanyol 6, Ludogorec 3, CSZKA Moszkva i 5 – o 2). A csapatok egyike sem erőltette túlságosan a letámadást (PPDA 13-12.68).

Dibusz kapujára 5 lövés jött, mindet védte (0.98 xcG), 3 reflexhárítás volt közte, 2-szer jött ki. 21 passzából 19, 6 hosszú labdájából 4 volt jó. 15-ször játszottuk neki haza a labdát.

Lovrencsics 72 akciójának 62%-a volt sikeres 75%-kal passzolt, 3 beadásából 2 volt jó, 5 cseléből 3. 15 párharcból 9-et nyert meg. 15-ször vesztette el a labdát (13 indítás vagy beadás), 8-szor szerezte vissza azt, 4 passzlopás mellett.

Blazic 73 akciójának 81%-a volt sikeres, 1 ziccere volt (0.7 xG), 92%-kal passzolt, 5 párharcból 2-t nyert meg, 6-szor vesztette el a labdát, 4-szer szerezte vissza, 3 passzt lopott le.

Botka 67 akciójának 72%-a volt sikeres, 1 lövése volt. 91%-kal passzolt, 12 párharcból 6-ot, 4 fejpárbajból 3-at nyert. 6-szor vesztette el a labdát, 7-szer szerezte vissza, 8 passzt lopott le.

Civic 72 akciójának 69%-a sikeres volt, 1 kapufája volt (0.05 xG). 78%-kal passzolt, 3 cseléből 2, 2 beadásából 0 volt jó. 11 párharcból 9-et (!) nyert meg. 11 labdaeladás (8 indítás vagy beadás), 12 labdaszerzés, 11 passzt lopott le.

Haratin 39 akciójának 77%-a volt sikeres, 3-szor kísérletezett gólszerzéssel (0.21 xG). 25 passzából 24 lett jó, 8 párharcból 4-et, 5 fejpárbajból 3-at nyert. 5 labdavesztés mellett 6-szor szerezte vissza, 3 passzt lopott le.

Ignyatenko 68 akciójának 69%-a volt sikeres, 2 kísérlete volt (0.03 xG). 86%-kal passzolt, 9 párharcból 4-et nyert meg. 9-szer vesztette el, 4-szer szerezte vissza a labdát, 5 passzt lopott le.

Skvarka 86 percet játszott, 50 akciójából 58% volt sikeres, 77%-kal passzolt, 15 párharcból 6-ot nyert meg. 10 labdavesztés mellett 4-szer szerezte vissza azt, 4 passzt lopott le. Két lövést készített elő (0.48 xA).

Zsubkov 51 akciójának 51%-a volt sikeres. 1 lövése volt (0.15 xG). 60%-kal passzolt, 17 párharcból 7-et nyert meg.

Boli 43 akciójának 30%-a volt sikeres. 67%-kal passzolt, 22 párharcból 6-ot nyert meg 83 perc alatt. 6 labdát kapott.

Tokmac 92 percet volt a pályán, 41 akciójának 56%-a volt sikeres. 1 helyzete volt (0.14 xG). 67%-kal passzolt, 4 cseléből 2 volt jó, 12-ből 8 párharcot nyert meg. 2 lövést készített elő (0.05 xA).

Isael 14 percet volt pályán 5 akciójából egy sem volt sikeres, egyszer sem passzolt.

Varga 10 akciójából 5 volt sikeres, 3 passzából 1. Egyszer cselezett, sikeresen, 4 párharcból 3-at nyert meg.

Frimpongnak egy jó passza és 1 passzlopása volt 5 perc alatt.