Statisztikai adatok a szombati bajnokiról.

MLSZ adatbank

A szombati derbin, amelyen csaknem 57 perc tiszta játékidő volt, a lilák szinte minden tekintetben fölénk nőttek. Ez igaz a labdabirtoklásra (41-59), igaz a passzpontosságra (82%-84%), a lövések számára (összességében és kaput eltalálókéban is), mind pedig a szögletek számában (1-11). Egyedül a párharcokat nyertük a lilákénál nagyobb arányban – ennek az is az oka, hogy több védekezőpárharcunk volt, mint támadó.

Érdekes, hogy az InStat-index TOP5-jébe csak egy lila került be: 1. Dibusz (308), 2. Pauljevity (281), 3. Civic (266), 4. Isael (256), 5. Blazic (247).

A Wyscout adataiból is egyértelmű, hogy a lilák támadtak többet (16+1 vs 40+1 támadás, 4/3 ill. 15/7 lövés). Az xG (várható gólérték) azt is megmutatja, hogy egyik csapat sem alakított ki rengeteg igazi helyzetet (0.47 ill. 1.29), nálunk a legnagyobb lehetőség Bolié (0.27) volt, a másik oldalon 0.2 felett Feczesin helyzete van a 66. percből (0.23). Ami a kaput eltaláló lövések minőségét mutató xcG-t (várható kapott gólérték) illeti, itt 0.63 (Boli 0.27, Isael 0.31), ill. 1.22 (Feczesin 66. – 0.79, Simon 79. – 0.16) a mutató, zárójelben a két legnagyobb helyzet / oldal.

Hogy miért tudott mezőnyben ennyire fölénk nőni a Dózsa, arra a labdavesztési-labdaszerzési mutatókból lehet következtetni. Az abszolút számokban (127-120, ill. 99-104) nincs óriási különbség a két csapat közt, azonban míg mi 69 labdát adtunk el a saját térfelünkön (összehasonlításul a Honvéd ellen ez a mutató 35 volt), ők 29-szer. Mi az ellenfél térfelén 21-szer, ők 55-ször szereztek labdát. Ezekből egyértelmű: egész egyszerűen, nem tudtuk kihozni a labdát a magasan letámadó lilák közt, így a csatárainkat sem tudtuk megjátszani. A támadóink a legelső harmadban alig kaptak labdát – a Bolihoz érkezett 4 jó labdából pl. csak 2, a Toki által kapott 6 jó labdából 1, Isael 1, a legaktívabb Zsubkov is csak a támadóharmad határán kapott labdákat. Ha ehhez hozzávesszük, hogy a támadópárharcok mindössze 31%-át nyertük meg, már érthetjük, miért alakult úgy a meccs képe, ahogy. Válaszul elkezdtünk hosszú labdákkal operálni (15.3%). A védőink rengeteg labdát adtak el, ennek oka, hogy rengetegszer (26) kellett tisztázzanak. A bajnokságban ennyiszer az elmúlt 5 évben egyszer sem kellett. Az Espanyol ellen idegenben ugyanennyi, a Zágráb ellen idegenben (36) és Razgradban (49), illetve a Ludogorec elleni hazai BL-selejtezőn (33) kellett többször.

Dibusz 5 lövést kapott (1.22 xcG), 4 reflexvédést kellett bemutatnia, 2-szer jött ki a kapujából. 9 rövid passza mind pontos, 11 hosszú átadásának 73%-a (8) volt az.

Lovrencsics 68 akciójának 76%-a volt jó, 83%-kal passzolt, hosszú passzainak 73%-a volt jó (15/11). 18 párharcból 12-t nyert, 2 légipárharcból 2-t. 7 labdavesztés (5 saját térfélen), 14 labdaszerzés, 2 passzlopás mellett.

Blazic 77 akciójának 78%-a volt jó. 1 rossz passza volt (98%), 7 hosszú labdája mind jó volt. 16 párharcból 11-et (9/7 fejpárbaj) nyert meg. 11 labdavesztés (9 a saját térfélen), 17 labdaszerzés mellett, 11 passzlopással. A támadóharmadba érkező 28 jó Fradi-passzból 9 az övé.

Botka 78 akciójának a 77%-a volt jó. 4 rossz passza volt (92%), 20 párharcból 13-ot nyert, 10 fejpárbajból 7-et. 9 labdavesztés (mind a saját térfélen), 16 labdaszerzés 8 passzlopás mellett.

Civic 80 akciójának 60%-a volt sikeres, ő adta a gólpasszt. 78%-kal passzolt, 7 hosszú labdájából 1 volt jó. 30 párharcból 19-et nyert. 12-szer adta el a labdát (4-szer a saját térfélen), 13-szor szerezte vissza, 7 passzlopás mellett.

Haratin 52 akciójának 73%-a volt sikeres. 85%-kal passzolt, 8 párharcból 4-et, 3 fejpárbajból 1-et nyert). 6 labdavesztés (3) mellett 12-szer szerezte azt vissza, 6 passzlopás mellett.

Sigér 63 akciójának 56%-a volt sikeres, 76%-kal passzolt, 22 párharcból 8-at nyert meg. 12 labdavesztés (8), 5 labdaszerzés, 7 passzlopás.

Zsubkov 65 akciójának 49%-a volt sikeres, 67%-kal passzolt, 18 párharcból 7-et nyert meg. 1 lövést készített elő (0.07 xA).

Isael 60 percet volt a pályán, 43 akciójának 40%-a volt sikeres. 1 lövése kaput talált (0.07 xG). 67%-kal passzolt, 21 párharcból 6-ot nyert meg, 5 cseléből 1 volt sikeres.

Tokmac 70 percet játszott, 41 akciójának 37%-a volt sikeres. 1 lövése volt (0.09), 53%-kal passzolt, 4 cseléből 1 sem volt jó, 15 párharcból 5-öt nyert.

Boli 88 percet volt a pályán, 1 lövéséből 1 gólt lőtt (0.27 xG). 100%-kal passzolt (7/7), 34 párharcból 14-et nyert, 10 fejpárbajból 6-ot. 1 lövést készített elő (0.09 xA).

Skvarka 35 percet játszhatott, 32 párharcának 44%-a volt sikeres. 1 lövése volt (0.04 xG). 90%-kal passzolt, 14 párharcból 4-et nyert meg.

Ignyatenko 25 percet volt a pályán a középpálya bal szélén, 12 akciójából 8 volt sikeres. 100%-kal passzolt, 4 párharcból 2-t nyert meg, 2 labdavesztés mellett 2 labdaszerzése volt, 1 passzlopás mellett.

Szignyevics 7 percig volt pályán, 10 akciójának 70%-a sikeres volt, 2 passzából 1. 8 párharcból 6-ot nyert meg, 4 fejpárbajból 4-et.