Statisztikai adatok a csütörtöki Európa Liga csoportmeccsről. A bolgárok elleni súlyos vereség során két kulcsmozzanat befolyásolta a játék menetét: az első percben bekapott gól és Grigore kiállítása.

Az első félidőben mindkét csapat 4-2-3-1-ben állt fel, de csak a Ludogorec tudott veszélyeztetni, bár támadgattunk, 12 támadás 2 lövéshez/fejeshez vezetett, valamint egy pontrúgás eredményezte a harmadikat, ezek xG értéke mindössze 0.09 volt (Sigér 12. perces lövése 0.08), a kaput nem találtuk el, így az xcG értéke 0-t mutatott. A másik oldalon ezen időszakban szintén 12 támadásból 4 lövésig jutottak (pontrúgásokból még másik 3 volt), a két legnagyobb helyzet az első gól (Lukoki, 0.36) és Keserű helyzete (15., 0.21) volt, összesen 0.75. A négy kaput eltalált lövésből kalkulált xcG ebben a játékrészben 1.86 volt (az első gól 0.79, a második, szabadrúgásgól 0.4, Keserű helyzete 0.42, Wanderson 27. percbéli helyzete 0.21).

Ami a játékrész egyéb mutatóit illeti, ekkor 50-50%-ban birtokolta a két csapat a labdát, 2-vel több párharcot nyertünk (39-37), 6-tal kevesebbszer adtuk el a labdát (46-52) és 4-szer kevesebbszer szereztük vissza (31-35). A mieink 85%-kal, a vendégek 87.5%-kal passzoltak, feltűnő a támadóharmadbeli pontosságuk (nálunk ez 30/19, 63%; náluk 19/15, 79%). A vendégek gyorsabban járatták a labdát (16.3-17.5 passz/perc), és jellemző, hogy mi átlagosan 23 méterről lőttük azt a hármat kapura, a vendégek 16-ról. A hosszú passzok aránya is azt mutatja, tanácstalanok voltunk (11.7% – 6.9%), mi támadtunk le inkább (9-15.2 PPDA).

A második játékrész, a mieink nagy, de sajnos meddő fölényét hozta. 57%-ban birtokoltuk a labdát, a mieink 13 (4) lövésére a vendégek 4 (1)-gyel válaszoltak emberhátrányban, az az egy kaput eltaláló fejes azonban gól lett. A mieinknek 28 támadása volt (9 lövéshez vezetett), míg a vendégeknek csak 9 (2). A fölényünk tükröződik az xG-ben is: 1.19-0.4. A legnagyobb lehetőségek Tokmac (0.42, 0.18) és Skvarka (0.18) előtt adódtak. Forster góljának xG-értéke 0.12. Ami az xcG-t illeti, az arány 0.98-0.48, a vendégeknél ez a gól, nálunk 0.8 Tokmac 55. perces és 0.14 az 59. perces helyzete.

A párharcokat ekkor már döntő arányban nyertük, az emberelőny által is segítve (57-35), ugyanez igaz a labdaszerzésekre (46-20) is, és labdát is kevesebbet adtunk el (33-46). Ekkor a mieink 88.5%-kal, a vendégek 81%-kal passzoltak. A támadóharmadban jóval többet és pontosabban passzoltunk (48/43, 89.6% ill. 19/12, 63%), megfordult a hosszú passzok aránya is (5.75-11.3%), ahogy a meccs tempóját is mi adtuk (17.3-14.1 passz/perc) és míg a mieink már közelebbről lődöztek (20.2 m), a vendégek majd kétszer olyan távolról (27.1 m), mint az első félidőben.

Az adatok is mutatják, hogy a kiállítástól a 3. gólig megfogtuk az ellenfelet, itt még bennünk volt a pontszerzés lehetősége, az – ahogy arra a bolgár edző is utalt – a harmadik gól után szállt el. A vendégek a két Forster-gól közti 24 percben nem is lőttek kapura; a 46-60. perc közti szakaszban uraltuk a meccset. 76%-ban nálunk volt a labda, ötször annyit és majd kétszer olyan pontosan passzoltunk (98/90, 92%, 21/11, 52%), tízzel több labdát szereztünk (18-8), kapura csak mi lőttünk (5/3, 0.66 xG, 0.96 xcG – 0/0, 0 xG), ekkor a vendégeknek mindössze 1 rossz passza ment a támadóharmadba. Nagy lendülettel kezdtük tehát a félidőt, sajnos a 64. perces gól nagyrészt elvette a hitünket.

Dibusz 5 lövésből 3 gólt kapott (2.34 xcG), 1-szer jött ki, 16 passzából 14 jó volt, 15-ször adtuk neki haza a labdát.

Lovrencsics 66 akciójából 79% volt sikeres, 89%-kal passzolt, 13 párharcból 11-et nyert meg, 5 labdavesztés mellett 11-szer szerezte vissza azt, 3 passzlopás mellett. 3 lövést készített elő (0.11 xA).

Blazic 112 akciójából 79% volt sikeres. 85%-kal passzolt, 8 párharcból 6-ot nyert. 12 labdavesztés mellett 8-szor szerezte vissza, 3 passzlopás mellett. 2 próbálkozása volt (0.08 xG), 2 lövést készített elő (0.06 xA).

Frimpong 89 akciójából 84% volt sikeres, 94%-kal passzolt, 12 párharcból 6-ot nyert meg, 2 labdavesztés mellett 12-szer szerezte vissza, 3 passzt lopott el. 1 lövést készített elő.

Heister 60 akciójának 70%-a volt sikeres, 81%-kal passzolt, 16 párharcból 10-et nyert. 9 labdavesztés mellett 8-szor szerezte azt vissza, 2 passzlopás mellett.

Haratin 88 akciójának 82%-a volt sikeres. 88%-kal passzolt, 18 párharcból 14-et nyert, 3-szor vesztette el, 13-szor szerezte vissza a labdát (5-ször az ellenfél térfelén), 4 passzt lopott. 1 lövést készített elő (0.18 xA).

Sigér 74 percet játszott, 60 akciójának 82%-a volt sikeres. 2 lövése volt (0.09 xG). 89%-kal passzolt, 8 párharcból 6-ot nyert, 3 labdavesztés mellett 6-szor szerezte azt vissza (5-ször az ellenfél térfelén). 3 passzt lopott le. 1 lövést készített elő.

Zsubkov 80 percet játszott, 49 akciójának 61%-a volt jó. 3-szor lőtt kapura, egyszer találta el (0.11 xG). 83%-kal passzolt, 16 párharcból 8-at nyert meg. 6 labdavesztés mellett 6 labdát szerzett, mindet az ellenfél térfelén, 5 passzt lopott le.

Isael 63 akciójának 54%-a volt sikeres. 4 lövéséből 1 talált kaput (0.13 xG), 80%-kal passzolt, 22 párharcból 9-et nyert meg. 3 lövést készített elő (0.65 xA).

Tokmac 53 akciójának 53%-a volt sikeres. 4 lövéséből kettőt kellett védjen Ilijev (0.69 xG), 84%-kal passzolt, 26 párharcból 10-et nyert. 1 lövést készített elő (0.01 xA).

Boli 74 percet volt a pályán, 37 akciójának 30%-a volt sikeres. 6 passzából 4 volt jó, 4 labdát kapott. 1 lövést készített elő (0.04 xA). 21 párharcból 7-et nyert meg.

Skvarka 20 perc alatt 18 akcióban volt, 67%-a volt sikeres. 1 lövése volt (0.18 xG), 12 passzból 11 volt sikeres, 1 párharcból 1-et nyert, 4 labdát vesztett.

Szignyevics 20 percet volt a pályán, 9 akciójából 6 sikeres volt, 3 passzából 2, 4 párharcból 4-et nyert, 2 passzt kapott.

Varga 14 perc alatt 6 akciót mutatott be, mind sikeres volt – 6 passz.