Balkezes pólósunk értékelt az Euro Kupa döntő első mérkőzése után.
– Gratulálok! Szeretnék kérni egy összefoglaló értékelést!
– Köszönöm! Szinte mindent megcsináltunk, amit elterveztünk, és jól is működött. Ez nálunk nagy szó, mert nem mindig jött össze, hogy egy komplett meccset végig tudjunk úgy játszani, ahogy szeretnénk. Most igen, a legjobbkor, és úgy érzem, hogy ez őket is megfogta. A mi jó teljesítményünk az övékéből is elvett úgy 20-30 százalékot. Megzavarodtak ettől. Fontos mindig a jó kezdés, ők meg nem annyira jók, hogy ebből fel tudjanak állni.
– Érezted közben, hogy szétestek?
– Igen. Vezettünk, 3:0 volt, aztán 5:2, ami egy ilyen oda-vissza meccsnél nem akkora hátrány, de őket mégis nagyon megfogta. Minket meg feldobott, és ebben voltunk ma jók, hogy nem hagytuk őket ezután sem kibontakozni. Vezettünk három-négy góllal, és csináltuk tovább, és ennek meg is lett az eredménye.
– Eldőlt a párharc…?
– Szerintem igen. Hazai közönség előtt hat gólos különbség, azért az viszonylag sok. Két-három gól nem sok, négy gól csak-csak, hat gól az sok, ráadásul most fogunk otthon játszani. Nyilván ugyanúgy kell elkezdeni, mintha null null lenne, és egy meccsen dőlne el. Azt a meccset is szeretnénk megnyerni, de kimondhatjuk, hogy hat gól, az sok. Mi sem számítottunk rá. Néztük őket videón, jó kis meccseken játszottak. Az elődöntőben Veronában is vezettek szinte végig, úgy kaptak ki a végén. Itt is 5:3-at játszottak. Akkor azért jobb volt a kapusteljesítményük, az ma teljesen elmaradt. Meccs közben pedig nem tudtak váltani, vagy felállni.
– Gondolom, nagyon boldogok voltatok a végén.
– Igen. Kimondhatjuk, hogy mi sem számítottunk erre.




