Bognár György szerint a győzelemmel elérték a bennmaradást.

Dejan Stankovic

Három pontot veszítettünk, de nem veszítettük el a bajnokságot, ez egy hosszú futam. Ma nem játszottunk rosszul szerintem. Sok lehetőségünk volt a gólszerzésre. A probléma az, hogy az első szögletből gólt kaptunk. Hibák történnek, de amikor az elején egy veszélytelen helyzetből ez lesz, az nehéz. De van ilyen. Aztán 0-2 lett, ami után már nagyon nehéz egy olyan csapat ellen sok helyzetet kidolgozni, mint a Paks. De ma este ezek megvoltak, az első félidőben is. A második félidőben váltottunk, gólt is szereztünk, visszajöttünk a meccsbe, de a piros lap nagyban befolyásolta a mérkőzés végét. Apró dolgok dönthettek, de meg kell néznem ehhez még egyszer a meccset, hogy elemezzem. De nem történt semmi olyasmi, amit ne vártunk volna, ne készültünk volna rá. Ha lecserélem Abu Fanit, arra megvan az okom, enyém a felelősség, azért alkalmaz a Ferencváros, hogy meghozzam a döntéseket, ez egy meccs volt. Abu Fani remek játékos és remek ember, most azt szerettem volna, hogy valaki kintről jobban támadja a tizenhatost, semmi más nem történt. Ben Romadan és Varga Barnabás is nagyon fontos játékosa a klubnak, örülök, hogy ismét itt lehetett a keretben, tervben volt, hogy ma 10-15 percet pályán lesz. Ő és Ben is jól volt a 30 perc játék után. Több hiányzónk volt így is, a védelemből Wingo, Botka és Ramírez sem volt bevethető, az utolsó edzésen éreztek valamit, nem vállaltuk a kockázatot. Nem gondolok semmit a játékvezetésről, nem szeretnék beszélni róla, mert ha azt mondanám, amit szeretnék, akkor 5-6 meccset kapnék, inkább néma maradok, így rátok hagyom, hogy elemezzétek.

Bognár György

Megérdemelten nyertük meg a meccset, jobbak voltunk, akár két góllal is. Voltak időszakok, amikor beszorított minket a Fradi, nem tudtuk megtartani elől a labdát. De ezek átmeneti időszakok voltak. Részünkről rendben volt a mérkőzés, jól működött a csapatjáték. Értem, hogy magyar játékosokkal első egy csapat, na de magyar edzővel? Nem foglalkoztunk ezzel, hogy elégtétel, minden mérkőzés más, amikor 6-1-re kikaptunk, akkor sokkal jobb volt a Fradi egyértelműen. Szerintem ma meg mi voltunk jobbak. Annyival jobbak, hogy mi csak hármat rúgtunk, ők meg hatot. Hahn sérülése hozta azt, hogy nem tudtunk úgy két belső ékkel játszani, ahogy kezdtünk, ott is tartottuk sokáig a Fradi tizenhatosánál a labdát. Rosszul érintett minket, mert belső csatárt játszik, Szabót tudtuk becserélni, aki középpályás. Így kicsit mélyebben kellett játszani, Könyves pedig egyedül kevés volt, hogy fent tudjuk tartani a játékot. A második félidő elején is ez volt a probléma, akkor Bálintot felküldtük éknek Könyves mellé és akkor megint kicsit jobbak lettünk. Bálint játéka is nagyon feljavult ezzel, hogy szabadabban játszhatott. Ha hiszitek, ha nem, szóba se kerül, hogy elsők vagyunk, most, hogy őszi elsők lettünk, szóba kerülhet, de nincsenek elszállva a játékosok maguktól és erre figyelünk, arra is, hogy én se legyek. Túlteljesítettünk eddig ebben a szezonban, nehéz tavaszunk lesz. A céljaink nem változtak, a mai győzelemmel szerintem bennmaradtunk.