Bajnokok Ligája csoportmeccs és NBI-es bajnoki vár kézilabda csapatainkra – az „ezredes” Klujber Katrin és Imre Bence nyilatkozott a hétvégéről.

Női kézilabda, Bajnokok Ligája, csoportkör, B-csoport, 3. forduló
Szlovénia, Ljubljana, Stozice, 18.00
Krim Ljubljana – Ferencváros
Jegy: 5€ – megvásárolható online és a helyszínen.
TV: SportTV

A FradiMédia Klujber Katrint kérdezte:

Zácsik Szandra

Már jól vagyok, hála Istennek rendbejött a vállam, próbálok olyan formában visszatérni, amivel segíteni tudok a csapatnak. A szombati ellenfél más erőt képvisel, ettől függetlenül jól esett a lelkünknek a legutóbbi győzelem a bajnokságban. Jó volt látni a mosolygós arcokat a pályán, nem szenvedtünk, élveztük a kézilabdát. Nagyon bízunk benne, hogy ezt át tudjuk vinni a hétvégi mérkőzésre is, és nem az lesz, mint ami az eddigi két Bajnokok Ligája meccsen volt. Mindenben javulnunk kell. Megviselt minket az első két forduló, erre nem számított senki, mentálisan össze kell szednünk magunkat, és taktikailag is jobban fel kell készülnünk. Az előző idényhez képest nagyon nem változott a Krim kerete. Nyáron is játszottunk edzőmeccset a szlovénekkel, annak a felvételét is visszanéztük, képben vagyunk, jól ismerjük őket, tudjuk, ki mire képes a riválisnál. Nagyon remélem, ezúttal jobban felkészültünk, kiélezett meccsre számítok szombaton.

NS

Férfi kézilabda, NBI, 4. forduló
Komló, 18.00: Komlói Bányász – Ferencváros
Jegy: 2000 Ft – megvásárolható a helyszínen.
TV: M4 Sport YouTube

Imre Bence mondta el várakozásait a FradiMédiának:

A nemzeti csapat szeptemberi összetartására meghívót kapott: Imre Bence, Lékai Máté és Ónodi-Jánoskúti Máté – a teljes keret: MKSZ

Chema Rodriguez

Nyár óta immár főállású szövetségi kapitányként Magyarországon élek, járom a bajnoki mérkőzéseket és nézem a csapatokat, és a válogatott kerettagok kapcsán számos jó teljesítményt látok. 2024 kiemelkedően fontos év lesz számunkra, amely januárban a németországi Európa-bajnoksággal indul, nehéz csoportból kell megcéloznunk a továbbjutást, Izland, Szerbia és Montenegró ellen. Tavasszal olimpiai selejtezőn szereplünk, egyelőre még a helyszínt és az ellenfeleket sem ismerjük, de nagyon szeretnénk kijutni Párizsba! Szeptember végén a kluboknak köszönhetően együtt tudunk tölteni egy kis időt, ám mivel ez nem hivatalos válogatott időszak, a külföldön szereplők nélkül. Főként a mérésekre, a fizikai paraméterek felmérésére és fejlesztésére koncentrálunk majd, hiszen a kondíció nagyon fontos a jó szereplés szempontjából. Ezt követően október végén találkozunk majd újra, és a közvetlen Eb-felkészülés megkezdése előtt Szegeden és Békéscsabán játszunk felkészülési találkozókat a lengyel válogatott ellen.