A hétvégén két helyszínen is találkozhatsz a korábbi nagy kedvencekkel – a vasárnapi napon minitorna is lesz, ahol a Dózsa öregfiúkkal is összecsapnak Telek Manciék.
Nincs megállás, továbbra is nagy sikerrel járja az országot a Ferencváros öregfiúk labdarúgó csapata, amely a hétvégén is két helyszínen lép pályára. Az első állomás június 17-én, szombaton Hevesen, a második egy nappal később, vasárnap, Öttevényben lesz.
Az egykori kedvencekkel előbb a Heves vármegyei kisvárosban, Hevesen találkozhatnak a szurkolók, ahol a klub 25 évvel ezelőtti, egyedülállóan sikeres ifjúsági bajnokcsapatának megünneplésére kerül sor az FTC részvételével. Az ünnepi program 13 órakor utánpótlástornával kezdődik, majd a nap kiemelkedő eseményeként 18.30-kor az egykori hevesi ifjúsági bajnokok a Ferencváros öregfiúk ellen lépnek pályára. Az FTC küldöttsége a szokásoknak megfelelően már jóval a kezdés előtt Hevesre érkezik, soraiban az 1975-ös KEK-fináléban, és az 1995-ös Bajnokok Ligája csoportkörében szerepelt labdarúgókkal, továbbá bajnokokat, kupagyőzteseket is láthatnak a nézők a hevesi sporttelepen, így például Mucha Józsefet, Keller Józsefet, Szenes Sándort, Bojan Lazicsot, Bubcsó Norbertet, Lászka Balázst, Báder Jánost, s nem utolsósorban az Ajax Amszterdamban is szerepelt hajdani gólkirályt, Fischer Pált is. Az FTC együttese nagy örömmel vesz részt a hevesi futballgálán, s ahogy a hagyomány megköveteli, a mérkőzést követően is lesz lehetőség a fradistákkal való közös beszélgetésre és fotózásra egyaránt.
Másnap, azaz június 18-án, vasárnap aztán már Győr-Moson-Sopron vármegyébe, egészen pontosan Öttevénybe várják az FTC öregfiúk labdarúgóit. A Fradi-ünnepre a helyi klub megalapításának századik születésnapja alkalmából kerül sor, méghozzá minitorna keretében, hiszen a Ferencvároson kívül az Újpest, a Győri ETO és a Felvidék öregfiúk válogatottja vesz részt a jubileumi futballgálán. Az FTC először 15.30-kor a Felvidék válogatottja ellen lép pályára, majd ezt követően kerül sor a fináléra és a bronzmérkőzésre. A Fradit az ünnepi fellépésen is több generáció – köztük bajnokok, kupagyőztesek, gólkirályok, az 1975-ös KEK-döntőben, valamint az 1995-ös Bajnokok Ligája csoportkörében is szerepelt – játékosai képviselik, így például Mucha Józsefet, Telek Andrást, Vincze Ottót, Balog Zoltánt, Csizmadia Csabát, Bojan Lazicsot, Bognár Zsoltot, Bubcsó Norbertet, Szalai Tamást, továbbá két honi gólkirályt, Fischer Pált és Igor Nicsenkót is láthatják a drukkerek az öttevényi négyes tornán.
Az FTC öregfiúk ahogyan Hevesre, úgy Öttevénybe is kisebb-nagyobb ajándékokkal, klubot népszerűsítő szóróanyagokkal érkezik, s persze a látványos Fradi ünnepen a még mindig népszerű futballisták mindkét helyszínen örömmel várják a szurkolókat nosztalgikus beszélgetésre és közös fotózásra is.




