Statisztikai adatok a tegnapi Bajnokok Ligája selejtezős mérkőzésről.

A tegnapi meccsen 4-2-3-1-es felállásban játszottunk, a taktikai hadrend annyiban változott az egy héttel ezelőttihez képest, hogy a két szélső – Traoré és Zachariassen – a vonal mellett helyezkedett el, gyakorlatilag “ráduplázva” a szélsővédőinkre. A labdabirtoklásunk jóval alacsonyabb, 51.5%-os volt, a meccstempónk átlagos, Boli góljáig pörögtünk igazán magas fordulatszámon (19 passz/perc), utána kiugratásokkal, kontrákkal próbáltunk operálni, hogy gyors játékosaink megfuthassák a Slovan elég öregecske védelmét. Ugyanannyi lövésünk volt, mint egy hete (14), azonban több, mint kétszer annyiszor találtunk kaput (egy hete 3 a kapufákon kívül, most 7). A Slovan azonban jóval kevesebbszer jutott lövésig (7 a 11 helyett) és még kevesebbszer talált kaput (1 az 5 helyett [és 1 kapufa is volt]). A mieink 28 + 6 támadást vezettek, a hazaiak 24 + 2-t (egy hete 50 ill. 15 + 3), az xG-arány 1.25-0.5, míg az xcG-arány 2.11-0.11 volt ide. A kapu előtt voltunk jóval hatékonyabbak és a beadásaink voltak pontosabbak (most 19/8, akkor 22/5). A Slovan a 60-75. perc közti időszakot nagyon megpörgette (20 passz/perc felett), de ez is kevés volt az üdvösségükhöz.

A gólok után sokkal támadóbban fellépni kényszerülő Slovan több labdát szerzett a térfelünkön (20-27, ez egy hete 30-27 volt ide). A párharcokat “vitték”, 96-90-re, ebben benne volt az olasz bíró játékfelfogása is (szabálytalanságok: 14-7 ide). Négy labdavesztésünk vezetett lövéshez (Botka 2, Esiti és Knoester 1-1), a másik oldalon ez a szám 11. Esiti 15, Samy 14, Civic 12, Knoester 9, Traoré 8, Vécsei (mindössze fél óra alatt) 7 labdát szerzett, saját térfélen Knoester 6, Traoré 5, Toki 4 labdát vesztett. A párharcokban Esiti (28, 57%), Laidouni (18, 56%), Traoré (17, 59%) és a csere Vécsei (8, 63%) emelendő ki mindenképpen, de a teljes védelem is párharcerős volt, Botka Endi kivételével (19, 26%).

A letámadásunk a múlthetihez hasonlóan nagyon intenzív volt (6 PPDA, akkor 5.3), míg a Slovan most sem támadott le komolyabban (19.1 PPDA, egy hete 16.7). A hosszú labdákban az jelentette a különbséget, hogy most a pozsonyiak sem erőltették azokat (8.2 és 7.4% most, 6.9 és 16.8% egy hete). Fontos különbség, hogy míg mi lényegesen közelebbről lőttünk átlagosan (17.5 a 21.2 helyett), a Pozsony távolabbról, mint akkor (21.9 a 20.9 helyett).